Hydratačné Cucumber Face Mask Recepty

Podľa výskumu je uhorka 95% vody, ktorá je životne dôležitým zdrojom ľudského života. Mimochodom, osoba je tiež percentuálny podiel tekutín. To je pravdepodobne dôvod, prečo sa uhorka používa vo všetkých krajinách av rôznych interpretáciách: vo varení, v kozmetológii, v tradičnej medicíne atď.

Dnes ponúkame uhorku ako súčasť masky na tvár v rôznych variáciách. Z navrhovaného článku sa naučíte: aký je účel takéhoto postupu, užitočné vlastnosti a ako ho pripraviť (recepty a recenzie).

Maska uhoriek pre tvár doma

Na základe tejto zeleniny, ktorá je k dispozícii všetkým (najmä v lete), môžete doma vytvoriť unikátne kompozície na dosiahnutie rôznych cieľov: hydratačný, výživný, osviežujúci, omladzujúci, bieliaci, odstraňujúci vrásky a akné atď.

Tajomstvo tejto popularity je spojené nielen s vodnou bázou tejto jedinečnej zeleniny, ale obsahuje aj mnoho prírodných zložiek, ktoré priaznivo pôsobia na pokožku tváre: vitamíny, minerály a organické kyseliny. To je dôvod, prečo sú uhorky tak žiadané v kozmetike. Môže sa používať doma buď v čistej forme (vo forme suspenzie alebo v celých plátkoch), alebo s prídavkom pomocných zložiek.

Maska na tvár proti vráskam

Anti-aging tvárová maska ​​doma z vrások uhoriek: t

• uhorka - 2 polievkové lyžice. (použitie kaše);
• mlieko - 1 polievková lyžica. (je lepšie používať doma alebo zakúpené, ale tuk);
• tvaroh - 1 polievková lyžica.
• petržlen - 1 polievková lyžica. (Mletá);
• olej - 2 lyžičky. (je lepšie používať olivy a nevyhnutne teplé).

Recept môžete používať doma s pridaním kaolínu (bielej kozmetickej hliny), pomáha tiež zbaviť sa vrások av krátkom čase pracuje na princípe zdvíhacieho efektu (vhodný pre suchú pokožku, dobre vyživuje a hydratuje).

Pre citlivú oblasť okolo očí od vrások a opuchov (vrecúška pod očami) doma, je lepšie použiť túto možnosť so surovými zemiakmi (zmiešajte obe mleté ​​výrobky v rovnakých častiach). Tajomstvo varenia je vybrať si nové zemiaky.

Akné Recepty

Obličejová maska ​​uhorky akné doma podmienky závisí od stupňa lézií a typu akné:

• aby sa zbavili čiernych škvŕn (hlboká akné), stačí použiť len uhorku v čistej forme (kaša);
• pri zápale musíte zmiešať uhorkovú šťavu (čerstvú) s rovnakým množstvom tvarohu;
• akné (napríklad mladistvé akné) odstraňuje infúziu medu, uhorky a petržlenu (v rovnakom množstve).

Bieliaca maska ​​s kyslou smotanou na uhorke

Ak sa chcete zbaviť rôznych škvŕn a sčervenania (pigmentové škvrny, pehy, malé muchy, atď.) Doma, postup bielenia pomôže:

• kyslá smotana - 2 polievkové lyžice l.;
• uhorka - 1 polievková lyžica;
• citrón - 1 lyžička.

V tomto recepte sa posledné dve zložky používajú vo forme čerstvej šťavy. Pre suchú / citlivú pokožku je lepšie vylúčiť citrónovú šťavu z receptu, po zákroku by mala byť pokožka dobre zvlhčená. Okrem toho môžete doplniť zloženie ovsených vločiek (vločiek), dodá efekt kroviny (tento postup je vhodný pre mastnú, problémovú pokožku a akné).

Ako urobiť masku pre suchú pokožku

Maska na uhorku pre suchú pokožku má niekoľko variantov:

• kyslá smotana zmiešaná v rovnakých dieloch s hlavnou zložkou;
• med, vaječný bielok (šľahaný do ľahkej peny);
• glycerín v rovnakom pomere so základňou.

Je dôležité dodržiavať pravidlá postupu: pred zákrokom musí byť koža dobre očistená pleťovou vodou, maska ​​sa používa v mierne ohriatej forme, po zákroku je nutné aplikovať výživný alebo hydratačný krém. Doba procedúry je 10-20 minút. Nerobte tváre častejšie 2-3 krát týždenne.

Cucumber maska ​​recenzia

Ak zhrnieme recenzie používateľov na rôzne zdroje a fóra o maske uhorky, záver naznačuje, že postupy uhoriek sú jedným z najobľúbenejších kozmetických výrobkov moderných krás. Naozaj pomáhajú zbaviť sa vrások a akné, obmedzujú prirodzené procesy starnutia atď., Čo potvrdzujú aj pozitívne recenzie.

Jedinou nevýhodou je krátke trvanie akcie (ak hovoríme o zdvíhacom účinku), čo je aj spätná väzba od užívateľov. Je tiež potrebné poznamenať, že je možné udržiavať mladosť len na základe pravidelného používania rôznych kompozícií (zvlhčovať, omladzovať, atď.).

Čistiaca maska ​​tvár film uhorky a Avon čajové recenzie

Avon produkty sú veľmi populárne a populárne, pretože ich dostupnosť, však, užívatelia sami nechať nie tak nadšené recenzie o prostriedky na tvár uhorky a tea tree oil. Vo väčšine prípadov hodnotenia naznačujú nízku účinnosť tohto výrobku na starostlivosť o pleť, iní užívatelia naopak považujú za veľmi dobré a účinné, čo naznačuje, že hlavným tajomstvom je, že si ho dobre rozotierate. Niektoré zdroje majú relevantné videá a fotografie na tému použitia tohto nástroja.