Kamene maskoti pre znamenie zverokruhu Škorpión

Každý zo znakov zodiakálneho kruhu zodpovedá špecifickým amuletom kameňov. Preto pri výbere minerálu ako talisman by ste mali byť veľmi opatrní. Koniec koncov, kamene podporujúce jedno znamenie môžu priniesť nešťastie zástupcom druhého. Osobitná pozornosť je venovaná minerálom, ktoré sú vhodné ako talizman pre Škorpiónov, ako aj drahokamy, ktorým by sa mali vyhýbať zástupcovia tohto znaku.

Popis zverokruhu Škorpión

Škorpión (Latinčina pre Škorpión) - ôsme odvetvie zodiakálneho kruhu, druhé (pevné) znamenie prvku vody. Patron predstaviteľov tohto znamenia zverokruhu - Pluto. Toto nebeské telo stelesňuje transformáciu a neustálu zmenu, takže Škorpióni, podobne ako nikto iný, štrajkujú rôznymi znakmi a črtami, ako by si požičali z iných prvkov.

Kovy tohto znamenia zverokruhu sú z ocele a striebra. Odporúča sa, aby všetky kamene zvolené ako talismans pre Scorpions boli uzavreté v kovovom ráme svetlej farby. Tak, kúzlo získa najviac moci.

Astrológovia rozlišujú 3 typy Scorpions:

 • "Jedovaté" - nahnevaný a mstivý. Zástupcovia tohto typu nie sú schopní odpúšťať urážky a urážky. Udržať zlo na páchateľovi takí ľudia môžu roky, ale pomsta, nedostane uspokojenie. Jedovaté škorpióny často trpia svojou krutosťou a agresiou;
 • ušľachtilý - najprimeranejšie a spravodlivé zástupcov tohto znamenia zverokruhu. Noble Scorpions sú altruisti a majú extrémne vysokú inteligenciu. Vychádzajú z nich najspravodlivejší sudcovia a najspravodlivejší politici. Ušľachtilý Škorpión z jeho strachu pred smrťou neupadne;
 • "Šedé jašterice" - najslabší druh Škorpióna, ale aj najzraniteľnejší. Patologicky plaché a podozrivé "jašterice" sú veľmi citlivé a pomstychtivé. Nemajú sprisahanie proti zjavným a falošným páchateľom, ale v akejkoľvek vhodnej situácii narážajú na lstivé.

Hlavnými nevýhodami všetkých Škorpiónov sú sebectvo a túžba po sebazničení. Zástupcovia tohto znaku sa často zavesia na seba a na svoje vlastné problémy, čím sa stávajú takmer osobným kultom. To nepriaznivo ovplyvňuje všetky aspekty života.

Scorpions sa líšia podľa pohlavia. Muži tejto značky - mimoriadne prefíkaný a má takú vôľu, že je takmer nemožné ich rozbiť. Sú vtipné, majú vysokú inteligenciu a najjemnejší zmysel pre humor. Navyše, škorpióni nemôžu byť nazývaní necitliví, aj keď ich emócie sú zvyčajne zdržanlivé a umiernené.

Pokiaľ ide o rozhodovanie, muži Škorpiónov sú úplne bez závislosti na názoroch iných. Môžu požiadať niekoho o radu, ale budú to robiť aj sami. Ak stojíte v ceste mužovi Škorpióna, môže zle „bodať“, aj keď je mu človek drahý. S touto nevýhodou, zástupca tohto znamenia zverokruhu je docela ťažké bojovať.

Scorpion Ženy navonok sa zdajú byť čisto ženské: bezbranné, slabé, ktoré potrebujú podporu. V skutočnosti sú mimoriadne silné. Okrem toho, vďaka svojej vrodenej energii, ženy Škorpióna môžu podrobiť kohokoľvek, dokonca aj muža svojej značky. Sú veľmi opatrní, ich intuícia je dobre vyvinutá. V pocity žien, Scorpios nepoznajú opatrenia - nezištne milujú a vášnivo nenávidia. Navyše, tieto protichodné pocity často pociťuje zástupca tohto znamenia voči tej istej osobe.

Ak chcete mužom a ženám Škorpióna uľahčiť odhalenie pozitívnych aspektov ich postavy a potlačiť negatívne, mali by ste si vybrať ten správny kameň-talisman.

Kamene-maskoti podľa dátumu narodenia

Jedným z najdôležitejších kritérií, podľa ktorého je kameň vybraný ako strážca Škorpióna, je dátum narodenia. Uvažované znamenie zverokruhu vládne od 24. októbra do 22. novembra. Tento časový interval je rozdelený na kratšie obdobia - desaťročia:

 • Prvé desaťročie, rané obdobie - od 24. októbra do 3. novembra;
 • Druhé desaťročie, stredné obdobie - november 4-13;
 • Tretie desaťročie, neskoré obdobie - 14. - 22. novembra.

Každá z vyššie uvedených desaťročí zodpovedá určitému súboru kameňov a minerálov vhodných pre Scorpios ako talizman.

Od 24. októbra do 3. novembra

Skoré, "jedovaté" Scorpions tvrdohlavý a dominujúci. V niektorých prípadoch sa dokonca môžu zdať bezvýznamné a nemilosrdné. V skutočnosti, prví, ktorí trpia takýmito prejavmi svojej povahy, sú samotní Scorpions.

Zmäkčiť nevzhľadnú stranu podstaty zástupcu prvého desaťročia pomôže tvrdé a odolné kamene.

diamant pomáha zlepšovať proces myslenia, pomáha Škorpiónom v prvej dekáde zbaviť sa temných a deštruktívnych myšlienok. Diamanty tiež nabíjajú svoje nosiče pozitívnou energiou, čo vám umožní vychutnať si život.

ametyst - tento talizman sám absorbuje zápornú energiu, preto by sa mal pravidelne čistiť od negatívu. Na to stačí dať kameň nejaký čas na odpočinok na tmavom, dobre vetranom mieste. Je výhodné nosiť talizman vo forme kruhu alebo kruhu. Šperky pre mužov by sa mali nosiť na pravej strane, ženy - na ľavej strane.

drahokamu - talizman, ktorý drží nadmernú agresivitu a asertivitu. Odhaľuje energiu tvorivosti, umožňuje lepšie spoznať seba samého.

Sila charakteru skorých Scorpions je zvyčajne premrštená a nekontrolovaná. Preto by s nimi mali vždy niesť zmäkčujúci talizman.

Od 4. do 13. novembra

Druhá dekáda - čas narodenia ušľachtilé škorpióny. Sú odvážni, rozhodní a veľkorysí, vedia, ako dosiahnuť svoje vlastné. Avšak, akékoľvek zlyhanie je vnímané zástupcami tohto znamenia je veľmi bolestivé, pretože v akejkoľvek nevzhľadnej situácii, títo ľudia majú tendenciu obviňovať len sami.

Pokiaľ ide o sebakritiku, šľachtickí Scorpios sú nemilosrdní a bezuzdní, čo môže viesť k nervovému zrúteniu a depresii. Nasledujúce talizmany pomôžu nájsť vnútornú harmóniu:

tyrkysový - tento kameň má sedatívny účinok na sebakritický Škorpión, ktorý mu pomáha vyrovnať sa s negatívnymi myšlienkami. Chráni tiež svojho majiteľa pred poškodením, čarovným ohováraním a inými negatívnymi zásahmi do jeho energetického poľa.

Mačacie oko - talizman, ktorý pomáha prekonávať prekážky a urobiť rozhodujúci Škorpión, ktorý pochybuje o jeho schopnostiach. Tento kameň robí predstaviteľov tohto znamenia atraktívnym v očiach druhých.

cievka - talizman, ktorý pomáha nájsť cestu v ťažkých životných situáciách. Nabíja majiteľa pozitívnou energiou, vylučuje zbytočné myšlienky a sily na konanie. Nosenie serpentínového Škorpióna druhej dekády sa odporúča v náramku alebo vo forme veľkých korálkov.

turmalín - kameň, ktorý sa odporúča nosiť, keď v živote Scorpio náhle zmeny sú očakávané. Napríklad, presun do nového mesta, prijatie na štúdium a tak ďalej. Turmalín chráni pred pochybnosťami, pomáha nájsť správne riešenie v spornej situácii.

Hlavným rysom kúzla tohto obdobia je, že budúci dopravca by mal zvoliť talisman nezávisle. V opačnom prípade kameň nemusí byť vhodný.

Od 14. do 22. novembra

Neskoré Scorpios - najčastejšie tie isté "Šedé jašterice". Zvláštnosťou predstaviteľov tretej dekády je nadmerná citlivosť a citlivosť v kombinácii s tichou pomstou. V tomto prípade sú neskorí Scorpios často mimoriadne talentovaní z hľadiska umenia, milostného a príjemného rozprávania.

S cieľom pomôcť Škorpiónom v poslednom desaťročí riešiť citlivosť a pomstychtivosť by mali uprednostňovať talismany:

beryl,dáva dôveru neskorším Škorpiónom, ako aj zmäkčovanie prírody a umožňuje im odpustiť zjavným a imaginárnym páchateľom. Zástupcovia tohto znamenia zverokruhu ako maskot sú odporúčané kamene žltej farby.

alexandrit - liečivý minerál očisťujúci čakry a uvoľňujúci auru nosiča od negatívnych účinkov urážky na čarodejníctvo. Podporuje rozvoj tvorivosti, prináša pocit šťastia a pokoja.

Heliodorus ("Zlatý beryl") - Špeciálny kameň, ktorý stimuluje činnosť mozgu. Chráni nositeľa pred náhodným zlým okom, očividným čarodejným ohováraním a poškodením. Zjemňuje komplexný charakter Škorpióna v poslednom desaťročí.

Tieto talizmany pomôžu neskoro Scorpios vyrovnať sa s osobitosťami ich neobvykle zložitého vnútorného sveta, ako aj opustiť nezmyselnú pomstu za drobné priestupky.

Kamene pre mužov

Kamene určené ako talizmany pre mužov škorpiónov majú koncentrovanú a silnú energiu, ktorá môže poškodiť citlivejšiu ženu z hľadiska energie. Preto by sa minerály mali vyberať aj v závislosti od pohlavia budúceho dopravcu.

Mascots of Scorpio Male Nasledujúce kamene sú:

Tmavý topaz - tento talisman bude potrebovať veľmi mladý, neskúsený zástupca tohto znamenia zverokruhu. Tmavý topaz pomáha mužovi, aby sa stal múdrejším a tolerantnejším. To platí najmä pre mladých Scorpions, ktorí snívajú o kariére v politike alebo financiách.

beryl eliminuje všetky odtiene negatívnej energie nahromadenej v podvedomí dopravcu, spôsobuje, že človek sa musí starať o iných. Činnosť tohto talismanu výrazne zmäkčuje nadmerne tvrdú povahu skorých škorpiónov, čo ich robí viac vyhovujúcimi a citlivejšími, bez toho, aby sa zbavila prvotnej sily charakteru.

rubín - najvhodnejší kamenný talizman pre mužov Scorpion, bez ohľadu na desaťročie narodenia. Tento drahocenný minerál má terapeutický účinok pri silnom strese, ktorý zbavuje užívateľa účinkov stresujúcej situácie. Pre nositeľov ruby ​​v krátkom čase sa všetky hlavné fyzické indikátory zvyšujú - agilita, sila, rýchlosť, vytrvalosť, preto sa tento talisman odporúča pre športovcov priebežne. Tiež rubínová energia umožňuje nositeľovi veriť vo svoju vlastnú silu, čo je veľmi dôležité pre mužov Škorpiónov, ktorí sú veľmi sebakritickí.

Čierny a tmavo červený turmalín - pomôže zástupcovi tohto znamenia relaxovať. Scorpio človek vždy ide do cieľa, bez ohľadu na prekážky. Negatívnou stránkou je to, pretože aj po prijatí želaných predstaviteľov sa toto znamenie nemôže uvoľniť. V tomto prípade pomôže talizman aj vo forme elegantného tmavomodrého turmalínu. Vďaka tomuto kameňu, človek môže mať radosť z dosiahnuté vrcholy.

Pánske kamene, talizmany často nosené vo forme krúžkov. Suspenzie alebo prívesky uvedené vyššie minerály v pánske šperky sú zriedkavé, ale v náramky sú niekedy nájdené.

Kamene pre ženy

Ako talizman pre spravodlivé sex, mali by ste si vybrať kamene mäkšie prírodné energie. Hlavnou vlastnosťou týchto minerálov je udržanie emocionálnej rovnováhy, krásy a mládeže hostiteľa.

vhodný talizmany pre ženský škorpión Nasledujúce kamene sú:

Ľahký topaz - ideálny talizman pre ženu, ktorá sníva o zachovaní krásy a mládeže po mnoho rokov. Neustále nosenie tohto kameňa v ráme z akéhokoľvek ľahkého kovu pomáha žene Scorpio rozvíjať intuíciu a naučiť sa vopred počítať s činnosťou ľudí okolo nej. To umožní pani v láske nepodľahnúť provokáciám kvalifikovaných manipulátorov. Okrem toho energia topazu umožňuje žene Scorpio bojovať proti skepticizmu, ktorá je pre ňu prirodzená a často zasahuje do samotnej dámy.

zafír - talizman, ktorý pomôže opustiť všetky sťažnosti v minulosti a žiť ďalej. Koniec koncov, ženy Škorpióni, bez ohľadu na desaťročie narodenia, sú veľmi citliví a zraniteľní, takže každý priestupok ich môže natrvalo vytrhnúť z koľaje. Aby sa tomu predišlo, odporúča sa vybrať zafír ako stály maskot. Okrem toho tento kameň pomáha spravodlivému sexu vyrovnať sa s depresiou a apatiou, potláča záblesky zúrivosti a zjemňuje nepoddajnú povahu svojho nositeľa.

ametyst veľmi užitočné. Pre ženu Scorpio je tento kameň silný emocionálny odstrašujúci prostriedok. V tomto prípade má kameň pozitívny vplyv na pamäť nositeľa, ako aj na vývoj jej analytického myslenia. Vynikajúci talizman pre ženy škorpióna, obsadzujúci post vyšetrovateľov alebo súkromných detektívov. Treba však poznamenať, že ak je ametyst uzavretý v ráme iného kovu ako striebra, stratí svoju moc.

granátové jablko - kameň lásky a romantickej náklonnosti, ktorý robí ženu Scorpia jednoducho neodolateľnou v očiach ľudí. Talisman tiež prispieva k rozvoju pozornosti a prevencii ochorení dýchacích ciest, vrátane vírusových.

Spoločné kamenárske práce pre mužov a ženy, Scorpions, bez ohľadu na desaťročie narodenia, sú karneol a hematit.

karneol pomáha opatrným Scorpios relaxovať a nechať sa zamilovať. Energia kameňa zároveň prispieva k obmedzeniu silných emócií, ktoré dokáže iba milovník Škorpióna.

hematit - maskot na zvýšenie sexuálneho nosiča energie. Mali by ho nosiť tí, ktorým chýba opačné pohlavie. Avšak, hematit je tiež užitočný v rodinných vzťahoch - umožňuje nositeľovi dosiahnuť harmóniu vo vzťahoch s rodinou a priateľmi. Aj tento kameň odstraňuje žiarlivosť, na ktorú sú takmer všetci Scorpios náchylní.

Výber kameňa

Výber kamenného talizmu pre Škorpión je pomerne široký. Ale ako si vybrať medzi vhodnými minerálmi, ktoré sú pre vás to pravé? Postupujte podľa základných tipov:

 • Najlepšie zo všetkého je, ak si vyberiete talisman pre seba. Bude ľahšie študovať energiu kameňa na mieste;
 • Pri nákupe minerálu neponáhľajte. Pozorne zvážte všetky kamene, podľa vášho názoru si vyberte nejaké príjemné;
 • Vezmite minerály v ruke, určitý čas ich držte. Ak cítite naliehavú túžbu nikdy sa nedotknúť tohto kameňa, nemali by ste ho získať;
 • Ak držíte minerál vo svojich rukách a cítite, že je pre vás príjemné sa ho dotknúť, že ho chcete obdivovať a neustále ho nosiť so sebou, môžete ho bezpečne kúpiť. Toto je váš osobný talizman.

Je to dôležité! V žiadnom prípade nie sú deformované a zablatené kamene odporúčané ako talizmany. Takýto stav môže naznačovať, že kameň je nabitý negatívnou energiou. Tento klenot nie je nielen schopný stať sa kvalitným amuletom, ale môže poškodiť aj jeho dopravcu.

Aké kamene sa treba vyvarovať?

Rovnako ako v prípade iných znamení zverokruhu, nie všetky kamene sú vhodné ako talizman pre Škorpión. A ak niektoré minerály jednoducho hrajú úlohu zbytočnej dekorácie, iné môžu byť nebezpečné na energetickej úrovni.

Osoba narodená v znamení Škorpióna, Vyhnite sa nasledujúcim kameňom:

 • Agatha, pretože parazituje energetické pole zástupcu tohto znamenia, bez toho, aby mu niečo vrátilo;
 • perla, schopný premeniť život aktívneho Škorpióna na rutinu;
 • jantár, ktorý je rovnaký parazitický kameň ako achát. Škorpión, ktorý ich vlastní, sa stáva menej účelným, depresívnym a úplne stráca vieru v seba samého;
 • ónyxktorá posilňuje negatívne aspekty povahy jej dopravcu a odpudzuje z neho priateľov a priaznivcov;
 • smaragd, ktorý zbavuje Scorpions prirodzeného šarmu, vrhá sa do stavu depresie a trvalej nespokojnosti so sebou.

Je to dôležité! Napriek odporúčaniam pre prvé desaťročie, v niektorých prípadoch môžu diamanty potlačiť vôľu niektorých členov tohto znamenia zverokruhu. Preto, o použití tohto kameňa ako talisman pre konkrétnu osobu, je lepšie konzultovať so skúseným astrológom.