Ako uviazať snood pletacie ihlice: pre začiatočníkov schéma s popisom

Snud - krásna a teplá pletená šatka s pripojenými okrajmi. Táto takzvaná rúra môže byť rôznej veľkosti, hustoty, objemu a vyrobená pomocou rôznych vzorov: od jednoduchých gumových pásikov až po neuveriteľné vrkoče a väzby. Uzavretá šatka, tiež nazývaná golierom, môže byť hrubá a teplá a môže byť otvorená a vzdušná v závislosti od ročného obdobia, v ktorom sa zvolí.

Ako pliesť šatku Voľné pletacie ihlice - pre začiatočníkov foto a video tutoriály

Snudy sú veľmi populárne pre niekoľko chladných ročných období v rade, a to z dobrého dôvodu, pretože vyzerajú harmonicky s takmer všetky štýly oblečenia, ideálny pre ženy, mužov a deti, a majú zdvihol krásnu farbu a zaujímavú textúru priadze, len jeden Ld bude fungovať ako najdôležitejšie Zamerajte sa na celý obrázok. To je dôvod, prečo stojí za to pletenie sami s týmto nekomplikovaným, ale veľmi užitočné príslušenstvo. Budeme uvažovať v tomto článku niekoľko spôsobov pletenie jarmo, vrátane pre začiatočníkov pletařky. Na spájanie ihiel pre začiatočníkov budú veľmi užitočné schémy s popisom.

Viazané gumičky

Guma vzor je univerzálny pri pletení rôznych výrobkov, ale to vyzerá obzvlášť dobre na uzavreté veci. Veľkou výhodou tohto vzoru je navyše jednoduchosť prevedenia a všestrannosť: snood-band spojený s gumičkou je vhodný pre ženy i mužov. Preto by sa začiatočníci mali obrátiť na tento spôsob pletenia. V tomto prípade to bude o pletenie s kruhovým pletacie ihlice, ktoré sú tak pohodlné pletené obojky.

Pracovné materiály:

 • 1 pár kruhových ihiel;
 • hrubé nite (zloženie podľa vašej chuti: vlna, vlna, akryl);
 • Háčiky na háčkovanie;
 • nožnice.

priebeh:

Berieme ihly a slučky. Celkovo potrebujeme 98 slučiek. Ak chcete, aby LOD širšie, zadajte viac slučky, hlavná vec je, že by malo byť párne číslo.

Potom, čo ste skóroval všetky pánty, odstráňte jednu z pletacích ihiel.

Prvá (okrajová) slučka sa odstráni.

Začneme proces párenia. Vezmite prosím na vedomie, že v ľavej ruke budeme mať ihlu, na ktorej sa nachádzajú slučky a v pravej ruke ihlu, na ktorej budeme nosiť pletené slučky. Odstráňte prvú slučku na pravej ihle. Ďalšiu slučku za prednú stenu zatiahneme pohybom zľava doprava, uchopíme pracovný závit a ťaháme ho spolu s lúčom do slučky na ľavom ramene. Prenos slučky na pravú ihlu.

Ďalšia slučka bude nesprávna: necháme pracovný niť pred pletacou ihlou (na ľavej strane), zadáme pravú pletaciu ihlu sprava doľava na ľavej pletacej ihle pod jej prednou stenou, umiestnime správnu pletaciu ihlu na pracovný niť. Potom sa ihla s pracovným závitom zasunie do slučky na ľavej ihle.

Pokračujeme v striedaní slučiek: tváre, obruba, atď.

Budeme pliesť v kruhu, takže nemusíme meniť pletenie. Pozorne si pozrite, že slučky nie sú skrútené, pretože ešte nemáme obrázok, aby sa slučky mohli otáčať.

Šírka výrobku bude cca 30 cm Ak chcete vypočítať šírku individuálne, môžete použiť nasledujúci vzorec: výška krku * 2 + 5 cm.

Po dosiahnutí požadovanej šírky výrobku musíte závesy zatvoriť. Aby sme to mohli urobiť, pleti sme na tvár 2 slučky, odstránime ich a potom ich vrátime na ľavú ihlu.

Ak je pletenie príliš tesné, môžete použiť háčik ako pomocný nástroj.

Keď zostanú len 2 slučky, zatvoríme riadok, upletieme ho jedným háčikom s háčikom. Pripravená je Snud guma. Môžete ju zabaliť dovnútra alebo sklopiť na polovicu.

Prelamované šatku

Prelamovaná jašterica môže byť ľahká a ozdobená v teplej sezóne, môže byť hustá a teplá v chladnej zime, a môže byť jemná, ale hustá a dokonale chránená pred vertom na jeseň a na jar. Okrem toho bude vyzerať originálne a svetlé. Ako pliesť prelamované s ihlami, ktoré budú zdobiť a chrániť súčasne? Zvážte podrobný opis procesu pletenia.

size:

One.

Pracovné materiály:

 • priadza v 8 prísadách (75% vlny, 25% polyamidu, 320 m / 150 g) - 300 g viacfarebného sekčného farbenia a 150 g modrej farby;
 • sada osadených lúčov;
 • kruhové ihly № 4,5 s dĺžkou 60 cm.

Vzory a pletacie vzory

Povrch tváre

Predné rady - predné slučky, obruba riadky - zadné slučky; v kruhových radoch neustále pletené slučky tváre.

Vzor pre lamely

Alternatívne, 2 tváre multi-farebné nite a 2 obruba modrá niť, zatiaľ čo nevyužité vlákno je možné vytiahnuť na zlej strane práce.

Prelamovaný vzor podľa schémy:

Počet slučiek je násobkom 6. Knit acc. schému. Obsahuje iba nepárne kruhové riadky. V rovnomerných kruhových radoch slučky pletené na vzore, nakida - tváre. Riadky Rapport a 1-8 sa neustále opakujú.

Hustota pletenia

21 str. X 33 s. = 10 x 10 cm, spojené s prelamovaným vzorom;
20 str. X 28 str. = 10 x 10 cm, spojené predným povrchom.

priebeh:

Modrá niť vytočiť 126 slučiek na kruhové ihly a zatvorte slučku v kruhu. Prvé pletené 1 kruhový rad s peňaženkami a 1 kruhový rad s tvárou, potom pletené s multi-farebné nite s prelamované vzor.

Po 24 cm = 80 kruhových radoch, plette modrú niť na 51 str. Trojuholník nasledovne (ostatné slučky sú odložené):

1. riadok: chróm., 2 p. spolu plette prednú časť so sklonom vľavo, 1 nahý, 2 p. spolu s prednou časťou so sklonom vľavo, pridajte k poslednému 5 p. s prednou časťou, potom zapnite 2 p. spolu s prednou časťou, 1 nahý, 2 p. chróm;

Druhé a všetky riadky: všetky slučky a nakida pletené obruba;

3 - 42 riadky: 1. a 2. riadok sa neustále opakuje = 9 n.;

43. riadok: chróm., 2 p. pliesť dohromady predné s naklonením doľava, 1 nahý, 3 n. spolu predné, 1 nahý, 2 n predné, chróm. = 7 n;

45. riadok: chróm., 1 predné, 3 p. pletené spolu predné, 1 predné, chróm. = 5 n;

47. riadok: chróm., 3 p. dohromady predné, chróm. = 3 n;

49. riadok: 3 p.

Závit sa pretiahne cez poslednú slučku a niť.

Pre popruh, vytočte modrú niť pozdĺž okrajov trojuholníka 97 p. A plette oneskorené slučky zadnej plochy = 172 p.

Teraz pletené 6 kruhových radov so vzorom pre lamely, s kľučkami distribuované tak, že v 1. kruhový rad 2 tváre sú v uhle trojuholníka.

V druhom kruhovom rade a 3 krát v každom z nasledujúcich kruhových radov plette predný prešitý steh z priečneho ramena na oboch stranách 2 stredných slučiek a zahrňte ich do vzoru lamiel. Potom zatvorte slučku modrou niťou.

Otočte ho tak, aby bol trojuholník na vonkajšej strane. Šiť tlačidlo na trojuholník kdekoľvek.

Pre dievča

Dobrým nápadom by bolo spojiť ihly s dievčaťom so širšou stranou. Takýto golier bude vždy chrániť hrdlo pred vetrom a mrazom a žakárová pletenina je elegantnou dekoráciou v severskom štýle, každé dievča sa to bude páčiť. K tomu sami, potrebujete len pletenie schéma a opis pletenie s pletacími ihlicami.

size:

Vo veku 10-16 rokov.
Obvodová dĺžka je 84 cm, šírka je 36 cm.

Pracovné materiály:

 • priadza (100% vlna; 100 g / 160 m) - 2 pradienky čiernej farby a 1 pradienko svetlosivej farby na šatku;
 • kruhové ihly číslo 4,5 a číslo 5 s dĺžkou 40 cm a 60 cm.

Knit vzory podľa schém.

Gum 1

Alternatívne 1 osoba. a 2 ex.

Gum 2

Alternatívne 2 osoby. a 2 ex.

Gum 3

Alternatívne 2 osoby. a 1 von.

Povrch tváre

Predné rady - predné slučky, obruba riadky - obruba slučky.
V kruhových radoch sú všetky slučky pletené slučkami na tvár.

Žakárový vzor

Knitú hladkosť tváre podľa schémy.

Hustota pletenia

16 s. X 21 s. = 10 x 10 cm, spojené predným povrchom lúčov číslo 5.

Je dôležité:

Šál trubice zapadajú na kruhové pletacie ihlice v kruhu.

Postup práce: Na kruhových ihlách č. 5 voľne volte 140 bodov čiernou niťou a vykonajte v kruhu 5 p. gumový pás 1.

Pokračujte v práci na prednej ploche, zatiaľ čo v 1. str. rovnomerne znížiť 5 p. = na ihly 135 p.

Po 18 cm od počiatočného radu pokračujte v práci s žakárovým vzorom podľa schémy.

Po dokončení vzoru, pletené predné satén s čiernou niťou. Beh 4 str. a v nasledujúcom riadku rovnomerne odčítajte 3 p. = na lúčoch 132 str.

Prejsť na kruhové ihly č. 4, 5 a pliesť 5 p. s gumovým pásikom 2. V nasledujúcom rade plette: * 2 osoby., 2 predmety, pletené spolu s odevom, opakujte od * do *. Spustiť ďalších 6 str. gumička 3. V poslednom rade
guma slučky zavrieť.

Ak chcete odskrutkovať širokú gumičku (otočenú do tváre) dovnútra, aby sa skrylo opotrebenie. strane výrobku.

Detský snud obojok pre chlapcov

Ak ste pletené šatky pre celú rodinu, uistite sa, že pliesť dieťa snood s ihlami pre chlapca. Tu budú užitočné jednoduché vzory, ktoré vyzerajú skvele na teplej kruhovej šatke. Napríklad striedanie obruba a slučky tváre bude vyzerať skvele.

rozmery:

Celková šírka zámky je 52 cm, polovica krytu je 26 cm;

Výška snudu je 24,5 cm.

Pracovné materiály:

 • Detská priadza Vul Gazal (200m 50 g) v 2 nitiach, spotreba o niečo nižšia ako 100 g;
 • kruhové ihly na linke №4.

Pletený vzor Rýže / Lepidlo:

Počet slučiek je násobkom 2.

Schéma a slovný opis pre okrúhle pletenie.

1 riadok.1 predná strana, 1 obruba, striedavo na koniec riadka.

2 riadok.1 predná strana, 1 obruba, striedavo na koniec riadka.

3 riadok. 1 obruba, 1 tvár, striedavo s koncom riadka.

4 riadok. 1 obruba, 1 tvár, striedavo s koncom riadka.

Potom opakujte od prvého riadku.

priebeh:

Vytočte 80 slučiek na kruhových ihlách, napr.

Pletenie zatvára v kruhu a pletie prvé 2 riadky. Aby sa nestratil začiatok série, je lepšie pripájať pletacie značky na pletacie ihlice.

Potom rad 3 a 4 úplety: cez predné slučky obruba pletenina, a cez obruba - tváre slučky. Preto sa tento vzor nazýva zmätený.

Toto striedanie riadkov sa opakuje do požadovanej výšky. Snud dovyazyvaetsya elastický 2 * 2 (striedavo 2 tváre slučky a 2 obruba slučky).

Výška plátna, súvisiaceho vzoru "ryža" je 21 cm.

21 cm je 58 radov.

Potom, bez výmeny lúčov, sa pletie ďalších 6 radov elastickým pásikom 2x2, po ktorom sa slučky vzoru zatvoria. Snood pre chlapca je pripravený!

Štýlová novinka pre ženy

Vzhľadom k tomu, šatky nejdú z módy niekoľko rokov v rade, pletené vzory vždy musieť prekvapiť sa s niečím, ktorý kombinuje najviac neobvyklé vzory a vzory pletenie. Nižšie uvedený nádych nie je výnimkou, pretože spája pruhy, prelamované, hustý objemový vzor a jeden vrkoč. A s cieľom vytvoriť taký krásny LIC s ihlami, bude pletenie vzory nového 2017 veľmi užitočné.

size:

One.

Pracovné materiály:

 • priadza (51% ovčej vlny, 49% polyakryl; 100 m / 50 g) - 100 g pomaranča;
 • Pletacie ihly № 4,5;
 • krátke kruhové ihly č. 4, 5.

Vzory a pletacie vzory

Povrch tváre

Predné rady - predné slučky, obruba riadky - obruba slučky.

Podväzkový obväz

Obličejové a obrubníkové rady pletené tváre.

Fantasy vzor na 20 počiatočných slučiek podľa schémy

Diagram zobrazuje predné a zadné rady. Od 1. do 24. riadku sa viažu 1 krát, 9. až 24. riadok sa neustále opakuje.

Hustota pletenia

20 počiatočných slučiek x 24 p. = 12 x 10 cm, spojené fantasy vzorom.

priebeh:

Dial 38 pletacie ihlice a pliesť, šírenie slučky takto: lemovanie, 2 haberdasher stehy, 6 havass tváre steh, 20 hahs s efektným vzorom, 6 hahs tvár scribery, 2 hake pletenie šunky, lemovanie.

Po 130 cm od počiatočného radu zatvorte všetky slučky.

Sádzanie hrany a hrany s uzavretými slučkami na vzájomné spojenie so švom "slučka v slučke".

Pánsky šál

Taká krásna a užitočná vec ako LIC je medzi ľuďmi veľmi obľúbená. Táto šála trubice vyzerá dobre s akýmkoľvek druhom vrchného ošatenia a zároveň pridáva do obrazu svoju vlastnú chuť. Zvážte, ako zviazať mužské Voľné ihly - pletenie schéma pomôže na to prísť. V tomto prípade sa zameriame na jednoduchý model gumičky.

size:

Výška - 24 cm;

Obvod je 57 cm na vrchu a 62 cm na dne lôžka.

Pracovné materiály:

 • vlna modrá priadza Kvapky Karisma (50 g / 100 m) - 2 pradienka;
 • Lúče sú kruhové, s priemerom 4 mm, pre prevádzku crr - v kruhových radoch.

Hustota pletenia:

od 21 pt (slučka) pleti 28 crr na prednej ploche = 10x10 cm.

Pletenie hlavného vzoru

1. CRC: iba lzpt (facial Fri);

2. CRC: * 2 lt; 2 izpt (purl fri) *; opakovať * - * crr.

Vykonať Hlavný vzor pri pletení látky v kruhu opakujte 1. a 2. CRC.

Zvyčajná 2x2 guma sa získa opakovaním 2 ltspt; 2 z nich - a tak ďalej až do konca crr.

V nasledujúcom CRF sú podobne pomenované body umiestnené pod sebou.

Presunúť roboty:

Zbierame zadarmo 120 pt a zatvoríme ich v crr.

Pleteme 3 cm s pravidelnou gumičkou 2x2.

Potom choďte do hlavného vzoru, a tak pliesť až 16 cm na výšku.

Počnúc ďalším opakovaním hlavného vzoru, v 2. CRC pridáme:

- pridajte 1 pt každé 3 pt a tak ďalej v celom crr = 130 pt.

Ďalej sme sa pliesť na základný vzor, ​​mierne modifikovať to: namiesto 2x2, robíme 2x3, to znamená, že opakujeme pre CRR takto: 2 ltspt; 3 z ipt

A tak pridáme kravatu na konečnú výšku 24 cm. Celá pia sa voľne otvára, kráča po obraze.

Video lekcia

Tak, že prvé pletenie nie je stmavnúť kvôli chybám a chybám, je lepšie sledovať prednášky video pre začiatočníkov pred začatím práce. Najlepšie je začať pletenie s jednoduchými vzormi, napríklad anglická guma, alebo vzor ryže. V tomto prípade to bude záležitosť jednoduchého vzoru - anglická gumička, ideálna pre začínajúcich pletařky. Pripravené šatka fit deti.

Video pre začiatočníkov - pletenie ihiel

Pletené dlhé mliečne šatky-vrkôčiky

Na základe tohto modelu je klenba a šatka.

Vytvorenie krásneho anglického pletacieho výrobku - majstrovskej triedy pre začiatočníkov

Pletenie gumovou gumou

Autor vybral bielu farbu, pretože v tejto sezóne je obzvlášť populárny.

Odmerná šatka s kruhovými pletacími ihlicami

Je to s veľkými pletacie ihlice, ktoré môžete vytvoriť model, že všetky módne ženy sa zamilovali do tejto sezóny. A my vás naučíme pliesť vlastnými rukami.

Jednoduchá kapucňa na dva pletacie ihlice pre začiatočníkov.

Najkrajšie dvojfarebné perlové pletenie

LED obrazy pre inšpiráciu - módne fotografické ukážky