Odlupovanie a biorevitalizácia - správna postupnosť postupov

Ako človek dosiahne určitý vek („kritický bod“ - 30 rokov a starší), počet fibrilárnych proteínov zodpovedných za kožné turgory, známe ako kolagén a elastín, sa prirodzene znižuje. To sa prejavuje znížením elasticity kože, stratou sviežosti a zdravým prirodzeným odtieňom. Zmeny sa prejavujú aj tváre: oválne žľaby, lícne kosti a nos vystupujú ostrejšie. Našťastie v arzenále modernej kozmetológie existujú inovatívne technológie, ktoré môžu spomaliť proces nezvratného starnutia.

Podstata peelingu a biorevitalizácie

Pred odhalením podstaty oboch postupov je potrebné pochopiť, aké ciele sleduje každý z nich. Konečným výsledkom je spravidla túžba dosiahnuť zlepšenie stavu a zreteľné omladenie pokožky tváre. Moderná kozmetológia má niekoľko techník na riešenie takýchto problémov.

Jedna z týchto metód zahŕňa biorevitalization, Komplexný termín skrýva všetky známe injekcie kyseliny hyalurónovej (hyaluronátu). Podstata metódy spočíva v nasýtení hlbokých vrstiev dermis a epidermis nesulfatovaným glykozaminoglykánom, ktorý je súčasťou spojivového, epiteliálneho a nervového tkaniva. Preprava hyaluronátových zložiek spolu s vitamínovými komplexmi sa uskutočňuje injekčnou alebo laserovou implantáciou špeciálneho gélu.

K užitočné vlastnosti kyseliny hyalurónovej zahŕňajú:

 • Stimulácia regeneračných procesov v dermis a epidermis;
 • Aktivácia prirodzenej produkcie elastínu a kolagénu;
 • Znížená aktivita mazových žliaz;
 • Vyhladzovanie jemných vrások;
 • Návrat k normálnym metabolickým procesom v kožnom tkanive.

Aby bol účinok procesu biorevitalizácie dlhší, zvyčajne sa predpisuje priebeh niekoľkých injekcií lieku. Trvanie kurzu určuje kozmetológ na základe stavu pokožky pacienta, jeho veku a vlastností organizmu.

Postupne biorevitalizácia vyzerá takto:

 1. Kozmetička dôkladne vyčistí tvár klienta pomocou jednej z dostupných metód;
 2. Anestetický krém sa aplikuje na pokožku 20-30 minút. To pomôže znížiť bolestivé pocity počas podávania liečiva do kožného tkaniva;
 3. Liek sa injikuje pod kožu tenkou ihlou alebo použitím laserového žiarenia s nízkou intenzitou. Prvá technika je považovaná za účinnejšiu, ale je tiež bolestivejšia.

Často sa pacienti po injekčnej biorevitalizácii sťažujú na hematómy a malý opuch tváre (papuly). Je to však pomerne bežný jav, ktorý sa v priebehu nasledujúcich 1 až 2 dní sám vypúšťa.

Na rozdiel od biorevitalizácie, pri hlbokom čistení pokožky tváre, ktorá je peelingnedochádza k transportu látok do tkanív epidermy a dermisu. Namiesto toho kozmetológ odstraňuje odumreté epitelové bunky chemickými alebo mechanickými prostriedkami. Inými slovami, peeling je nútené „spustenie“ prirodzených metabolických procesov v koži v dôsledku vystavenia mladých a zdravých buniek. Vďaka tomu sa stimuluje bunkové dýchanie a živiny sa dostávajú do kožných tkanív rýchlejšie a aktívnejšie.

Na hĺbkové čistenie pokožky sa používajú špeciálne kyslé prípravky s vysokou koncentráciou, ktorých použitie môže vykonávať len odborník. Vykonajte postup doma sa neodporúča, pretože je plná poškodenia epitelu a vzhľad popálenín.

Ďalšou populárnou možnosťou je retinoický alebo žltý peeling, Zahŕňa účinok retinoidov - umelých analógov vitamínu A na pokožku. Táto technológia čistenia tváre je šetrnejšia: keď je koncentrovaná kyselina retinová (tretinoín 5% alebo 10%), aplikuje sa na kožu štvrtinu hodiny, čo má za následok oklúznu vrstvu na nej a Počas tohto procesu sa stimuluje rovnomerná produkcia tretinoínu. Typicky "žltý" peeling obsahuje aspoň štyri postupy, opakované s intervalom 2 až 4 týždne.

Je možné kombinovať?

Biorevitalizácia má svoje vlastné charakteristiky, ako aj postup hĺbkového čistenia pokožky a indikácie pre ne sú odlišné. Teda pleťové peelingy sa vykonávajú aj pre dospievajúcich mladších ako 18 rokov, pretože počas puberty sa stretávajú s dermatologickými problémami, ako je rosacea, akné, akné a zvýšená mastná pleť. A tu injekcie kyseliny hyalurónovej nie sú indikované pre osoby mladšie ako 30 - 35 rokovak neexistujú žiadne osobitné údaje pre ich konanie.

Najčastejšie otázka, či kombinovať biorevitalizáciu a peeling, kozmetičky dávajú negatívna odpoveď, Vystavenie kože počas oboch zákrokov je dosť traumatické a vyžaduje určitý čas na prirodzenú regeneráciu. Preto, ak sa v každom salóne ponúkne, že ich skombinujete v rámci jednej návštevy, odporúčame vám odmietnuť a hľadať iné miesto, kde by ste mali podstúpiť kozmetické ošetrenie.

Postupnosť postupov

Hlavnou otázkou, na ktorú sa klienti, ktorí chcú podstúpiť procedúru liečby a omladenia pokožky tváre, na recepcii u kozmetičky, je výber sledu činností.

Ako to urobiť lepšie: prejsť peelingom a potom súhlasiť s injekciami kyseliny hyalurónovej alebo zmeniť poradie procedúr. Neexistuje jednoznačná odpoveď na túto otázku, pretože špecialista rozhodne na individuálnom základe na základe vlastností vášho tela a stavu kože, ako aj iných faktorov (vek, prítomnosť určitých chorôb, užívanie určitých liekov, atď.).

Oba postupy sa zásadne líšia v technológii, type expozície pokožke a materiáloch použitých počas procesu. To sa tiež nevyhnutne berie do úvahy pri výbere postupnosti a taktiky činností.

Prečo je táto fáza kritická? Všetko závisí od toho, ktorá technológia čistenia pokožky je zvolená: retinoická („žltá“) alebo chemická šupka. Druhá možnosť je traumatickejšia.a po jeho držaní kožný tkanivo tváre zostáva po dlhú dobu edematózny. Ak sa hyaluronické injekcie uskutočňujú v rámci povoleného povoleného času po chemickom peelingu, proces regenerácie sa urýchli, vďaka čomu opuch klesne o niečo rýchlejšie.

Účinok je vysvetlený zvláštnosťami vystavenia kyseline hyalurónovej, ktorá po suchom čistení adsorbuje nadbytočnú tekutinu zostávajúcu v bunkách epidermy. Biorevitalizácia sa však nemôže uskutočniť okamžite: musí sa dodržať určitý časový interval.

Retinoický peeling Má šetrný účinok na pokožku, takže biorevitalizácia po jej vykonaní v kratšom čase. Už tretí deň sa rovnováha vitamínu A v ošetrenej koži obnoví tak, aby sa dosiahol spoľahlivý účinok agresívnych vonkajších faktorov.

Lúpanie pred biorevitalizáciou

Ak sa odporúča očistiť pokožku tváre pred injekciou hyaluronátu, všimnite si, že jedným z dosiahnutých účinkov bude skrátenie obdobia regenerácie epidermy po použití agresívnych kyselín.

Zvolená schéma postupu bude vyzerať nasledovne:

 1. Ak chcete začať s, kozmetička bude vykonávať približne dve hlboké čistenie s glykolom v intervale 7 až 10 dní. Vďaka tomuto postupu sa koža tváre odlupuje od mŕtvych buniek a aktívna syntéza kolagénu začne v hlbokých vrstvách;
 2. Potom sa po 4 - 5 dňoch podávajú stredné injekcie hyaluronátu;
 3. Po ďalších 5-6 dňoch sa pacient podrobí dvom peelingovým procedúram s intervalom týždňa;
 4. Po vykonaní všetkých uvedených krokov sa opäť podrobí konečnej biorevitalizácii 5 dní po poslednom peelingu.

S touto schémou sa dosahuje komplexný účinok, a to: skráti sa doba regenerácie kože, pacient prakticky neodmietne zvyčajný rytmus života a výsledok procedúry je viditeľný voľným okom po 15 dňoch.

Biorevitalizácia pred peelingom

Zvolená metóda omladenia tváre, pri ktorej sa peeling po biorevitalizácii vykonáva postupne, má tiež svoje vlastné charakteristiky. Zahŕňajú určitú postupnosť, počet a postupnosť manipulácií:

 1. Injekcie kyseliny hyalurónovej sa uskutočňujú v troch dávkach, pričom interval medzi jednotlivými procedúrami je 15 dní;
 2. Po tomto štádiu sa pacient podrobí retinickému peelingu. Zotavenie po očistení a ako efektívne je proces obnovy kože tváre do značnej miery závislý na vernej implementácii lekárskych odporúčaní (diskutovaných nižšie), ktoré sú povinné počas rehabilitačného obdobia.

Predpokladá sa, že biorevitalizácia vykonávaná pred peelingom uľahčí proces regenerácie kože a zníži riziko vedľajších účinkov a komplikácií.

Intervaly a obmedzenia

Mnohí pacienti sa snažia zistiť sami, ale každý zodpovedný kozmetológ je povinný pred zákrokom povedať, koľko dní po peelingu môžete robiť biorevitalizáciu.

Samozrejme, tento časový interval by nemal byť veľmi veľký, inak bude účinok po hlbokom vyčistení pokožky minimalizovaný. Ideálna možnosť - počkajte asi 10 - 15 dní, Ak sa biorevitalizácia vykonáva skôr, bude to mať nežiaduci výsledok, pretože tkanivo kože v tomto okamihu je stále dosť zraniteľné. Ak bola zvolená atraumatická technológia čistenia pokožky (napríklad retinoický peeling), čas čakania môže byť skrátený na týždeň alebo dokonca päť dní.

S prechodom chemického peelingu by mal byť interval medzi postupmi od týždňa do 15 dní. Je lepšie počkať na maximálny odporúčaný čas, pretože regenerácia epidermy po suchom čistení trvá dlho. Ak dostanete injekciu hyaluronátu v skoršom termíne, môže vzniknúť erytém.

Existujú isté obmedzeniapacientovi, ktorý podstúpil komplex oboch postupov. Tento zoznam obsahuje špecifické odporúčania, ktoré ignorujú účinky injekcií a hlboké čistenie pokožky:

 • Vystavený traumatickej koži náchylnej k hyperpigmentácii, takže pred odchodom na tvár by sa mali použiť ochranné pomôcky s vysokým faktorom SPF. Toto opatrenie je potrebné dodržiavať do jedného mesiaca po zákroku, ale pre zdravie pokožky je lepšie ho chrániť pred negatívnymi účinkami ultrafialových lúčov. Mali by ste sa zdržať návštevy solária aspoň 15 dní;
 • Počas obdobia, kým sa koža po návšteve kozmetológa neobnoví, nepoužívajte tvrdé šupky a kroviny, masky na tvár a krémy. Aby sa nevyvolala spontánna alergická reakcia, nevyskúšajte v priebehu mesiaca nové kozmetické výrobky a kozmetiku;
 • Vždy uchovávajte antihistaminiká v lekárni. Toto je nevyhnutné opatrenie pre každého, nielen pre tých, ktorí sú náchylní na alergie. Ak sa počas rekonvalescencie objavia vyrážky, erytém a opuch na tvári kože v dôsledku alergickej reakcie, môže to negatívne ovplyvniť jej stav a zrušiť účinok peelingu a biorevitalizácie;
 • Počas týždňa po zákroku sa nevyvíjajte na fyzickú námahu (najmä na váhe). Zvýšená fyzická aktivita prispieva k návalu krvi na kožu tváre, čo je nežiaduce;
 • Počas 2 až 4 týždňov sú zakázané akékoľvek ďalšie kozmetické a / alebo plastické nápravné zásahy na kožu tváre;
 • V prvých týždňoch po zákroku odmietnite návštevu kúpeľa a sauny;
 • Počas obdobia zotavovania odmietnite užívať vitamíny skupiny B.

Ktorú sekvenciu je lepšie vybrať?

Optimálna alternatíva procedúr na čistenie tváre a biorevitalizácie je taká, ktorá vám vyhovuje osobne. Každý pacient má svoje vlastné vlastnosti tela, neexistujú žiadne všeobecné odporúčania. Predpokladá sa, že správna postupnosť procedúr by mala byť stanovená aspoň po dvoch konzultáciách so skúseným kozmetológom. Špecialista vyberie nielen vybavenie pre váš konkrétny prípad, ale tiež stanoví potrebný čas medzi jednotlivými fázami.

Preto by sme nemali čakať na definitívnu odpoveď na otázku, čo je lepšie - peeling alebo biorevitalizácia. Oba postupy majú rozdielne účinky na pokožku tváre, takže nie je správne hľadať ich výhody a nevýhody pri porovnaní s ostatnými.

Loading...