Ako zvýšiť riasy: technológie a nuansy

Držitelia predĺžených mihalníc vedia, koľko nosenia tohto kozmetického výrobku uľahčuje každodenný makeup. Vďaka umelým riasam môžete vyjadriť výraznosť a vizuálne zvýšiť veľkosť aj veľmi malých, hlboko uložených očí. Samotný postup je predĺženie a zvýšenie objemu chĺpkov očných viečok s použitím umelého alebo prírodného ciliárneho materiálu.

Techniky predlžovania rias

Metódy rozšírenia rias sú dosť rôznorodé. Medzi nimi nie je nič lepšie alebo horšie, každá technika na predĺženie rias má svoje vlastné charakteristiky. Každý klient má svoj vlastný spôsob, a mal by mať prednosť pre ďalšie rozšírenia, bez toho, aby sa vždy zmenila jedna technika na rozšírenie rias na inú. Podľa typu postupu sa rozlišujú nasledujúce techniky rozšírenia rias.

lúč

Klasický spôsob rozšírenia rias. S touto technológiou sa k Vašim prirodzeným riasam pripájajú malé zväzky umelých alebo prírodných vlasov. Procedúra bude trvať asi hodinu a re-predĺženie rias sa vykoná za mesiac.

japonský

Táto metóda zahŕňa krok za krokom lepenie vlasov na každej riase. To je najlepší spôsob, ako dosiahnuť prirodzený, expresívny vzhľad. Minus - procedúra predlžovania rias trvá takmer tri hodiny, takže buďte trpezliví.

Neúplný zväzok

Najjemnejšia technológia - roztiahnuteľné riasy sú pripevnené cez jedno vlasy alebo sú zlepené len v rohoch oka. Táto metóda je vhodná pre dievčatá, ktorých riasy sú prirodzene hrubé a dlhé.

2D a 3D rozšírenia rias

Táto technológia znamená zapínanie na jednu 2 - 3 chlpy. Postup je veľmi pracný a časovo náročný. Rozšírené riasy vyzerajú veľmi husté a husté. Táto technika nie je vhodná pre tých, ktorí majú vlastné riasy sú slabé a krehké.

Kamienky pre umelé riasy

Keď pôjdete do salónu na predĺženie rias, bude vám ponúknutá možnosť vybrať si túto alebo túto techniku, ako aj doplnkové služby (zdobenie predĺžených mihalníc iskrami atď.). Prvýkrát však odporúčame používať vlasy štandardnej čiernej alebo hnedej farby.

Výber rias

Materiál na výrobu rias a ich umiestnenie na viečku pri jeho stavbe je výberom majstra a samozrejme klienta. Ak chcete vybrať správny materiál pre postup, mali by ste mať minimálne vedomosti o jeho vlastnostiach. Riasy na predĺženie sa líšia hrúbkou vlasov a intenzitou sfarbenia. Zoznam požiadaviek je však oveľa širší, parametre charakteristík zahŕňajú:

 • Dĺžka, ohyb a hrúbka rias;
 • Zloženie materiálu výroby, jeho parametre vrátane tuhosti a pružnosti;
 • Vybrané zariadenia pre postup;
 • Iné podmienky (je tu túžba ozdobiť mihalnice s kamienkami atď.).

Aby bolo možné správne určiť, ako dlho by mali byť vlasy použité na predĺženie, berú sa do úvahy individuálne vlastnosti vašich prirodzených rias. V závislosti od dĺžky sa stohovateľný materiál charakterizuje nasledovne:

 • 7 mm - chĺpky pre dolné viečko;
 • 10 mm - "zlatý štandard". To je optimálna dĺžka pre prirodzený účinok silných, dlhých rias;
 • 12 mm - materiál tejto dĺžky je vhodný pre dievčatá, ktorých riasy majú dĺžku najmenej 8 mm. Vlasy vyzerajú výraznejšie, ale sú vhodné na každodenné nosenie;
 • 14 mm - ak chcete dosiahnuť silnejší účinok a mať prirodzené riasy, ktoré sú prirodzene dosť dlhé a hrubé, môžete použiť tento typ materiálu. Ale dĺžka 14 mm vyzerá dosť vzdorne, preto sa používa na špeciálne príležitosti;
 • 15 - 20 mm - mihalnice pre špeciálne príležitosti a divadelný make-up. Zvyšujú sa na jednorazovú udalosť a odstránia sa takmer okamžite. Nosenie týchto chĺpkov na dlhú dobu nemôže byť: odtrhnú a ohnú sa vo sne.
Tabuľka na výber rias

Ak má majster dostatok skúseností, osobne vám povie, ktoré riasy by sa mali vo Vašom prípade predĺžiť. Nenechajte sa prekvapiť, ak ste ponúknutí kombinovať chĺpky rôznych dĺžok: táto technika umožňuje dosiahnuť účinok maximálnej prirodzenosti. Kratšie riasy sú upevnené v strede a tie, ktoré sú dlhšie, sú umiestnené v rohu, čo dáva vzhľad otvorenosti a výraznosti.

Užitočné rady: pred budovaním je užitočné oboznámiť sa s portfóliom magisterského programu, aby ste mohli zhodnotiť úroveň jeho profesionality a vidieť potenciálny výsledok.

Typy účinkov, ktoré možno dosiahnuť s predĺžením rias

tiež riasy na predĺženie sú vybrané na krivke ohybu, Jeho typy sa rozlišujú takto:

 • J - vlasy majú takmer rovnú čiaru, ohyb je sotva znateľný;
 • B - mierny ohyb, zodpovedajúci tvaru prírodnej riasy;
 • C - tento ohyb je najobľúbenejší v salónoch na budovanie, riasy skrútené a dobre zarámovaný vzhľad. Ich použitie umožní robiť bez použitia kulmy;
 • D, CC - silné ohyb. Tieto riasy sa používajú na špeciálne príležitosti.

Pred zákrokom rozšírenia starostlivo preštudujte zloženie materiálu navrhnutých rias. Dnes v priebehu umelých a prírodných vlasov. Ich klasifikácia je nasledovná:

umelý

Vyrobené z monoméru, zložky s nízkou molekulovou hmotnosťou, ktorá tvorí polymér v polymerizačnej reakcii. Napodobňuje prirodzené riasy a dáva im dostatočnú pružnosť. Vhodné pre vytváranie 2D, 3D efektov.

Pri výbere materiálu zvážte všetky vlastnosti vrátane dĺžky, objemu, farby.

prírodné

Sable - štandardná riasenka je 0,2 mm. Sable sa neodporúča, ak je spojivka hypersenzitívna. Mink - najlepšia voľba na vytvorenie prirodzeného efektu Hodváb je ľahký plastový materiál, ktorý dobre drží akýkoľvek tvar.

Bez ohľadu na zvolený materiál a spôsob rozšírenia (zväzky alebo oddelene) budú nástroje potrebné pre postup univerzálne.

Požadované nástroje

Ak sa rozhodnete urobiť riasu sami, prvé a najdôležitejšie pravidlo - nikdy ušetriť na nástroje a spotrebný materiál. To platí najmä pre výrobky, ktoré sú v priamom kontakte s orgánmi dohľadu (lepidlo, odmasťovadlo). Takže pre postup budete potrebovať:

Odmasťovacia kvapalina.Predpripravuje povrch pre lepšiu priľnavosť k lepiacej podložke. Na tento účel zloženie kvapaliny obsahuje zložky, ktoré odstraňujú produkt mazových žliaz z povrchu kože.

Clay.Na trhu profesionálnej kozmetiky je dnes k dispozícii mnoho typov tohto materiálu, ktoré sa líšia cenou, trvaním, zložením a odolnosťou voči vode. Výber ideálneho lepidla na pripevnenie rias nie je ľahký, ale odporúčame prečítať si recenzie profesionálov a nevyberať si lacné možnosti. Niektorí vizážisti dávajú prednosť transparentnému, diskrétnemu lepidlu, zatiaľ čo iní používajú čiernu lepiacu podložku, ktorá zlepšuje vizuálny efekt veľkosti rias.

Rozpúšťadlá.Používa sa na odstránenie zvyškového lepidla z okraja rias. Pri výbere výrobku si pozorne preštudujte štítok, preferujúc hypoalergénne produkty.

Debonder.Alternatívne k rozpúšťadlu. Ide o špeciálnu kompozíciu s krémovou textúrou, jemne rozpúšťajúcou lepiacu živicu, vďaka ktorej sa riasy odstraňujú obzvlášť ľahko.

Niekoľko pinziet na upevnenie chĺpkov (minimálne 2).Najlepšie sú výrobky z ocele, ktoré majú zakrivený alebo rovný tvar špičky. Hliníkové a plastové modely sa neodporúčajú používať.

Kozmetické zrkadlo s prístupom.Vo všeobecnosti môžete použiť akékoľvek pohodlné zrkadlo.

Kapacita lepidla.Je to vhodné a urýchľuje proces práce.

Držiak na nádobu s riasamina ramene a tiež uľahčuje prácu.

Spotrebný materiál.Špáradlá na oddeľovanie lepených rias, bavlnených tampónov, vatových tampónov, dezinfekčných utierok.

Organizér na uskladnenie náradia.

Prístrojový sterilizátor (pozri nasledujúci odsek).

Sterilizačné nástroje

Aby proces predlžovania rias nevedel k rozvoju infekcie spojiviek a zápalu vlasových folikulov, je potrebné dôkladne dezinfikovať a sterilizovať nástroje používané v práci. Master používa pre každého klienta sterilné, vopred pripravené zariadenia. Príprava nástrojov zahŕňa tri kroky.

Stupeň 1: Dezinfekcia

Dezinfekcia pomôcok je určená na ničenie vírusov, baktérií a iných patogénnych mikroorganizmov, ktoré spôsobujú rôzne ochorenia. Dezinfikujú sa nielen nástroje, ale aj pracovné povrchy a ruky kapitána. Kremeň sa pravidelne koná v samotnej miestnosti. Vzduch sa dezinfikuje baktericídnym ultrafialovým žiaričom.

Všetky nástroje, ktoré prichádzajú do styku s pokožkou klienta, sa ponoria do dezinfekčného roztoku bezprostredne po predchádzajúcom korekčnom postupe, takže kontaminácia nepodlieha sušeniu. Udržiavanie v roztoku-dezinfekčnom prostriedku vykonáva v čase určenom v návode na chemické zloženie kvapaliny (čas pre každý roztok samostatne). Potom sa nástroje 5 - 7 minút čistia tečúcou vodou a podrobia sa predterilizačnej úprave.

Stupeň 2: liečba predterilizáciou

Dezinfekčná kvapalina

Počas tohto postupu sa čistí mechanická, lipidová a proteínová kontaminácia nástrojov, ako aj zvyšky liekov. Spracovanie sa vykonáva ručne (s gázovými tampónmi a mosadznými kefami), ako aj ponorením do inej nádoby so sterilizačným roztokom s plným ponorením nástrojov. Hlavné obrábacie zariadenia majú ochranné rukavice. Ak prístroj vykazuje známky hrdze, nahradí ho novým.

Stupeň 3: sterilizácia

UV sterilizátor

Udržiavanie nástrojov v špeciálnych zariadeniach: suchá tepelná skrinka, autokláv alebo sterilizátor z kremenného gule. Sterilizujte iba predsušené nástroje rozložené alebo nezmontované. Po spracovaní sa skladujú v sterilnom prostredí - UV sterilizátory alebo jednorazové sterilné vrecká. Skladovateľnosť zariadení v tejto forme - 3 dni.

Užitočné rady: Skôr než prejdete postupom budovania v kabíne, opýtajte sa majstra, či je v kancelárii nainštalovaný sterilizátor prístroja. Negatívna odpoveď bude príležitosťou zamyslieť sa nad tým, či sa v tomto mieste vybudovať.

Podrobný návod na rozšírenie rias

Ak sa rozhodnete urobiť predĺženie rúk profesionálne, alebo ak to chcete urobiť doma, oboznámte sa s postupným postupom postupu.

Krok 1. Umyte si tvár dôkladne kozmetickým mydlom a osušte ju čistým, suchým uterákom tak, aby na pokožke nebola vlhkosť (a najmä na viečkach).

Krok 2. Odstráňte mastný film z očných viečok pomocou špeciálneho odmasťovača. Ak nie, použite základný náter alebo odličovač. Na spodné viečka umiestnite bavlnené alebo gélové obrúsky na ochranu.

Krok 3. Odstráňte riasy z obalu a vyskúšajte ich navždy. Ak vám ich dĺžka nevyhovuje, vlasy sa skrátia ostrými nožnicami z vonkajšieho rohu.

Krok 4. Naneste lepidlo na celú dĺžku náplasťového materiálu, dobre vynechané tipy. Pred ďalším krokom počkajte 30 - 40 sekúnd.

Krok 5. Umelé riasy sa odoberajú pinzetou a aplikujú sa čo najbližšie k základu rastu prirodzených chlpov, prvá časť je prevzatá z polovice storočia. Stlačte ich v smere od vonkajšieho rohu oka k nosu a stlačte vatovým tampónom alebo špáradlom.

Krok 6. Oči si vyžadujú viac zručnosti a trpezlivosti. Budete potrebovať 80 - 120 umelých chlpov. Každá riasa sa zachytáva pinzetou, namočenou v lepidle na polovicu a aplikuje sa na vašu riasu, čím sa vytvorí odsadenie 1 mm od očného viečka.

Je dôležité zvážiť:

 • Vzdialenosť od základne prírodných rias k začiatku vlasov by mala byť aspoň pol milimetra (výhodne jeden milimeter);
 • Na základni najintenzívnejšie zatlačte vlasy tak, aby sa dobre spojili s povrchom;
 • Snažte sa vyhnúť lepeniu. Lepené predĺžené riasy spôsobujú jeho majiteľovi veľké nepohodlie;
 • Ak sa prilepí séria rias, pripevnite chlpy v jednom smere, inak budú vyzerať neusporiadane.

oprava

Pre predĺžené riasy na zachovanie prirodzeného vzhľadu a estetickej krásy je potrebná pravidelná včasná korekcia. Predpokladá sa, že sa bude postupovať raz za mesiac., Áno, je to naozaj nevyhnutné, a to je jedna z nevýhod nosenia rozšírených rias. Ak sa z nejakého dôvodu rozhodnete ich odmietnuť, odstránenie by sa malo vykonať len v kabíne, ktorú musí vykonať odborník.

V extrémnych prípadoch môžu byť umelé riasy odstránené doma. Na tento účel aplikujte na okraj rias hrubá vrstva tuku počas 15 minút. Po určitom čase sa krém odstráni vatovým tampónom a potom jemne prstami, ktoré sa snažia oddeliť lepiacu základňu od očného viečka. Je prísne zakázané používať pinzetu: je to správny spôsob, ako zraniť oči a vlasové folikuly.

Pozor: korekcia po prvom zákroku na predĺženie rias sa vykonáva v priebehu 2 - 3 týždňov.

Pri korekcii je možné raz za mesiac nosiť predĺženú riasu. nie viac ako pol roka, Potom sa oči musia odpočívať asi 30 - 40 dní, po ktorých sa postup opakuje. Všimnite si, že to môže ovplyvniť stav prirodzených chĺpkov ohraničujúcich očné viečka a viesť k ich krehkosti a strate. Dôvodom je zlyhanie prirodzeného čistenia medzikomorového priestoru a zhoršenie funkcie mazových žliaz.

Starostlivosť o rozšírené riasy

Umelé riasy zjednodušujú rituál dennej starostlivosti o make-up a vzhľad, ale vyžadujú aj starostlivú údržbu, ktorá umožňuje predĺžiť životnosť výrobku. Bezprostredne po vykonaní procedúry predlžovania vlasov bola vykonaná očná incízia, obmedzovať trhanie, Ak ste od prírody dosť emocionálni, musíte sa zdržať: vlhkosť slznej tekutiny sa odníma pri lepiacej podložke, ktorá poškodzuje jej štruktúru. Z rovnakého dôvodu sa odporúča neperte v prvých 2 - 3 hodinách po zákrokua v nasledujúcich 3 - 4 dňoch sa pranie vykonáva čo najjemnejšie.

Trenie očí je prísne zakázané: týmto spôsobom nielen poškodzujete riasy, ale aj poškodzujete spojivku, ktorá spôsobí zápal. Lepené riasy budú v najlepšom prípade musieť byť odstránené, v najhoršom prípade bude nutný chirurgický zákrok očného lekára.

Najprv po predĺžení rias vzdať sa sauny, parnej a infrasauny, kúpania v bazéne alebo na mori, Chlórovaná alebo morská voda nie je najlepším médiom pre žlčové lepidlo. Ak musíte mať kontakt s vodou v zamestnaní alebo jednoducho preto, že prišiel čas na dovolenku a nemôžete ísť do mora, určite použite slnečné okuliare (na pláži), okuliare a potápačskú masku.

Na umelé riasy doma nestrácajú svoj tvar a lesk, učia sa základné pravidlá starostlivosti. Po kúpaní uterákom nikdy neotierajte očné viečko., Samozrejme, že použitie žiniek je absolútne neprijateľné. Ak chcete sušiť riasy, jemne na ne prilepte vatové tampóny a niekoľko sekúnd ich držte.

Pri nosení rozšírených rias je zakázané používať pleťové vody a toniká obsahujúce alkohol, kozmetické oleje a tučné krémy. Použitie umelej řasenky na umelé riasy sa neodporúča., Zvlášť nebezpečné je použitie vodotesnej maskary: jej zložky môžu vstúpiť do chemickej reakcie s lepkavým základom, ktorý vyvoláva alergickú reakciu.

Vždy aplikujte zvlhčujúce prostriedky vo vzdialenosti od okraja rias. Na bezpečné čistenie pokožky make-upu a špiny použite micelárnu vodu. Je navlhčený vatovým kotúčom, ktorý jemne čistí viečka.

Je možné používať natáčky na riasy, ak nie ste spokojní s ich prirodzeným tvarom. Zároveň postupujte s mimoriadnou opatrnosťou, aby nedošlo k poškodeniu základne chlpov, čo povedie k ich zlomeniu. Poškodené riasy nielen strácajú svoj tvar, ale tiež rýchlo odpadávajú. Každý deň jemne čistite si vlasy špeciálnou čistou kefoupoužíva len pre tento postup.

Tiež starostlivosť o rozšírené riasy znamená ich ochranu pred mechanickým poškodením. Aby ste to mohli urobiť, budete musieť spať v špeciálnej polohe, v ktorej nie je dovolené spať s tvárou vo vankúši.

Kontraindikácie postupu

Dôsledky nesprávne rozšírených mihalníc

Predtým, než pôjdete do salónu na predĺženie riasy, mali by ste zistiť, či je tento postup vhodný pre vás zo zdravotných dôvodov. Existuje množstvo stavov a periodických znakov, pri ktorých sa neodporúča predĺženie rias. Absolútne kontraindikácie zahŕňajú:

 • Oftalmologické ochorenia - zápal rohovky, zápal spojiviek, jačmeň na oku, demodex (ciliárny kliešť), atď.;
 • Дерматологические заболевания - нейродермит, дерматит, псориатические бляшки на коже лица и др.;
 • Онкологические заболевания глаза - доброкачественные, злокачественные (ретинобластома) и местнодеструирующие опухоли;
 • Астма - химические компоненты в составе клея при испарении способны спровоцировать приступ удушья;
 • Склонность к сильным аллергическим реакциям - такое явление достаточно редко, но клей для наращивания ресниц может стать причиной развития аллергической реакции вплоть до отека Квинке.

Также существует ряд условий, при которых наращивание ресниц не противопоказано, однако особое состояние организма в момент проведения процедуры может сказаться на сроках носки ресниц:

 • Сбои в эндокринной системе и дисбаланс гормонального фона, вызванные приемом оральных контрацептивов, периодом беременности и лактации, менструальным циклом;
 • Прием антибиотиков;
 • Прием спиртосодержащих напитков;
 • Прием психотропных и транквилизирующих препаратов, наличие психических заболеваний и/или расстройств нервной системы;
 • Полученное незадолго до наращивания (менее чем за трое суток) окрашивание ресниц. Используемая краска ухудшит адгезию клея, и ресницы быстро осыплются;
 • Использование косметических уходовых средств за кожей век и ресницами на масляной основе;
 • Повышенная чувствительность слизистой оболочки (конъюнктивы), повышенное слезоотделение.

При ношении наращенных ресниц и контактных линз возможны частые аллергические реакции, Причиной этому становится конфликт химических составов клея и физраствора для линз либо механическое раздражение роговицы и века из-за наличия инородных тел.

Чтобы наращивание ресниц не вызвало появление неожиданных побочных эффектов, способных повлиять на остроту зрения, перед процедурой посоветуйтесь с мастером и обязательно расскажите ему об имеющихся у вас хронических или иных заболеваниях (перенесенный гепатит, ВИЧ) или других причинах, относящихся непосредственно к состоянию здоровья.

Loading...