Zoznam najlepších krémov na tvár s kyselinou hyalurónovou

Kozmetika a injekcie hyalurónu sa stali veľmi populárnymi, na trhu je prezentovaná široká škála pleťových krémov s touto látkou. Aby ste dosiahli čo najlepší výsledok, musíte vedieť, ako funguje hlavný komponent, a tiež vybrať nástroj podľa typu pleti a veku. Výber dobrého produktu zaručuje pozitívny výsledok.

Účinok kyseliny hyalurónovej na kožu

Kyselina hyalurónová - Jedná sa o mukopolysacharid, ktorý je bežný vo všetkých tkanivách tela. Podiel medzibunkovej látky sa líši v rôznych častiach ľudského tela. Minimálne množstvo je obsiahnuté v zubnej sklovine a krvnej plazme, maximálne - v chrupavke a nervovom tkanive, ako aj v sklovcovom tele oka.

O potrebe kyseliny hyalurónovej pre mladistvú kožu sa hovorilo už v tridsiatych rokoch minulého storočia. V roku 1934 boli dvaja americkí vedci, Karl Meyer a John Polymer, prvýkrát schopní získať mukopolysacharid.

Od tej doby začali aktívne skúmať prospešné vlastnosti látok a nájsť ich použitie v rôznych oblastiach. Niekoľko desaťročí sa kyseliny hyaluronové získavali z lastúrnikov, bovinných rohov, rybích očí atď.

oblasť použitia kyselina hyalurónová je odlišná, môže byť rozdelená do dvoch typov:

 • Kozmetika (krémy, séra, injekcie atď.);
 • Nie kozmetické. Lekárske výrobky s hyalurónom sa používajú v pediatrii, traumatológii, gerontologii, oftalmológii atď.

Molekuly samotné sú rozdelené do troch skupín v závislosti od veľkosti a molekulovej hmotnosti. Existuje tzv.

 • Malá frakcia (celková hmotnosť do 30 kDalton);
 • Priemerná frakcia (od 30 do 100 kDalton);
 • Veľká frakcia (nad 100 kDalton).

V závislosti od frakcie sa stanoví účel kyseliny hyalurónovej, pretože každá obsahuje svoj vlastný súbor charakteristík.

Nízka molekulová hmotnosť látky z jemnej frakcie majú vynikajúce antiseptické a liečivé vlastnosti. Preto sa používajú na popáleniny, trofické vredy, herpetické erupcie, psoriázu. Látky s malou molekulovou veľkosťou sú tiež obsiahnuté v krémoch, a to na použitie hyaluronátu sodného. Je schopný preniknúť hlboko cez horné vrstvy dermis.

Stredná molekulárna Tieto látky interferujú s bunkovou reprodukciou a migráciou, čo ich robí nevyhnutnými v zdravotníckych pomôckach pri liečbe očných ochorení a artritídy.

Zlúčeniny s vysokou molekulovou hmotnosťou veľké frakcie dokonale stimulujú bunkové procesy a zadržiavajú okolo nich vlhkosť. Tieto vlastnosti umožnili použitie kyseliny hyalurónovej v kozmetike, ako aj v chirurgii a oftalmológii.

Kyselina hyalurónová sa rozkladá a syntetizuje každý deň. S vekom, začínajúc od asi 30 rokov, sa syntéza látok spomaľuje. Preto tkanivá strácajú svoju elasticitu, vlhkosť a proces starnutia sa začína.

Miznutie kyseliny hyalurónovej v tele nie je jedinou príčinou vrások. Je to však jedna zo strát, ktoré môžeme kompenzovať pomocou kozmetiky.

Keď sa hyaluron dostane do dermis, vrásky, záhyby a praskliny sú vyplnené. Kyselina urýchľuje proces regenerácie a tiež udržiava hydratovanú pokožku. Je známe, že jedna molekula látky je schopná akumulovať až tisíc molekúl vody.

Výhody krémov kyseliny hyalurónovej

V kozmetike proti starnutiu sa používajú rôzne zložky: liečivé rastlinné extrakty, kolagén, antioxidanty a dokonca aj nanokomplexy.

Krémy s kyselinou hyalurónovou pôsobia na pokožku nasledovne: hydratačné, vrásky, antioxidačné vlastnosti. Kozmetické výrobky s touto látkou však majú rad výhod pred inými prostriedkami:

 • Rýchly výrazný efekt;
 • Nespôsobuje alergickú reakciu;
 • Krém tvorí na koži tenkú neviditeľnú vrstvu, ktorá chráni dermis pred negatívnymi faktormi;
 • Nasiakne bunky vlhkosťou, bez narušenia iných metabolických procesov;
 • Zmierňuje odlupovanie, suchosť, ktorá je charakteristická pre majiteľov suchej pokožky;
 • Podporuje hojenie rán, urýchľuje regeneračné procesy;
 • Vhodné pre problémovú pokožku, znižuje akné.

Omladzujúci krém kyseliny hyalurónovej nemá žiadne kontraindikácie a odporúča sa aj pre tehotné ženy alebo ženy počas dojčenia.

Ako si vybrať krém?

K výberu krému by sa malo pristupovať veľmi vážne. Koniec koncov, tento kozmetický produkt, ktorý sa bude vzťahovať na tvár v najbližších niekoľkých mesiacoch, dostať alebo nie očakávaný výsledok.

Pri výbere výrobku musíte venovať pozornosťzloženie, vek spotrebiteľa a koncentrácia kyseliny, t v závislosti od typu pokožky.

V dobrom kozmetickom prípravku by mali byť prítomné tieto látky: t

 • Krém by mal byť presne kyselina hyalurónová a nie soľ. Ak na obale nie je jasné, čo je hlavnou účinnou zložkou, potom je lepšie takýto výrobok nebrať;
 • Retinol alebo jeho deriváty. Táto látka je užitočná na vyživovanie a zvlhčovanie hornej vrstvy pokožky;
 • Oil. Sú vynikajúcim spôsobom, ako vyživovať suchú pokožku, a tiež vytvoriť ochrannú vrstvu na tvári;
 • Vitamínové komplexy. Nedostatok vitamínov a stopových prvkov v tele vedie k suchu, starnutiu a iným kožným problémom. Vitamín A, B, C, E, P a iné spôsobia, že pokožka bude zdravšia a žiarivejšia;
 • Prítomnosť faktora SPF. Tento indikátor zaručuje ochranu pokožky pred škodlivými UV žiareniami. Odporúča sa dávať prednosť krémom, SPF textúram, ktoré začínajú od 15 rokov.

Krém s kyselinou hyalurónovou sa odporúča pre dievčatá po 25 rokoch.

V tomto veku začína proces starnutia. Aj keď zmeny na začiatku nie sú badateľné, ale teraz potrebuje pokožka intenzívnejšiu hydratáciu ako do 25 rokov. Odporúča sa používať krémy s vysokomolekulárnymi látkami, ktoré vytvoria tenký neviditeľný film na povrchu dermy a zadržia vlhkosť.

Po 30 rokoch musíte vybrať výrobky so širším chemickým zložením. Odporúča sa použiť krém s prídavkom mastných kyselín. Anti-aging kozmetika (po 40) zahŕňa celý rad užitočných anti-aging produktov: rôzne ovocné kyseliny, elastín, retinol, kolagén, atď.

Často sa zaujímame o rozdiel v cene výrobkov. Cena kozmetiky na kyselinu hyalurónovú je ovplyvnená tým, či obsahuje látky s vysokou molekulovou hmotnosťou alebo nízkomolekulové látky.

Výrazne drahší krém s kyselinou hyalurónovou s nízkou molekulovou hmotnosťou. Jeho vlastnosťou je, že zložka je schopná preniknúť hlboko do vrstiev dermy, kŕmiť tkanivá nielen zvonka, ale aj zvnútra.

Najlepšie krémy na kyselinu hyalurónovú

Aby ste získali iba pozitívny dojem z používania krému kyseliny hyalurónovej, je dôležité venovať pozornosť výrobcovi pri výbere výrobku. Je lepšie nezaťažiť nástroj a rozhodnúť sa pre známych výrobcov, ktorí majú dobré hodnotenia a reputáciu. Na kozmetickom trhu sú prezentované ako domáce krémy s kyselinou hyalurónovou, tak aj zahraničné.

Je ťažké si vybrať z pomerne rozsiahleho zoznamu produktov, preto je hodnotenie krémov s najlepšou hodnotou za peniaze.

Krém s kyselinou hyalurónovouL'ERBOLARIO ACIDO IALURONICO - Je to produkt talianskej výroby, určený pre normálnu a suchú pokožku.

Účinné látky:

 • Kyselina hyalurónová s nízkou, strednou a vysokou molekulovou hmotnosťou;
 • Kmeňové bunky z listov alpského rododendronu;
 • Olej zo semien ibišku, olej babassu, olivový olej a éterický olej ylang-ylang;
 • Vitamín E, získaný zo sójových semien.

Vynikajúci hydratačný krém, ktorý bude obzvlášť užitočný v zime, keď je starostlivosť o pleť obzvlášť dôležitá. Vďaka molekulárnym látkam rôznych veľkostí kyselina hyalurónová vyživuje vonkajšiu aj spodnú vrstvu dermy. Nástroj viditeľne vyrovnáva tón tváre a vyhladzuje jemné čiary.

Odporúčania na použitie:

 • aplikovať na očistenú tvár každý deň, ráno a večer;
 • použitie po 25 rokoch.

Extrakt z alpského rododendronu ako súčasť zvlhčujúceho krému „učí“ tkanivové bunky prispôsobiť sa ultrafialovým lúčom, vetru a chladu.

Krém na tvárKozmetika Svätej zeme VITALISE Hydratačný krém, Denný krém na tvár izraelskej spoločnosti Holy Land je určený pre akýkoľvek typ pleti. Je ideálny pre dennú úctu, výživu a ochranu pokožky.

Účinné látky:

 • Hydrolyzovaná kyselina hyalurónová;
 • Extrakt zo zeleného čaju, Centella Asiatica;
 • Palmitát retinolu;
 • Kyselina salicylová a mliečna;
 • Vitamín E.

Krém na báze kyseliny hyalurónovej, rastlinných extraktov, vitamínov a kyselín vytvára neviditeľný film, ktorý vytvára bariéru medzi škodlivými vonkajšími faktormi a hornou vrstvou dermisu.

Odporúčania na použitie:

 • aplikovať na vyčistenú tvár ráno alebo počas dňa;
 • vhodný ako základ pre make-up.

S pravidelným používaním, nástroj má anti-aging efekt: eliminuje suchosť, vyhladzuje mimické vrásky, kompenzuje nedostatok užitočných látok v období beriberi.

Krém so zdvíhacím účinkom tale hyaluronický liftingový krém.Vynikajúci krém s kyselinou hyalurónovou od švajčiarskej firmy tete.

Určený pre všetky typy pleti, pretože neupcháva póry. Vďaka obsiahnutej trojdimenzionálnej kyseline hyalurónovej pôsobí produkt na hornú aj vnútornú vrstvu dermis. Poskytuje maximálnu hydratáciu, obnovuje tkanivo, spevňuje, vyživuje a obnovuje pružnosť pokožky.

Účinné látky:

 • Kyselina hyalurónová;
 • Extrakt z kvetov hrozna;
 • Sezam, olej z pšeničných klíčkov a bambucké maslo.

Unikátne zloženie liftingového krému obnovuje pokožku po strese, kožných ochoreniach, tehotenstve, beriberi atď. Aktívne zložky produktu sú zapuzdrené v lipozómoch, čo zaručuje rýchlejší a efektívnejší účinok.

Odporúčania na použitie:

 • Aplikujte denne na vyčistenú pokožku ráno alebo večer;
 • Ľahká textúra krému umožňuje použitie okolo očí;
 • Na kožu po 30 rokoch.

Pred použitím krému by sa malo použiť TETe Cosmeceutical MediCell sérum, ktoré omladí a urýchli proces omladenia.

Domáce Hyaluronic hydratačný krém LIBRE DERM - univerzálny prostriedok boja proti prvým príznakom starnutia. Výrobok je vhodný pre akýkoľvek typ pokožky, určený pre pokožku tváre, krku a dekoltu.

Výhody krémov:

 • Kompozícia obsahuje kyselinu hyalurónovú s nízkou molekulovou hmotnosťou, ktorá preniká hlboko do dermis a zvlhčuje ju zvnútra;
 • Neexistujú žiadne parfumy, syntetické výrobky a parabény, ktoré môžu spôsobiť alergickú reakciu.

Beztiažová štruktúra krému uľahčuje aplikáciu a rýchlo vstrebáva. Poteší prítomnosť dávkovača, ktorý eliminuje možnosť prachu na výrobku.

Účinné látky:

 • Camelina olej;
 • Kyselina hyalurónová.

Angreštový olej obsahuje veľké množstvo mastných kyselín, ktoré vyživujú a obnovujú suchú pokožku, zlepšujú turgor, zabraňujú vráskam.

Odporúčania na použitie:

 • Aplikujte na vyčistenú tvár ráno alebo večer na tvár, krk a dekolt;
 • Vhodné ako základ pre make-up, maskuje príznaky únavy.

Výsledok tohto krému sa dotkne len pri pravidelnom používaní.

Francúzska spoločnosť Matis sa špecializuje na odbornú starostlivosť. Špecialisti spoločnosti sa neustále zdokonaľujú a vytvárajú inovatívne produkty, ktoré sa snažia spojiť najlepšie výsledky vedy a prírody. krémMATIS HYALURONIC PERFORMANCE s kyselinou hyalurónovou pôsobí v troch smeroch: zvlhčovanie, obnovovanie a vyhladzovanie vrások.

Účinné látky:

 • Kyselina hyalurónová;
 • Špeciálny komponent M2R +;
 • Vitamín B5.

Komplex hlavných aktívnych látok v produkte poskytuje v krátkom čase výrazný účinok. Matis Hyaluronic Performance aktivuje tvorbu vlastnej kyseliny hyalurónovej v pokožke, prispieva k zvýšenej vlhkosti suchej pokožky. Panthenol vyživuje pokožku, dáva jej zamatovú textúru a zdravý vzhľad.

Krém má príjemnú vôňu, ktorá po aplikácii výrobku na pokožku rýchlo zmizne. Po nanesení prípravku je pokožka mierne stlačená a upravená.

Odporúčania na použitie:

 • Aplikujte na čistú pokožku, vyhnite sa oblasti okolo očí;
 • Použite 2 krát týždenne;
 • Odporúča sa po 30 rokoch.

Na zlepšenie projektu sa odporúča použiť sérum z rovnakej kozmetickej línie.

Niektoré ženy si všimnú, že po nanesení krému na tvár sa vytvorí svetlý film, ktorý nedáva mastný lesk.

Pri pravidelnom používaní je koža nasýtená vlhkosťou, mimické svaly sa uvoľňujú a procesy regenerácie kože sa urýchľujú.

Krém na tvár La Roche-Posay HYALU B5 s kyselinou hyalurónovou zvlhčuje pokožku a udržuje vlhkosť v hlbokých vrstvách.

Účinné látky:

 • Kyselina hyalurónová s nízkou molekulovou hmotnosťou a vysokou molekulovou hmotnosťou;
 • Dimetikón, glycerín;
 • Vitamín B5;
 • Madekassoidy.

Vďaka hyalurónu dvoch frakcií produkt vyživuje a zvlhčuje spodnú aj hornú vrstvu pokožky. Vitamín B5 pomáha upokojiť podráždenie pokožky a urýchľuje medzibunkový metabolizmus, regeneráciu.

Odporúčania na použitie:

 • Vhodné pre všetky typy pleti;
 • Aplikujte ráno a večer na vyčistenú pokožku.

Po aplikácii sa pokožka okamžite stáva pružnejšou a pružnejšou, vrásky sú menej výrazné.

Krém Hyaluron - lacný produkt spoločnosti Alpik, ktoré je možné zakúpiť iba v lekárni. Výrobok je ideálny na dennú hydratáciu pokožky a na boj proti prvým známkam starnutia.

Účinné látky:

 • Kyselina hyalurónová;
 • Arganový olej, jojoba, shi;
 • Esenciálny olej z pelargónie, ylang-ylang, škorica, levanduľa;
 • Extrakt z aloe;
 • Vitamín E.

Kyselina hyalurónová zmierňuje vrásky, dodáva pleti pružnosť, obnovuje poškodenú pokožku, pomáha chrániť vlhkosť pokožky. Extrakt z Barbados aloe má antibakteriálne a liečivé účinky. Preto je výrobok vhodný na problémovú pokožku. Vitamín E hrá úlohu antioxidantu v koži a zabraňuje vzniku jemných vrások.

Odporúčania na použitie:

 • Použitie po 25 rokoch;
 • Vhodné pre všetky typy pleti;
 • Aplikujte ráno alebo večer na čistú tvár s ľahkými masážnymi pohybmi.

Po pravidelnom používaní vyzerá pokožka hladšie, zdravšie a dobre upravená.

Ako aplikovať krém s kyselinou hyalurónovou?

Aby bol účinok kozmetiky v čo najkratšom čase, je potrebné ju správne používať. Existuje niekoľko jednoduchých pravidiel, ktoré nasledujú pred a po aplikácii krému s kyselinou hyalurónovou.

Odborníci odporúčajú čistenie a vyživovanie pokožky v nasledujúcom texte poradie:

 1. Pleťové tonikum;
 2. Navlhčite tvár termálnou vodou, ktorá umožní, aby krém s kyselinou hyalurónovou prenikol hlbšie do kožného tkaniva;
 3. Pred nanesením krému na tvár ho držte niekoľko sekúnd na špičkách prstov (teplejší krém sa ľahšie vstrebáva);
 4. Aplikujte prípravok na tvár s masážnymi pohybmi. Aplikujte okolo očí a aplikujte produkt s jasnými kruhovými pohybmi.

Nepoužívajte rovnaký nástroj po celú dobu. Priebeh jedného krému by mal trvať mesiac a pol, potom si oddýchnuť. Je potrebné dať prostriedky na hodinu k východu na ulicu.