Ako urobiť papier labuť: postupne

Origami nie je len koníčkom, ale aj spôsobom, ako do vášho domova pridať pohodlie a jedinečnosť. Papierové figúrky sú lacnejšie ako sošky a maľby, ale žiadne šperky z obchodu neprinášajú svojmu majiteľovi také potešenie z vedomia síl investovaných do diela. Obdivujúce pohľady hostí sú najlepším komplimentom pre hostesku. V tomto článku, budeme vysvetľovať, ako urobiť papier labuť.

Čo je modulárny origami?

Modulárny origami, ktorý sa objavil v XVIII. Storočí, zostáva populárny až doteraz. Tento typ sa líši od klasického origami vo veľkom počte použitých listov papiera. Skladané podľa princípu klasického origami do trojuholníkov, listy sú vnorené do seba podľa dizajnovej metódy, čo dáva neobmedzený rozsah predstavivosti a kreativity.
Pri vytváraní komplexných návrhov v modulárnom origami lepidlo sa používa, zabezpečenie spoľahlivosti dizajnu. Silne lepený výrobok bude slúžiť ako skvelá hračka pre deti.

Ako urobiť papier labuť: inštrukcie

Majestátny papierový vták Swan, s patričnou trpezlivosťou a vytrvalosťou, sa vykonáva v priemere 40-50 minút, v závislosti od veľkosti štruktúry. Tento článok poskytuje diagram, ako urobiť labuť z papiera, 30-40 cm vysoká.

Pri výrobe tohto modelu existuje postup, v ktorom je zložený, a ak ho budete nasledovať, nebudete mať problémy.

Predpripravené moduly - viacfarebné trojuholníky. Z nich sa skladá telo vtáka. Pre priemerný model budete potrebovať 458 modulov v bielej farbe (môžete experimentovať s farbou, vybrali sme biely) a 1 zobák, oranžový alebo ružový pre zobák.

Požadované materiály

Všetko, čo potrebujeme, je:

  • nožnice;
  • lepidlo;
  • papiera.

Labuť je vyrobená z trojuholníkov, ktoré sú zložené z papiera podľa princípu klasického origami. Pre nich musíte urobiť 458 identických obdĺžnikov. Výška celej postavy bude závisieť od ich veľkosti. Pomer strán trojuholníkov by mal byť približne 1 až 1,5. Môžete použiť polovičné štvorce kancelárskeho papiera alebo rezaného papiera formátu A4.

  • Ak je list A4 rozdelený na štyri čiary pozdĺž a štyri čiary naprieč, môžete získať 16 obdĺžnikov o veľkosti 53 x 74 mm.

  • Ak je list A4 rozdelený na 4 riadky pozdĺž a 8 čiar naprieč, dostanete 32 obdĺžnikov s rozmermi približne 37 x 53 mm.

Príprava na prácu

Ako urobiť papier labuť pomocou modulárnej origami techniku?

Najprv pridáme samotné moduly, z ktorých budeme tvoriť náš dizajn - labuť. Sú vyrobené veľmi ľahko.

Na stole máme vodorovný obdĺžnik. Potom ju zložte na polovicu.

Aby ste mohli načrtnúť strednú čiaru, musíte výsledný prvok ohnúť na polovicu a potom ho vrátiť späť.

Ďalej je potrebné ohnúť hrany do stredu pozdĺž línie skladania. V závislosti od toho, ako dávate prednosť, to môžete urobiť pre seba aj pre seba.

Miernym pohybom ruky otočíme obrobok smerom nahor.

Ohýbame rohy lepiace, ideálne - ponecháme malú medzeru medzi hornou a dolnou časťou.

Teraz musíte zvýšiť hrany.

A konečne - zložiť trojuholník.

Tu máme trojuholník, ktorý má dva uhly (obr. 1) a dve vrecká (obr. 2).

Môžu byť upevnené rôznymi spôsobmi. Montážny systém labuť používa niekoľko z nich.
Keď máme 458 modulov požadovaných farieb (je však možné ich vyrobiť podľa potreby), je čas začať s montážou samotného vtáka.

Začnime teda zhromaždením labuť!

Ak chcete vytvoriť prvé dva riadky, musíme na tabuľku umiestniť tri moduly takto:

Teraz spolu zoberieme dva predné rohy a vložíme tretí do vreciek:

Pripojiť ďalšie dve strany:

A ďalšie dve:

A vidíme, že držíme v rukách rýchlo sa rozpadajúcu stavbu, ktorá hrozí rozpadať sa na našom stole a zničiť naše nádeje na realizáciu krásneho života. Ale nenechajte sa naštvaný: čoskoro táto stavba bude docela silný aj bez pomoci lepidla. Ak chcete, aby bola ešte silnejšia, môžete začať zbierať tri riadky naraz:

Ďalšie upevnenie na známom princípe, takže - 3 rady po 30 modulov. Keď sú riadky pripravené, starostlivo prineste konce a položte okraje posledného do druhého, aby ste získali kruh.

Pokračujeme v upevňovaní štvrtej a piatej rady podľa už študovaného programu:

Keď je piaty rad konečne pripravený a pred nami leží buď sukňa alebo vianočný stromček, jemne ho odložte doľava a palcom jemne zatlačte palcom, otáčaním kruhu smerom von.

Vezmite výsledný tanierik:

Hrany ohýbame tak, aby boli hrany tanierika vyššie a samotný tanierik je menší.

Ďalej budeme pokračovať v pripájaní modulov (nezabudnite: v rozloženom poradí), v ďalšom riadku (šiesty):

V siedmom rade začneme zanechávať medzery na krku a krídlach. Nasadili sme 12 modulov a posunuli sa o dva rohy v rovnakej vzdialenosti od seba. To znamená, že siedmy rad bude 24 modulov a dva intervaly, každý z dvoch modulov: jeden pre krk, jeden pre chvost.

Teraz, od ôsmeho radu, budeme kresliť krídla. Nedotýkame sa medzier, moduly umiestnime na 12 zostávajúcich trojuholníkov, opäť v šachovnicovom vzore. Množstvo bude o 1 menej - 11.

Ďalej v každom rade znížime ich počet o 1, až kým nedosiahneme špičky krídel labute z papiera, pozostávajúce len z 1 trojuholníka.

V procese výroby krídel, môžu byť mierne korigované ručným ohýbaním a robiť ich prirodzenejšie.

Keď sú dokončené labuťové krídla papiera, otočte telo labute na stranu, kde budeme mať chvost. Robíme to na rovnakom princípe ako krídla: v nepárnom poradí, pričom každý riadok sa postupne znižuje.

Labuť je skoro pripravená, zostáva naťahovať krk a hlavu. Robíme to pomocou 19 bielych modulov a jednej farby. Posledná farba, ktorá bude slúžiť ako náš zobák, je lepšie lepiť spolu pred týmto, takže to nevyzerá rozšírené.

Papierový krk na krk je konštruovaný inou metódou. Po prvé, musíme umiestniť moduly s klinom:

A skombinujte ich:

Spojením modulov ďalej zostavujeme krk a ohýbame ho pozdĺž podobnosti otáznika.

Nakoniec sme slávnostne položili zobák na miesto, pre spoľahlivosť, zmáčanie jeho vnútorných strán lepidlom:

Výsledný labuť krku pripojíme k ostatným dvom rohom:

Hotovo!

Môžete ozdobiť hlavu labuť s nakreslené, vystrihnuté z papiera alebo hotové oko, pripojte luku na krk, aby dno v podobe lekno. Existuje mnoho príležitostí na výzdobu. Uvoľnite predstavivosť a vaše stvorenie bude ešte originálnejšie.

Pozrite si video: Ford Focus RS 4x4 test - (Smieť 2019).