Retinol krém na tvár: zoznam najlepších produktov

Mládež nezostáva s osobou navždy, s vekom telo stráca komponenty, ktoré poskytujú zdravie a krásu. Vďaka vedcom a výrobcom kozmetiky majú ženy mnoho príležitostí na obnovenie pôvodnej atraktivity pokožky.

Jednou z dôležitých zložiek v kozmetických výrobkoch je vitamín A. To robí naše telo zdravé, poskytuje silnú imunitu a pomáha našim orgánom funkcie. Vitamín je v rybom oleji, fazuľa, pečeň, v mnohých druhoch ovocia a zeleniny. Keď bol z týchto produktov odstránený retinol, bol zle kombinovaný s inými zložkami, pretože nastala oxidácia, po ktorej sa látka stala nevhodnou. Chemikom sa podarilo uspieť stiahnutím retinoidu, ktorý sa teraz používa v kozmetike.

Ako retinol ovplyvňuje pokožku?

Retinol stimuluje tvorbu vlastného kolagénu a elastínu v epiderme, regeneruje bunky, zabraňuje vyblednutiu tela. Vitamín A je antioxidant rozpustný v tukoch, ktorý neutralizuje reakciu aktívnych molekúl. Látka ovplyvňuje regeneráciu, odstraňuje toxíny a odstraňuje kožné problémy.

Retinol, ktorý je tiež čistý vitamín A, je schopný dehydratovať pokožku, takže by ste mali používať hydratačný krém s kyselinou hyalurónovou alebo glukonolaktónom spolu s ním.

Krém s retinolom má na organizmus tieto účinky:

 • Omladzuje pokožku tváre;
 • Podporuje rýchlu regeneráciu hornej vrstvy epidermálnych buniek;
 • Chráni pred slnečným žiarením;
 • Reguluje metabolické procesy na bunkovej úrovni;
 • Normalizuje hydrobalance, pričom neumožňuje vysušenie a odlupovanie;
 • Ovplyvňuje procesy krvného obehu, posilňuje kapilárne steny, zlepšuje metabolizmus kyslíka, prísun živín, vitamínov E a C, makro a mikroelementy;
 • Vráti pružnosť a sviežosť pokožky vďaka revitalizácii kolagénových a elastínových vlákien;
 • Znižuje mastnosť pokožky;
 • Zlepšuje tón;
 • Eliminuje vekové škvrny;
 • Vyhladzuje vrásky, zlepšuje elasticitu epidermy, zlepšuje turgor, vyrovnáva povrch.

Indikácie a kontraindikácie

Retinol krémy sú rozdelené podľa vekovej kategórie: 35+, 45+, 55+, 60+. Pre každý vek je k dispozícii určité množstvo látky, je veľmi dôležité nepreháňať dávkovanie.

Indikácie pre použitie krému s retinolom:

 • Ekzém a dermatitída, vrátane atopického variantu;
 • Povrchové odreniny a praskliny kože;
 • cheilitis;
 • Zmeny kože súvisiace s vekom;
 • Kožné ochorenia spojené so zhoršenými procesmi keratinizácie a tvorby proteínov;
 • Aby sa aktivovali reparatívne procesy v dermatózach po liečbe glukokortikoidmi.

So všetkými jeho prospešnými vlastnosťami má krém množstvo kontraindikácií. Vitamín A je nenahraditeľný, ale má veľmi silný účinok na organizmus a ak sa užíva príliš veľa, prispeje k vzniku alergických reakcií.

Pred nákupom krém s retinolom, naneste trochu na kožu ruky. Ak sa budete cítiť dobre niekoľko dní a pokožka, na ktorú ste aplikovali krém, sa vôbec nemení, potom si produkt kúpte.

Kontraindikácie použitia krému s retinolom:

 • Prítomnosť žlčových kameňov;
 • Precitlivenosť epidermy na zložky lieku, čo vedie k podráždeniu;
 • Choroby obehového systému;
 • Individuálna neznášanlivosť vitamínu A, ktorá vyvoláva alergie;
 • Tehotenstvo.

Často na začiatku, látky s retinolom spôsobiť ospalosť, mierne bolesti hlavy, letargia. Tieto vedľajšie účinky rýchlo prejdú, keď si telo zvykne na kompozíciu. Jedným zo základných pravidiel: malé dávkovanie. Ak chcete začať, si krém s malým koncentrátom retinolu, ak vaša pokožka reaguje bezbolestne, potom môžete postupne dávku zvyšovať.

Ako si vybrať krém s retinolom pre tvár?

Vitamín A je rozmarný, je ťažké kombinovať ho s inými zložkami v kozmetike. Pod vplyvom slnečného žiarenia je zničený a so zlým dávkovaním vedie k podráždeniu a odlupovaniu kože.

Vitamín A je slabší ako retinol. Po aplikácii na pokožku sa naše telo snaží vyvinúť vitamín na kyselinu retinovú. V opačnom prípade nebude možná maximálna absorpcia a následné účinky na kožu.

Pred nákupom krém s retinolom, mali by ste pochopiť jeho formy. V kozmetike použiť niekoľko Formuláre vitamínu A:

 • Retinoid.Lieči hyperpigmentáciu, akné a vrásky, vstupuje do epidermálnej bunky bez konverzie. Retinoid je účinný, ale pri použití tejto látky sa pravdepodobne vyskytnú kožné problémy - začervenanie a podráždenie. K tomuto javu dochádza, keď je dávkovanie normalizované. Dostupné lieky na lekársky predpis.
 • Retinol.Kozmetičky milujú používať výrobky s touto zložkou, pretože je schopná preniknúť do dermis kvôli svojej nízkej molekulovej hmotnosti. V kozmetológii sa bežne používa čistý retinol. Konverzia na kyselinu potláča účinnosť, ale retinol funguje rovnako dobre. Látka si zachováva dostatočné množstvo razidla. Zo zvyku kože môže pokrývať svetlo podráždenie, ktoré čoskoro prejsť. Retinol je dobrou náhradou terciárnej kyseliny.
 • Retinol palmitát.Táto látka bude potrebná s vysokým percentom koncentrácie, pretože kombinácia retinolu a kyseliny palmitovej sa veľmi dlho premení na kyselinu retinovú. Trvanie tohto procesu vedie k neschopnosti rozlíšiť bunkovú DNA.
 • Retinaldehyd.Drahá zložka je forma vitamínu A blízko kyseliny retinovej, čo môže viesť k miernemu podráždeniu, ktoré prechádza veľmi rýchlo. Aby sa látka premenila na kyselinu, potrebuje minimálnu konverziu. Tu by sa však mala dodržiavať koncentrácia zložky, mala by sa pohybovať od 0,05% do 0,1%, v takom prípade bude účinok maximálny.

Krém s retinolom nie je len liek proti starnutiu, ale zvláda aj také nedokonalosti pleti ako akné, akné, po akné. Veľa záleží na tom, čo chcete opraviť.

Typy krémov s retinolom:

 • Deň. Pretože retinol nemá rád ultrafialové žiarenie, pretože je zničený, pridávajú sa namiesto toho zlúčeniny retinoidov.
 • V noci.Vitamín A je najúčinnejší v noci, pretože nie je potrebné odolať slnečným lúčom. V noci pokožka dobre reaguje na starostlivosť a stimuluje obnovu buniek.
 • Očný krém.Koža v tejto oblasti je citlivá a citlivá, preto často trpí dehydratáciou. Aby sa epidermis udržala suchá a podráždená, retinol sa podáva v malých množstvách, zmieša sa s hydratačnými zložkami, ako je aloe a kyselina hyalurónová.
 • Krém na krk a dekolt. Retinol má vlastnosti utiahnutia pokožky a vracanie svojej elasticity.
 • Krém na ruky vyhladzuje pokožku a chráni pred pigmentáciou.

Počas obdobia zvýšeného slnečného žiarenia je lepšie nepoužívať denný krém s retinolom.

Výber krém s retinol, musíte venovať pozornosť na niekoľko zložiek, ktoré budú diskutované neskôr.

Koncentrácia látky - Dôležitým kritériom pri výbere krému s retinolom. V kozmetických výrobkoch dávka retinolu nepresahuje 0,01 - 2%. V závislosti od typu epidermis je reakcia na zložku odlišná. Pri citlivých typoch pokožky odporúčame použiť prostriedok na tvár s obsahom retinolu maximálne 0,025%, pre mastnú pleť - 0,5%, pretože vlastnosti sušenia budú užitočné. Aplikácia krému by sa mala začať raz týždenne.

V zložení kozmetického výrobku s retinolom by malo byť hydratačné prísady.Ako je uvedené vyššie, retinol má vlastnosti na vysušenie pokožky. Preto, výber krém na tvár, prečítajte si zloženie. Mal by obsahovať: prírodné oleje, extrakt zeleného čaju, vitamín C, ceramidy, peptidy a kyselinu hyalurónovú. Ak počas dvoch týždňov epidermis zostáva suchá a odlupuje sa, odporúčame vám začať používať hydratačné masky.

Krém textúra Je vybratá v závislosti od typu pokožky:

 • Výrobky na vodnej báze sú vhodné pre normálnu pleť;
 • Na suchú pokožku aplikujte hustý krém konzistencie s olejmi a zvlhčujúcimi zložkami;
 • Ak ste vlastníkom citlivej pokožky, potom si kúpite krém s minimálnym obsahom retinolu, je žiaduce, aby kompozícia bola hypoalergénna a upokojujúca zložka;
 • Pre mastný typ pleti vhodný krém bez olejov a zložiek, ktoré upchávajú póry.

Keď sa objavil krém s retinolom, mnohí ho používali len na odstránenie akné a vyrážky. Teraz je tento produkt rozdelený na vekové kategórie:

 • Vek 30+. Aby sa zabránilo predčasnému starnutiu, postačuje krém s koncentráciou retinolu 0,1%. Produkt sa aplikuje na čistú, zvlhčenú pokožku po použití séra alebo 20-30 minút po aplikácii denného hydratačného prostriedku.
 • 40+. V tomto veku krém začína bojovať proti vráskam a vyblednutiu pokožky. Koncentrácia sa postupne zvyšuje z 0,4 na 1%. Kozmetika vyhladzuje pokožku a odstraňuje nohy od očí.
 • 50+. Vysoká koncentrácia retinolu obnovuje a regeneruje bunky. Tento krém vyhladí aj tie najhlbšie vrásky, úzke póry, zosvetlí pigmentové škvrny. Syntetizujú sa tiež kolagén a elastín, ktoré epidermis produkuje každý rok v menších množstvách.

Samozrejme, retinol je bohatý na blahodarné vlastnosti a zázračne omladzuje pokožku, ale jej prebytok môže spôsobiť len škodu. Nadmerná konzumácia zanecháva chemické popáleniny, preto Vám odporúčame, aby ste s týmto antioxidantom nemali viac ako jeden liek. Prečítajte si tiež návod na použitie.

Pokožka tváre, rúk, krku potrebuje výživu a hydratáciu, preto sa okrem nanesenia krémov s retinolom urobia masky. Okrem toho používajte prírodné oleje, výťažky, esencie a séra s vysokou koncentráciou účinných látok.

Vaša pokožka si udrží mladosť a sviežosť po dlhú dobu, ak sa dávka retinolového krému dávkuje a systematicky dávkuje.

Najlepšie krémy s retinolom

Retinol krémy získavajú svoju zaslúženú popularitu. Priaznivý účinok vitamínu A sa prejavuje, pretože po dvoch týždňoch sa pokožka tváre vyhladí, zužuje a stáva sa žiarivým. Krém s retinolom na tvár si môžete kúpiť v lekárni av obchodoch profesionálnej kozmetiky.

Nočný krém na omladenieRetinol 0,3%, SkinCeuticalsdobré použiť v chladnom období. Ľahká textúra sa rýchlo a hlboko vstrebáva do pokožky. Nádoba s objemom 30 ml postačuje na celý kurz - šesť mesiacov.

V španielskom produkteLipoCeutical Retises Nanoretinol sa nachádza v nanozómoch. Sú to len prostriedok na dodávanie účinných látok, takže vitamín A ide hlboko do kože. Krém je prítomný v koncentráciách 0,15%, 0,25% a 0,50%.

Krém s vysokou účinnosťouRedermic R, La Roche-Posay nedráždi pokožku, mäkkú textúru. Kozmetika je k dispozícii pre všetky typy pleti s príznakmi fotoagingu a výraznými vráskami.

Eluage, Avéne Obsahuje rad produktov pre starostlivosť o tvár a telo. Nástroj je vyrobený na báze retinoldehydu, ktorý zlepšuje elasticitu pokožky. Vhodné pre citlivú pokožku. Pre osobu s normálnou, mastnou alebo kombinovanou pokožkou je k dispozícii vo forme emulzie, pre suchú pokožku - ako krém.

V smotane Kinetinol, Martidermretinol pôsobí v synergii s takou účinnou zložkou ako kinetín, obsahuje tiež makadamiu, karit, jojobu, vitamín E a regeneračný komplex. Má regeneračný a vyživujúci účinok. Vhodné pre normálnu a suchú pokožku.

Globálne značky tiež obísť krém s retinol, starostlivosť o zdravie a krásu svojich zákazníkov. Retinol je silnou zložkou a doma ho zákazníci často používajú v nesprávnych pomeroch, ktoré len zhoršujú stav pokožky. Aby sme sa vyhli nepríjemným následkom, odporúčame používať certifikovanú kozmetiku.

Ericson Laboratoire výživný krém s čerstvými kaviárovými bunkami na prvom mieste v rebríčku 2018. Okrem povinných zložiek krémov s retinolom obsahuje koncentrát kaviáru. Nenasýtené teľacie mastné kyseliny sú nevyhnutné pre udržanie zdravej kože. Zahrnuté sú aj: zmäkčujúce bambucké maslo, ktoré chráni pred vplyvmi životného prostredia, mangovým olejom a tritisolom, čo je komplex hydrolyzovaných bielkovín pšenice. Komplex aktivuje produkciu kolagénových vlákien, vďaka čomu sa zabraňuje vzniku nových vrások.

SesDerma obnovuje kontúru očíurčené na zdvíhanie pokožky okolo očí. Krém odstraňuje tmavé kruhy a tašky pod očami, čo prispieva k extraktu hibiscusu. Výťažok z rastlín reguluje rovnováhu tekutín v tkanivách a stimuluje syntézu kolagénu. Vitamín C chráni pred predčasným starnutím.

krémZosvetlenie pokožky GIGI Retinol Fortezosvetľuje pigmentovanú pokožku. Osvetľuje pehy, jazvy, stopy po akné, chloasma. Okrem retinolu zahŕňajú kyselinu kojovú, extrakt z medveďov, kyselinu azelaovú, kyselinu glykolovú. Nástroj odlupuje odumreté bunky, dezinfikuje a normalizuje tvorbu kožného mazu.

Tvár Shop Smim Spevňujúca starostlivosťmá ochrannú a omladzujúcu vlastnosť. Tento krém s retinolom zahŕňa: adenozín niacinamid, extrakty z propolisu a tibetské huby. Propolis má baktericídny účinok, lieči mikrotrhliny a zlepšuje ochranné funkcie. Tibetské huby zadržiavajú vlhkosť pokožky. Zahrnutý je tiež niacínamid, ktorý stimuluje obnovu buniek. Koža sa stáva pružnejšou, vrásky sa vyhladzujú, stráca sa veková pigmentácia, zvyšuje sa tvorba kolagénu.

Klapp A Classic "Vitamín A"- Je to krém na kožu okolo očí. Nástroj má zložky ako retinol, vitamín E, aloe, olej z pšeničných klíčkov, včelí vosk. Aloe osviežuje starnúcu pleť, retinol obnovuje bunky, včelí vosk napína jemnú pokožku a vyživuje ju. Olej z pšeničných klíčkov stimuluje regeneráciu tkanív, zjemňuje ich a eliminuje deskvamáciu. Najsilnejší antioxidant tokoferol chráni kolagénové vlákna pokožky pred starnutím. Bisabolol hydratuje a vyživuje. V dôsledku toho sa epidermis obnovuje a omladzuje.

krémSvätá zem Alpha-Beta s retinol reštaurovanie ideálny pre majiteľov problematickej a citlivej pokožky. K zmesi sa pridáva kyselina mliečna, ktorá chráni pred UV žiarením, hydrolyzovaný anti-peelingový hodváb a extrakt čučoriedok, ktorý odstraňuje vyrážky a alergické reakcie. Ovocné kyseliny odstraňujú pigmentové škvrny a čistia pokožku. Textúra krému je tak mäkká, že ju možno aplikovať okolo očí. Vďaka krému sa koža tváre obnoví a existujúce rany sa hojia.

SkinSeuticals "Retinol 1,0"určený na starnutie pokožky, koncentrát retinolu je 1%. Krém odstraňuje plytké vrásky, stimuluje syntézu kolagénu, napína pokožku tváre a odlupuje stratum corneum. Výrobcovia odporúčajú začať na 0,3% a pomaly sa pohybovať na 1%.

Lekárske Collagene 3D Revital Line kolagénu je hydratačný krém pre dennú starostlivosť. Môžete ju začať používať pri prvom náznaku starnutia pokožky. Zloženie: kyselina hyalurónová, komplex kyselín, pantenol, kolagén, alantoín, olivový olej a semená broskýň. Nástroj nahradí staré bunky novými, vyhladí vrásky, dotiahne tvar tváre.

Elizavecca Milky Piggy EGF Retinol- výživný vekový krém, odporúča sa používať od 35 rokov. Olej z makadamiových orechov urýchľuje regeneráciu nových buniek. Niacinamid si zachováva vlhkosť v koži tváre, látka zvlhčuje suchú pokožku a zlepšuje krvný obeh. Výťažok lastovičového hniezda vyniká textúrou a tónom tváre, ale tiež vyvoláva zdvíhací efekt.

Vitex Retinol + Mg "Denná činnosť"- krém pre všetky typy pleti po 35 rokoch. Mäkká textúra sa rýchlo vstrebáva do pokožky a nezanecháva mastný film ani lesk. Oleje z palmového oleja a pšeničných klíčkov hladké microrelief. Retinol aktivuje syntézu kolagénu, zatiaľ čo horčík posilňuje vlákna pokožky a uvoľňuje svaly tváre. Pri každodennom používaní eliminuje plytké vrásky.

Vyberte si krém s retinolom, ktorý je vhodný len pre vás, a vaša pokožka zostane zdravá a krásna mnoho rokov.

Loading...