Pletené hračky, háčkovanie a pletenie so schémami a popisom hlavnej triedy

Pletené hračky boli vždy populárne, a to ako u detí a dospelých. Môžete si vytvoriť nádherné výrobky vlastnými rukami: malé vankúše, vianočné ozdoby alebo jednoduché a zábavné hračky pre deti.
Od môžete pletené z priadze (zvyšky) ako darček, alebo šiť, pričom akýkoľvek materiál.

Často needlewomen kombinovať tieto dve techniky: pliesť nejaký výrobok, a potom ju zdobia s plstené vložky, napríklad. Naučíme vás pliesť hračky so schémami a opismi háčkovania a pletenia, poskytneme vám najjednoduchšie schémy pre začiatočníkov a efektívne a užitočné majstrovské kurzy s podrobným popisom. A vaše dieťa môže pomôcť v tejto veci - proces pôjde rýchlejšie a zábavnejšie!

Pletené hračky háčkovanie a pletenie vlastnými rukami

Urobiť roztomilý darček pre Vašich blízkych je veľmi jednoduché. Pletené hračky háčkovanie a pletenie veľmi časté na internete, veľmi často dať do podrobných majstrovských tried s popisom. Stačí ich viazať vlastnými rukami akéhokoľvek zvieraťa: myši, medveďa, mačiatka, pomocou špeciálnych "vzorov" - pletacích vzorov. Ak sa budete riadiť pokynmi o tom, ako sa to robí správne, proces pôjde veľmi rýchlo. Dnes sa pozrieme na dva spôsoby: háčkovanie a pletacie ihlice, Neexistuje žiadny ľahší alebo ťažší spôsob - vybrať ten, ktorý dostanete viac. A ak ste začiatočník, potom na vás čakajú jasné a podrobné mikróny s obrázkami a video lekciami.

Háčkované pletené hračky s diagramami a popismi pre začiatočníkov

Po prvé, musíte sa rozhodnúť, čo budete pliesť. Za tým môžete vidieť rôzne systémy na internete alebo vybrať jednu z nichktoré poskytneme nižšie. Ak je veľa rôznych možností, z ktorých si musíte vybrať pre seba ten, ktorý sa vám páči. Nájdenie je na internete je pomerne jednoduché, takže ak chcete nájsť takú časť, je na takmer každom mieste pletenie..

Najčastejšie sa začiatočníkom ponúka viazanie hračiek - lóže, pretože je to najjednoduchšie, aby sa zmestili, a budete musieť dostať svoje ruky pred vykonaním zložitej práce! potrebovať kravatu 6 bočných okrajov domu (6 štvorcov rovnakej veľkosti ako ste chceli), urobiť strechu a Šiť všetky tieto kusy do 1, Vyplňte polstrovaním polyester alebo výplň, a potom zdobia steny: aby dvere, kde stráž psov, kvety v oknách, záclony a tak ďalej môže sedieť. Pletený dom pripravený! Tu je taká trieda!

Pletené háčkovanie hračky: master triedy krok za krokom s fotografiami

Keď pleteme hračky háčkovanieJe veľmi pohodlné pracovať s diagramami a jednoduchým popisom. Povieme vám, ako vytvoriť krásne pletená opicaktoré môžu byť neskôr použité ako brošňa alebo ako kľúčový reťazec, alebo šiť niekde. Pre jej potrebu: priadza z hnedej a béžovej farby, háčik, ihla, čierna niť a korálky na oči, Ak chcete, aby sa brož z neho, potom sa brož mechanizmus. Túto magisterskú triedu na háčkovanie je možné interpretovať rôznymi spôsobmi.

Ďalej bude popis prvých 6 riadkov:

 • 6 S.B.N. v kruhu amigurumi alebo vo V.P.
 • PR = 6 krát
 • S.B.N., P.R. = 6 opakovaní
 • 2 S.B.N., P.R. = 6 opakovaní
 • 3 S.B.N., P.R. rovnako ako v predchádzajúcom odseku
 • 5 S.B.N. Potom zmeňte vlákno na ľahšie, aby ste si vytvorili uši: 8 S.S.N. v tretej slučke z pracovnej slučky. Pleteme s tmavou niťou 10 С.Б.Н. (tiež v 3 slučkách z háčika), ľahká niť 8 C.S.N. (v 3 slučkách), tmavá farba - 5 С.Б.Н. (v 3 cykloch)
 • Predná časť opice je pripravená!

Teraz pokračujme krok za krokom k zadnej časti, Vykonáva sa rovnakým spôsobom ako predný, nie je potrebné meniť len vlákno!Zviazať papuľu - vezmite tenšiu niť a použite tenký háčk, aby nebol objemný.

 • 4 V.P., 2 S.B.N. v 2. slučke, 1 S.BNN, v poslednej slučke 3 S.BN.

Ďalším krokom bude viazanie na zadnej strane reťazca: 1 S.B.N. + 1 v prvej slučke.

 • PR 2 krát, 1 S.B.N., P.R. 3 krát, 1 S.B.N. a P.R.
 • 1 S.B.N. a P.R. - 2 krát, 1 S.B.N., 1 S.B.N. a P.R. - 3 krát2 S.B.N. a P.R. V tomto štádiu by malo byť 20 slučiek.
 • 20 S.B.N.
 • 4 prepojovacie miesta, 8 V.P. cez dve slučky S. S., 8 V.P., cez 2 slučky 11 S.S.

Závit nie je narezaný, pretože začať predná vôľa, ku ktorému šijeme samotný papuľu. Nezabudnite naplniť hračku. Šiť ďalej oči, nos, ústa a ozdobte kvetom.

Pletené hračky háčkovanie pre deti

Deti ako svetlé mäkké hračkyže sa môžete dotknúť, vytiahnite chvost (ak existuje). Dobrá voľba by bola opice, jahňacie alebo králiček, Tiež vhodné Medvedík, žirafa, medveď, myš, líška a matka - líška, motýľ s farebnými krídlami, Pinocchio, obľúbenec (popis nižšie v článku) tučniak, slon, mačiatka - ktorý nepláva moderných majstrov! Na paličkách pre bábkové divadlo môžete myslieť na malé zvieratá: ľahké remeslá nenechá nikoho ľahostajného, Mimochodom, toto môže byť smeshariki alebo populárny Luntik.

S pomocou takýchto hračiek môžete naučiť svoje dieťa rôzne zvieratá, ukázať, ako sa líšia, viac hmatové pocity pre deti - to je veľmi dobré. Dieťa sa bude môcť naučiť rozlišovať malé zvieratá oveľa skôr., Môžete tiež urobiť niečo ako vzdelávacie hry s dieťaťom, pomocou takýchto hračiek.

A pre novorodencov, môžete si malé hračky pre deti mobilné vozidlo, Nechajte vtipné zajace, šteňatá a vtáky, aby vám lepšie zaspali.

Majster triedy na vytvorenie tohto roztomilého mačiatka, To môže nielen šiť pohyblivosťale aj z toho kľúčový reťazec, šiť na batohu, vytvoriť neobvyklé brošne, pripojiť k čiapke alebo sako.

Okrem toho môžete viazať takúto mačku, urobiť rovnaký klobúk Halloween mačička (alebo iné skvelé modely) pre dievča:

Háčkované pletené hračky s diagramami a popisom: video

Pletacie hračky s popisom a schémami vlastnými rukami

Spojíme nádherné Moidodirpletacie ihlice pre vaše dieťa! Budete potrebovať akrylovú niť vo farbách: biela, modrá, žltá, háčik, pletacie ihlice, plsť pre priezory, alebo už zakúpená hotová, krabica v tvare kocky a drôtu.

Požaduje sa, aby sa jeden pruh viazal saténové tváre, tj kde línie tváre sú slučkami tváre, kde sú obruba R. slučkami obruby. Druhý pruh bude pozostávať z polovice výšivka podklad a druhá polovica - tváre. Tieto výsledné pruhy potrebujú obaliť krabicu po obvode, môžete vložiť drôt.

Zhromaždiť nasledovne: lepidlo oči, ústa, nos z drôtu, úst a ulity, Ak chcete viazať taký uterák, ako na obrázku nižšie: 10 slučiek s prednou saténovou úplet na dĺžku, ktorú potrebujete. Ak chcete, môžete to urobiť pásya štiepeniuna koncoch.

Pre panvový ciferník 6 V.P. zaveste do krúžku. Ďalej: 8 S.B.N. Knit, zdvojnásobenie S.N.B. Ďalšie tri rady sa plieskali rovnomerne, potom sa opäť zdvojnásobili, potom sa presne pletú. Ústa sa vykonávajú podľa schémy uvedenej nižšie.

Pletacie hračky: master trieda v jednej látke

Táto technika pletenia je jedným z najjednoduchších, Pre ňu sa v zásade nevyžaduje ani schéma a opis. Toto je najbežnejšia možnosť pre začiatočníkov. Ako prepojiť takýto produkt, budete vyzvaní video nižšie. Ak je to žiaduce, môže byť stiahnutý, rovnako ako schéma z internetu. Nie je ťažké robiť, musíte stráviť trochu úsilia. Najmä osloví malé deti!

Ako pliesť hračku s ihlami pre začiatočníkov: najjednoduchšia vec na videu

Pletacie hračky: fotografie a nápady na pletenie

Pletené hračky pre začiatočníkov i profesionálov - najzaujímavejšie tu! Tento rok sú obzvlášť populárne pandy, ošípané, veľkonočné zajačiky, ježkovia, včely a mnoho ďalších zvierat.

Amigurumi háčkované miniatúrne hračky

Pletené hračky Amigurumi háčiky sú veľmi populárne na internete, môžu ľahko nájsť diagramy a popisy, a viac ako jeden master triedy. Umenie Amigurumi je krásne a roztomilé zvieratá (napríklad prasiatko, mačky a mačky, malá líška, miniatúrne psy, zajačik, had, kurča, opica, žaba a iné), s ľudskými vlastnosťami, Môže to byť napríklad zmrzlina alebo niektoré sladkosti vo forme muffinov. Musia mať tvár / tlamu s lesklými očami a priateľský vzhľad! V článku nie je ani jedna z ich fotografií, takže nebudete chodiť.

Pletené krásne hračky na darček

Ako darček môžete úplne priradiť akékoľvek zvieraale teraz sú veľmi populárne pletený tesnenie, Na to budete potrebovať závity bielej, šedej, výplňovej, šedej plsti a čiernych nití, môžete si vziať niť. BNa zlepenie plsti s mačkou použite lepidlo alebo lepiacu pištoľ. To môže byť háčkované, rovnako ako pletené, ale s inými schémami a popismi.Biela farbavytočte 6 V.P. Začnite s 2. slučkou z háku, 4 S.B.N. pre zadné steny očiek. 3 S.B.N. v nasledujúcej s.B.N. Aby sa ďalej pracovalo, expandujte produkt a 5 S. B.N. v prednej stene slučky. Nižšie je fotografia: ako by sa plátno malo starať o prvé kolo.

 • Ďalej: 1 S.B.N., P.R. * 6-krát
 • 2 S.B.N., P.R. * 6
 • V 4 a 5 R. = 24 S.B.N. Teraz je čas na vyšívanie očí.
 • 2 S.B.N. UB * 6
 • 1 S.B.N., U.B. * 6. Po tomto kroku naplňte hlavu polstrovaným polyesterom, výplňou, vatou
 • UB * 6. Po zatvorení slučky - skryj vlákno

Robíme labky na hračku v sivej farbe: amigrumi krúžok 5 VP, P.R. + 1 S.B.N. + P.R. + 1 S.B.N. + P.R. V 3, 4 a 5 R. = 8 S.B.N.trvať biela niť a začať pletenie zo zadnej časti nohy: 4 С.Б.Н. z prednej strany + 5 V.P. Ďalej 4 4 S.B.N. tiež na prednej strane nôh. Dostane kruhový rad 34 slučiek:

 • 2 - 3 R: 34 S.B.N.
 • U.B., 14 S.B.N., U.B., 16 S.B.N.
 • 2 S.B.N. + U.B. = 8-krát
 • 24 S.B.N.
 • 2 S.B.N. + U.B. = 6. Po tomto kroku môžete naplniť telo.
 • 1 S.B.N. + U.B. = 6
 • UB 6 krát. Telo by malo vyzerať takto:

Dve uši v sivej farbe: 3 S.B.N. Amigurumiho kruh, 2 S.B.N. každý S.B.N.
Chvost je tiež sivý: 5 V.P. v kruhu, od 2 do 10 riadkov 5 SB.BN

Potom zozbierajte mačku:šijeme uši a chvost, hlavu a prilepíme papuľu z plsti a vyšívame ústa a nos. Táto trieda je veľmi jednoduchá, ale výsledok bude veľmi potešený!

Crochet minion: schéma a video

Teraz nemusíte kupovať Minion z karikatúr - môžete zviažte ju! Vykonajte tieto materiály: závit (žltá, modrá, čierna, biela), háčik, výplň hračiek, korálky na oči a iné dekorácie a doplnky (dekor závisí od preferencie). Začnime teda tvoriť dar autora!

Na začiatok, uviazajme základňu, to znamená telo a hlavu miniona.

 1. 6 V.P. kravatu v jednom kruhu
 2. Zvýšenie je 6 krát (zvýšenie, potom PR - dva stĺpce pletené v jednej slučke). Musí ísť von 12 slučiek
 3. 1 stĺpec bez nakida (ďalej - S. B.N.) + P.R = 6 krát
 4. 2 S.B.N., P.R. = 6 krát
 5. Tri S.B.N., P.R. = 6 krát
 6. 4 S.B.N., P.R. = 6 krát
 7. 5 S.B.N., P.R., = 6 krát. Na tomto riadku by ste mali mať 42 slučiek!
 8. 6 S.B.N., P.R. = 6 krát
 9. 7 S.B.N., P.R. = 6 krát
 10. 8 S.B.N., P.R. aj šesťkrát.
 11. Od 11 riadkov do 31 vrátane, viazanie 60 príspevkov.
 12. 32 riadok (ďalej len „R“) 8 SBN, odčítanie (odčítanie - pletenie dvoch stĺpcov, ďalej len „UB“) 6-krát. (Ďalej od 32 do 40 krokov sú všetky stĺpce so zmenami viazané 6-krát.)
 13. 33 R. - 7 S.B.N., U.B.
 14. 34 R. - 6 S.B.N., U.B.
 15. 35 R. - 5 S.B.N., U.B.
 16. Nezabudnite vyplniť svoju hračku s výplňou v priebehu pletenia!
 17. 36 R. - 4 S.B.N., U.B.
 18. 37 R. - 3 S.B.N., U.B.
 19. 38 R. - 2 S.B.N., U.B.
 20. 39 R. - 1 S.B.N., U.B.
 21. 40 R. - U.B. šesťkrát, V tejto fáze by malo byť 6 slučiek.

Začať pletenie minion - Je to jeho hlava a koniec - bude umiestnený pod kombinézu, ktorú teraz urobíme! Vezmite si modrú priadzu.

 • 6 V.P. do kruhu. Ďalej P.R. 6 krát, dostanete 12 slučiek.
 • 1 S.B.N., P.R. = 6 krát (všetky opakovania až 10 riadkov 6-krát)
 • 2 S.B.N., P.R.
 • 3 S.B.N., P.R.
 • 4 S.B.N., P.R.
 • 5 S.B.N., P.R.
 • 6 S.B.N., P.R.
 • 7 S.B.N., P.R.
 • 10 riadok: 8 S.B.N., P.R.
 • Od 11. do 14. série pleti 60 S. B.N. a produkt otočte. Toto musí byť urobené, aby bolo možné usporiadať prednú časť oblečenia.
 • V 15 R. - 14 S.B.N.
 • 1 V.P., 14 S.B.N.
 • 1 V.P., U.B., 10 S.B.N., U.B.
 • 1 V.P., 12 S.B.N.
 • 1 V.P., U.B., 8 S. B.N., U.B. Na konci by mala vyjsť 12 stĺpcov, po ktorom - rezané vlákno.

Ďalej musíte nájsť 10 riadkov, počet 16 stĺpcov na ňom a pripojte niť na 17, takže predná časť môže byť zviazaný v rotujúcich radoch. Celková potreba pliesť 6..

 1. 14 S.B.N.
 2. 1 V.P., 14 S.B.N.
 3. 1 V.P., U.B., 10 S.B.N., U.B.
 4. 1 V.P., 12 S.B.N.
 5. 1 V.P., U.B., 8 S.B.N., U.B.
 6. 1 V.P., 10 S.B.N. na konci bude 10 slučiek.

Mali by ste zviazať výsledné šortky na hračky, Na strane chrbta - dole 5 SB.BN, 16 SB.BN, robíme zdvíhanie zo strany 5 SB.BN. + 23 V.P. Ďalej sa musíte vrátiť na miesto, z ktorého sme prišli: 22 SBNN, hore hlaveň 10 SBNN. a 23 V.P.
Opäť sa vraciame s pomocou 22 SBNN, nadol 5 SBNN, 16 SBNN. a ísť hore - 5 С.Б.Н. Na tejto veci je hotové, môžete orezať vlákno.

Môžete pridať na začiatok vreckový, nemôžete to urobiť. Tento krok podrobne vysvetlíme a vy môžete preskočiť! Prsteň 5 VP, ktorý nie je potrebné zatvárať. Ďalšie párovanie pôjde s pomocou otočných slučiek. PR 5 krát, 10 SBNN, 7 spojovacích miest (ďalej len SS).

Z čiernej nite bude topánky: 6 V.P. do kruhu. PR 6 krát, 12 С.Б.Н. (všetky 3 a 4 riadky), 4 S.B.N. + U.B. 2 krát. Od šiestej do deviatej rady po 10 C. B.N. Ďalej, priamo do topánky, šijeme nohu v modrej farbe. Na ňom píšeme 12 S.BN., 3 S.B.N., P.R. 3 krát a 15 S.B.N. v poslednom piatom riadku.

Manžeta a ramenoručnépozostáva z čiernej a žltej nite. Začnime s prvým. 6 V.P. v kruhu, P.R. 6 krát, (riadky 3 až 5) 12 S.BNN, 5 U.B. Po tomto, sme kravatu žlté vlákno: 7 С.Б.Н. na zadnej stene, (od 8 do 16 R.) 7 S.BNN, v poslednom riadku 2 U.B.

Zviazať manžetypletené dve rady: 2 S.BN., P.R., S.B.N., P.R. a 9 S.B.N.
Pre oči sme pletené dva kruhy s bielym a čiernym závitom. V strede lepíme alebo šijeme korálek. Ak ich chcete prepojiť, vytočte číslo 45 V.P. a 44 S.B.N. dve R.

Bude to pre nich popruh! Všetko je pripravené! Nezabudnite spojiť všetky kusy dohromady! Môžete z neho urobiť účes čiernej nite.

Môžete vidieť, ako to robí talentovaná švadlena na vašom kanáli v službe YouTube. Je úplne odlišný prístupale výsledok je tiež skvelý!

Fotografie slávnych diel: nápady na inšpiráciu

Je ich veľa známy needlewomena nielen medzi ženami, ktoré môžu chváliť o veľké pletenie pracovných miest, Pozývame vás k hodnoteniu práce Alana Darth, Mary Jane, Susan Hicksonová, Elena Belová, Krásne diela vám pomôžu inšpirovať a budete mať silu vytvoriť viac. Stačí upozorniť: táto práca nie je pre začiatočníkov ďaleko, sú veľmi zložité a vyžadujú veľa úsilia a času.

Pletacie hračky od Alan Darth

Pletacie hračky od Susan Hickson

Pletacie hračky od Eleny Belovej: nápady na pletenie