Ako urobiť make-up: fázovaná fotografia s popisom

Každá žena a dievča musia poznať jednoduché pravidlá pre aplikáciu make-upu. Pomôžu vždy vyzerať krásne a dobre upravené, bez poškodenia pokožky.

Kde začína veľké tajomstvo a aká je sekvencia? Aké dôležité tajomstvá poznajú umelci?

Makeup umelci tipy

Kompetentne aplikovaný make-up je schopný krásne zvýrazniť vaše silné stránky a skryť všetky nedostatky. Pred piatimi rokmi toto tajomstvo poznali len profesionálni umelci. Dnes má každé dievča prístup k množstvu informácií o tom, ako sa stať krásnou kozmetikou. Najlepší umelci na make-up na svete už dlho otvorene rozprávajú o svojich tajomstvách.

Základné pravidlá dobrého make-upu

Začiatok make-upu, nezabudnite, že najdôležitejšia vec v akomkoľvek make-upu:

 1. dokonalý tón tváre;
 2. elegantné dobre obočené obočie.

Čo máme na mysli tým, že hovoríme:dokonalý tón"? Farba tonálneho nástroja by mala zodpovedať pleti a použitie korekčného korektora farby v prítomnosti problémových oblastí (podliatiny, akné, jazvy, tmavé kruhy pod očami) je povinné.

Len pred pár rokmi sme nevenovali takú pozornosť. obočie, Dnes sa v obchode s dekoratívnou kozmetikou objavil veľký počet výrobkov. Čo sa stalo? Faktom je, že make-up umelci pochopiť, ako dôležité sú krásne obočie v make-up ako celok. Sloppy obočie môže zničiť aj tie perfektné make-up. Príliš tenké, trhané alebo naopak veľmi hrubé masívne - to je niečo, čomu by sme sa mali vyhnúť. Ideálna - prírodná forma.

A nakoniec chcem povedať, že je to veľmi dôležité Nepreťažujte svoju tvár kozmetikou, Dnes s tým stále viac a viac hriechov, takže odborníci hovoria, že je lepšie „poddávať“ ako „re“.

Analýza vlastností vašej tváre

Je veľmi dôležité sedieť pred zrkadlom a študovať všetky vlastnosti vašej tváre, aby ste vedeli, čo je potrebné zdôrazniť a čo sa musí starostlivo skrývať.

Typ pleti

Každý make-up začína prípravou pokožky tváre a v procese berieme do úvahy všetky črty dermis.

 1. Suchá koža navlhčuje, len v zóne "T" (čelo, nos, brada).
 2. Tukové rohože, dobre práškované, nepoužívajte zvýrazňovač, pravidelne používajte matovacie obrúsky na odstránenie mastného lesku.
 3. Normálna - len zvlhčite a mierne napustite zónu "T".
 4. Zrelé dermis vyžaduje zdvíhací účinok.
 5. Mladá koža miluje tekutý základ.
 6. Masku zakryjeme prítomnosťou akné pomocou zeleného korektora a tonálnych prostriedkov s vysokou krycou schopnosťou, práškovite (akné sa stane menej nápadným, pretože prášok odstraňuje všetky tiene a funguje ako photoshop).

Farba očí

V tomto prípade máme na mysli správny výber odtieňov tieňov. Vhodné tiene budú vaše oči jasnejšie a bohatšie, nevhodné - nudné a unavené.

Tvar tváre

Po spustení korekcie tváre je potrebné správne označiť oblasti zvýraznenia a stmavnutia.

Farba vlasov

Blondínky si môžu dovoliť tmavý a svetlý očný make-up. Pery môžu byť natreté na červeno aj poobede. Brunetky by mali dávať prednosť nahým odtieňom. Červená rúž bude vhodný len s ľahkým make-upom alebo malými čiernymi šípkami. Hnedé vlasy majú univerzálny vzhľad, ktorý dáva úplnú slobodu.

Problémové oblasti

Je potrebné venovať osobitnú pozornosť problematickým oblastiam:

 1. akné a červené škvrny skryť bodovo zeleným korektorom alebo špeciálnou ceruzkou.
 2. Tmavé kruhy pod očami Pred aplikáciou základu je potrebné ďalej namazať korektor broskyne.
 3. modriny skryť žltý alebo broskyňový korektor.
 4. Hlboké vrásky Pracujeme s dodatočným hydratačným krémom, neprášime ho a zlikvidujeme perleťové textúry.
 5. Závesné viečko Opravuje sa pomocou techniky Smokey Ace (nie je potrebné maľovať čierne oči, hnedé tóny úplne zmiznú).

Hlavné chyby make-upu

Profesionálni vizážisti upozornili na najčastejšie chyby v make-upu, ktorým je potrebné sa vyhnúť:

Nesprávne svetlo. Ak budete maľovať v kúpeľni s použitím umelých a žltých svetelných zdrojov, váš make-up bude oveľa jasnejší a viac „načervenalý“. Žltá farba neutralizuje "ryšavka", takže nemôžete primerane posúdiť výsledok. Ale najdôležitejšia vec je saturácia. V prípade zlého osvetlenia zámerne aplikujeme omnoho viac kozmetiky ako je potrebné. Skúste maľovať za denného svetla alebo použiť bielu žiarivku.

Nesprávny tón tváre. Ak ste si vybrali nesprávny tonál, na tvári sa vytvorí „maska“. V dôsledku toho bude mať tvár a krk rôzne odtiene.

Obočie príliš svetlé.Nepreháňajte to obočím, inak ich budete mať len na tvári. Make-up umelci sa odporúča, aby sa najprv, potom sa rozhodnúť o intenzite (deň make-up nevyžaduje príliš jasné obočie, zatiaľ čo večer jeden znamená trochu bohatší ako obvykle).

Príliš tenké obočie.Móda pre tenké obočie je preč. Dnes odborníci radia dávať prednosť prirodzenej forme, ktorú ste dali matke prírode. Tenké struny nad očami robia tvár ešte viac a vyzerajú veľmi neprirodzene.

Matka perla očné tiene na denný make-up. Povedzme, že s perlovými výrobkami je potrebné zaobchádzať veľmi opatrne, pretože majú schopnosť zdôrazniť takmer neviditeľné záhyby v očiach a spôsobiť, že visiace viečko je veľmi ťažké. Ak budeme hovoriť o svetlom dni make-up, potom v dopoludňajších hodinách bude iskry trochu mimo miesto a môže vyzerať trochu divadelný. Všetko, čo potrebujeme ráno, je ľahkosť a stealth.

Busta s dĺžkou šípok.Krásna šípka je klasikou žánru. Je vhodný pre každého a vždy, ale aj tu musíte vedieť, kedy sa zastaviť. Šípka by mala mierne presahovať okraje oka, inak budete ako blázon.

Príliš svetlé pery.Pred niekoľkými rokmi boli svetlé pery v móde, ktoré vyzerali trochu nepríjemne. móda pre takýto make-up už dávno prešla, ale mnohí sa s týmto trendom nemôžu zúčastniť.

Červený bronzer namiesto kontúrovania. Hlavná chyba v make-upu, ktorú robia aj vizážisti. Na kontúrovanie použite suchý alebo krémovo sivohnedý korektor bez ryšavky. Bronzer v make-up je používaný profesionálny make-up umelci len preto, aby pleť svetlé prírodné opálenie a mierny žiara.

Hojnosť zvýrazňovača. Dnes, mnoho dievčat hreší toto, po sledovaní video bloggerov krásy z internetu. Ale nezabudnite na hlavné pravidlo: to, čo vyzerá krásne na fotografii a video vyzerá veľmi neprirodzene v živote. Ak ste ho trochu prehnali, stačí ho poprášiť na vrchole a odstrániť extra lesk.

Zle tieňované tiene.Kefa na zatienenie tieňov musí byť na polici každej ženy a aplikátory by mali byť hodené na odpadky, pretože aplikujú nástroj príliš intenzívne, a je jednoducho nemožné tieňovať tiene.

Príliš svetlý korektor pod očami. Snažím sa odľahčiť oblasť pod očami, použite korektor na tón ľahší, ale nič viac.

Neschopnosť používať biely transporantnoy prášok. Biely priehľadný prášok musí byť schopný správne a veľmi opatrne manipulovať. Niekedy to preháňajú aj profesionálni vizážisti, a preto sú biele kruhy na fotografii pani pod očami spôsobené prítomnosťou reflexných častíc, hoci v živote všetko vyzerá čo najprirodzenejšie.

Busta s červenať. Červenanie vytvára harmonické spojenie medzi očami a perami a aplikuje sa ľahko na jamky na lícach (ak neviete kam umiestniť, len úsmev).

Prášok na celej tvári. Príliš tupá tvár, ako palacinka bez jediného tieňa a lesku, nikoho namaľuje. Dnes je hlavným mottom make-upu: "prirodzenosť a ľahkosť s pomocou ľahkého kontúrovania."

Busta s maskarou.Snažiť sa, aby sa riasy predĺžili, a oči viac, mnohí dali 2-3 vrstvy maskary. Táto chyba robí vaše oči ťažkými. Kozmetickí umelci Vám poradia, aby ste jemne práškovali riasy alebo jednoducho lepili maximálnu prirodzenú dĺžku.

Matná rúž na suchých perách. Všetci vieme, že sa musíme postarať o pokožku tváre a dôkladne ju zvlhčiť, ale mnohí ľudia zabudnú na pery. Taktiež by mali pravidelne hydratovať, najmä teraz, keď je každý taký rád matnú rúž.

Make-up fázy

Začiatok make-upu, je veľmi dôležité robiť všetko dôsledne. Na začiatku to bude trvať veľa času, ale nepretržite cvičením sa naučíte v 10 minútach navodiť krásu.

Príprava kože

(najdôležitejšie štádium, ktoré zahŕňa odstránenie make-upu a dobré zvlhčenie).

Je potrebné dôkladne očistiť pokožku od zvyškov kozmetiky alebo jednoducho osviežiť tonikom, potom posypať termálnou vodou a aplikovať hydratačný krém vhodný pre váš typ pleti (aplikujeme matovanie na mastnú pleť, zvlhčujeme suchú pokožku). Táto fáza v zložení tváre je veľmi dôležitá, pretože konečný výsledok na nej závisí. Zle pripravená a nezvlhčená pokožka pokazí celý obraz.

Maskovanie problémových oblastí

Korektor pre problémové oblasti (ak máte normálnu kožu bez defektov, tento krok preskočte).

Pracujeme na problémových oblastiach:

 • červená akné - zatvorte zelený korektor,
 • fialové škvrny a modré pruhy - žlté,
 • zelené škvrny, zemitá pleť - ružová, červená,
 • oranžové rozvody od činenia - lila.

Ale najčastejším problémom v make-up je tmavé kruhy a tašky pod očami. Môžu byť skryté hustým korektorom, ktorý je svetlejší ako tón pleti (nakreslite trojuholník).

Môžete tiež pracovať nasolabiálne záhyby.

Kreslenie základu

Aplikujeme tonálny alebo BB krém, ktorý je ideálny pre farbu. Vyberte si tonizujúce výrobky, ktoré majú svetložltý pigment. Sú ideálne pre európske ženy. Naneste jemne mokrým mixérom na krásu alebo špeciálnym štetcom zo syntetického vlákna.

Upevnenie tónového prášku

Použite sypký prášok v make-upu, aby ste upevnili tón. Je vhodnejšie fixovať iba T-zónu, ktorá rýchlo získava lesk kvôli uvoľneniu mazu.

Môžete použiť transparentný alebo biely prenosný. Hlavná vec je si uvedomiť, že prášok je pomocný nástroj, ktorý kamienky a kotvy tonálnej základne. Aplikuje sa veľkou našuchorenou kefou v malých množstvách. Počas dňa môžete jemne rozotrieť T-zónu kompaktným práškom alebo škvrnou s rohožkami.

Korekcia tváre so suchými korektormi

Dáme tvar do tváre, pretože po vytvorení dokonalého tónu sa zmení na čistú stránku bez prirodzených tieňov a svetiel.

 1. blackout: Mäkkou kefou z prírodného chuchvalca napíšeme trochu suché hnedé korekčné prostriedky (Mac je ideálny pre Harmony), ideme do ruky a s ľahkými pohybmi, ktoré trávime pod lícnou kosťou (od stredu líca nechávame žiadne lícne kosti), pozdĺž vlasovej línie, laterálne boku nosa, pod bradou, mierne pod perom.
 2. osvetlenie, Zvýraznite zadnú časť nosa zvýrazňovačom, kliešťom nad horným perom, bradou, vyčnievajúcou časťou lícnej kosti, pod obočím, vnútorným rohom oka, stredom čela.

Všetko starostlivo tieň!

Kresba obočia

Hrebeňujeme špeciálnym štetcom smerujúcim chĺpky smerom nahor. Použite bledoružovú alebo bielu ceruzku na nakreslenie čiary pod obočím a mierne odtieň. Na korekciu používame skosenú tvrdú kefku a matné tiene alebo špeciálnu ceruzku na obočie.

Ak si to želáte, môžete ho upevniť špeciálnym transparentným alebo hnedým gélom (dnes je v obchodoch pre blondínky aj brunetky obrovský výber).

Postupný očný make-up

V tejto fáze môžete upraviť tvar očí, ale uvažujeme priemerný svetlý denný make-up.

Stupeň 1 očný make-up. Dajte základňu pod tiene (základný náter robí tiene odolnejšími, pomáha im lepšie ležať a dobre tieniť).

Stupeň 2 očný make-up. Na vonkajšom rohu oka a záhybu horného viečka aplikujú tmavé matné tiene, svetlo - na vnútornú stranu. Ohraničiť na tieň. Môžete pridať trochu hnedé matné tiene do vonkajšieho rohu dolného očného viečka pozdĺž línie rias, dosahujúce uprostred oka (odtieň).

Štádium 3 make-up. Podčiarknite oko čiernou ceruzkou alebo očné linky. Môžete jednoducho chodiť po línii rán alebo urobiť mäkkú šípku na hornom viečku a tieň presahujúcom okraje oka a zdvíhať ho (toto urobí oko oveľa väčším).

Stupeň 4 očný make-up (voliteľné). Maľujte sliznica oka svetloružovou alebo béžovou ceruzkou.

Štádium 5 očný make-up. Doplní sa mihalnice, mierne sa točí a kladie dôraz na základňu na korene (mnohí ľudia radi maľujú iba konce rias, ale časom sa z nej vytrhnú a dostaneme veľké oči, ale absolútne opačný efekt).

Použitie červenať

Berieme ružové (môže byť broskyňa alebo koralové) červenať a dať na jablká tváre, ktoré sú tvorené, keď sa usmievame. Ľahko tieni smerom k chrámom. Ľahko chodiť okolo špičky nosa a po obvode tváre vytvoriť harmóniu farby v make-up!

Líčenie na pery

Zvlhčite pery balzamom a obarvite ich obľúbenou rúžom. Ak chcete vytvoriť trvalejší efekt, vymaľte si pery úplne ceruzkou, rovnakým odtieňom ako rúž a až potom aplikujte rúž.

Fixácia

Posypte termálnu vodu alebo odstraňovač make-upu (nie je povinným krokom, ale žiaduce pre večerný make-up).

Ako si vybrať kozmetiku

Výber kozmetiky je jedným z najdôležitejších problémov, pretože dobrá kozmetika je lacná a lacná nie je vždy spokojná s kvalitou.

Tonálny nástroj Musí sa hodiť k vašej pleti a vyhovovať vašim potrebám:

 • ľahká textúra a farba;
 • nasýtené farby a vysoká krycia schopnosť;
 • trvanlivosť;
 • dodatočná vlhkosť alebo schopnosť matovania.

A ako si vybrať farbu tónu? Pri výbere tieňa, nerobte hlavnú chybu, že absolútne každý robí - otestujte nástroj na zápästí. Odtieň rúk a tváre je veľmi odlišný. Naneste trochu produktu na oblasť pod očami a premiešajte na líci. Choďte von, pozrite sa na seba za denného svetla. Obchody sú často zhrešené v tom, že obsahujú žlté lampy, ktoré neutralizujú ryšavka. Preto, keď prídeme domov, sme často sklamaní nákupom.

Najlepšie je aplikovať nástroj na tvár a žiť s ním celý deň. Dobrý obchod vám nedá možnosť správne otestovať kľúč. Musíte pochopiť, či ste spokojní, alebo nie a či daný výrobok udržiava váš životný rytmus

v rúž Hlavná farba a textúra. Použite trochu rúže na ruky a rozhodnúť, či sa vám páči textúra. Potom aplikujte na pery a pozrite sa na farbu. Neskúšajte farbu na ruke, pretože to tiež narúša farbu. Môžete dať trochu peňazí na vnútornej strane prstov, pretože je takmer v rovnakej farbe ako pery.

Jediná univerzálna farba na rúž, ktorá sa hodí absolútne na všetko, je červená v chladnom tieni (ak si ju poutierate na ruke, mala by byť zatienená na ružovú).

Odporúča sa kúpiť práškový prášok sypký a stlačený, aby sa používal len na hodenie kabeliek a na opravu počas dňa. Drobne idú do postele s tenkou, ľahkou vrstvou, zatiaľ čo lisovaný má tendenciu byť vrstvený.

rúž Lepšie vybrať krém, takže vyzerajú čo najprirodzenejšie. Farba môže byť studená alebo teplá ružová, broskyňa.

atrament vybrať nie je tak ťažké. Rozhodnite sa, čo potrebujete: aby ste riasy dlhšie alebo silnejšie.

korektor by mal byť mierne hustejší tonálny a ľahší o jeden tón, ale nič viac.

Ceruzka na obočie alebo očné tiene musí byť hnedá alebo sivohnedá bez „ryšavky“. Najlepšie je zvoliť odtieň svetlejšie ako vaše obočie.

Očná ceruzka volíme princípom tieňovania. Nakreslíme na ruku malú čiaru, chvíľu počkáme a otrite ju. Ak je linka takmer nie rozmazané, vziať.

Čo môžete ušetriť?

Všetci vieme, že čím drahšia je kozmetika, tým lepšia je kvalita. Ale existujú finančné prostriedky, na ktoré môžete ušetriť.

 1. Make-up kefy. Prírodné kefy sú veľmi drahé, zatiaľ čo dobré syntetické zvládnutie tejto funkcie nie je horšie. Navyše by ste nemali preplatiť za značku. Kefy neznámej značky nie sú horšie ako značky. Stačí sa dotknúť zdriemnutia a uprednostniť mäkké kefy.
 2. Mascara pre oči. Dobrý maskaru možno zakúpiť v každom supermarkete za cent. Niekedy nie sú v kvalite ani na prémiové produkty.
 3. Ceruzka. Tuhá, nie mastná čierna ceruzka nakreslí šípku o nič horšie ako drahé analógy.

A lacné analógy, ktoré sú skvelé pre domáce použitie.

Čo nestojí za šetrenie?

Tonálny nástroj musí byť drahá a dobrá, pretože sme ju dali na tvár a žili s ňou celý deň. Ale najdôležitejšia vec je, že závisí len kvalita make-upu. Môžete mať drahý tón a všetky ostatné výrobky sú veľmi lacné a nikto si to nevšimne. Lacné tonálne tón bude všimol, bude to príliš "červená", alebo to bude ako maska.

pomáda Prírodné ružové je to, čo potrebujete pre každý deň. Dosť pre vás na dlhú dobu, takže nemusíte šetriť peniaze.

tieň Lacné tie môžu dostať špinavé a jednoducho nemiešajte dobre. Získať len jednu paletu prírodných odtieňov a bude to pre vás dosť dlho.

Uvoľnený prášok - Toto je dobrá investícia do vášho vzhľadu. Хватит вам баночки с таким продуктом на 3-4 года, при условии что вы будете пользоваться ею каждый день. Но весь секрет в том, что она ложиться максимально красиво и естественно.

Video lekcia

Наглядное пособие для тех, кто хочет научиться краситься быстро и красиво. Но помните, что в этом деле главное практика. Постоянно практикуйтесь, делайте ошибки, исправляйтесь и через какое-то время вы научитесь за 5 минуты наводить красоту.

Легкий макияж на каждый день

Вооружитесь всей своей косметикой и начинайте экспериментировать. Только если вы каждый день будете уделять, хотя бы, 10 минут макияжу, вы сможете стать для себя хорошим визажистом.

Простой бюджетный мейк ап

Не каждая девушка может себе позволить дорогую косметику премиум класса, но как выглядеть дорого за небольшие деньги должны знать все.

Вечерний макияж для выхода в свет

Красивый макияж у профессионального визажиста стоит очень дорого, поэтому мы должны научиться наводить красоту самостоятельно.

Loading...