Základné pravidlá japonského make-upu

Japonský make-up - použitie dekoratívnej kozmetiky na pripravenú pleť tváre pomocou japonskej technológie. Pri jeho vytváraní musíte dodržiavať základné pravidlá a odporúčania, ktoré budú opísané v článku.

Japonský Makeup funkcie

Japonci sú vždy a vo všetkom - prvý a vynález kozmetiky nie je výnimkou. Zameriavajú sa na kvalitu výrobkov a vďaka tomuto make-upu dopadá veľkolepé a špeciálne. Ďalej uvádzame charakteristické vlastnosti japonského make-upu.

Účinok bozkaných pierdáva im objem. Japonské ženy preferujú bobule a prírodné odtiene rúže. Ak chcete vytvoriť efekt pobozkal pery, červené alebo ružové rúže sa používa v centre (korektor sa používa) a tieňované na okrajoch. Oni tiež nie sú úplne maľovať cez pery, takže je rozmazané.

Čistenie pokožky v niekoľkých fázach jej dodáva dokonalú hladkosť. Make-up na čistej pokožke je omnoho lepší a krajší. Vzhľadom na túto zvláštnosť japonského make-upu sa zdá, že japonské ženy majú elixír večnej mládeže.

Hydrofilný olejpoužíva každú japonskú dievča. Používa sa na čistenie tváre, a ak ju zmiešate s vodou, dostanete mlieko na odstránenie make-upu.

Pred použitím japonského make-upu sa používaprimer.Jeho použitie umožňuje vytvoriť čiaru medzi tonálnymi a hydratačnými krémami. To dáva japonskej vytrvalosti.

Hlavným kritériom pre výber základného náteru je typ pleti ženy. Ak je koža suchá, potom vyberte hydratačný krém, a ak mastný, potom rohož.

Pri použití japonského make-upuhustá konzistencia. Pri použití make-upu, základ nie je vidieť na tvári, ale pred použitím musí byť zahrievaný v dlani. Zvláštnosťou japonského make-upu je použitie tonálneho rámca s matným efektom.

Jasné červenaťpri použití japonského make-upu zdôrazňujú tvar lícnych kostí. Medzi japonskými ženami sa za módu považuje obraz s názvom „Me no shiita shiiku“. Jeho funkciou je použitie jasného červenania pod očami. Japonské ženy špecificky vytvárajú efekt červených a ospalých očí. Podľa ich názoru je to mladšie a atraktívnejšie.

Pri použití tradičného japonského make-upu je dôraz kladený na kreslenie očí.Saténové tiene- hlavné príslušenstvo pri vytváraní obrazu japonskej dievčatá. Tiene so saténovým trblietaním vytvárajú výraznejší a hlbší vzhľad. V Japonsku, dievčatá dať tiene až do obočia, a vďaka prirodzenému strihu očí, táto technika robí make-up na tvár expresívne a atraktívne.

očné linkypoužíva sa na vizuálne zväčšenie očí. Keď vytvoríte japonský obraz jeho prítomnosti v make-upu - nevyhnutný predpoklad. Uprednostňuje sa očné linky v štýle „mačacie oko »(mačacie oko). Na horné viečko sa aplikuje malá šípka a na spodnej strane vidíme malú vzdialenosť od línie rastu rias.

Japonské dievčatá majú krátke riasy, a preto pri použití make-upu používajúnad hlavou.Na vytvorenie bábkového obrazu sa aplikujú na horné a dolné riasy.

typy

Japonský make-up dáva žene zvláštne čaro a tajomstvo. Pred použitím musíte rozhodnúť o vzhľade.

Tradičné - Najobľúbenejší a najvyhľadávanejší typ japonského make-upu. Jeho jasné vlastnosti sú biela tvár a krásny tón pleti.

Tradičný vzhľad japonského make-upu

Japonský ležérny make-up, charakteristickou črtou je prirodzenosť. Pri použití dekoratívnej kozmetiky sa zameriava na oči. Úlohou ženy alebo maskéra im dať mandľový tvar. Je tiež potrebné zdôrazniť lícne kosti (položené) a bielu kožu.

Japonský ležérny make-up

Japonský anime make-up získal popularitu po príchode animovaných karikatúr. Používa sa na vytvorenie znaku, ktorý sa vám páči.

Japonský anime make-up

Obraz gejša.Pri použití tohto typu japonského make-upu sa používa špeciálny make-up. Hlavným kritériom je dodržiavanie palety farieb. Použiť: červená, biela a čierna. Vlastnosti obrazu gejša:

 • malé červené pery;
 • obočie v červenej farbe by malo byť striktne vyznačené okolo obrysu;
 • čierne šípky sa objavujú na snehobielej tvári.
Obrázok gejša

Make-up japonskej gyaru.Jeho aplikácia dáva žene bábkový vzhľad. Účelom make-upu je vizuálne rozšíriť oči.

Doplňte japonskú gyaru

Potrebná kozmetika

Na vytvorenie imidžu japonskej ženy je potrebné pripraviť špeciálnu dekoratívnu kozmetiku a pomocné materiály. Ženy budú potrebovať:

 • hydrofilný olej;
 • ceruzka na obočie;
 • červenať;
 • tonálny základ;
 • lisované očné tiene;
 • ceruzka na oči;
 • rúž;
 • podšívka na pery;
 • kulma na riasy;
 • kefy na nanášanie make-upu.

Výber kozmetiky vhodný na použitie japonského make-upu.

Tvrdá formule obočie ceruzkaťahané iba kontaktom s obočím. Tento jedinečný kozmetický výrobok im dodáva bohatý odtieň, ale zároveň zachováva jeho prirodzenosť.

Huda Beauty Lisovaný očný tieňvhodné pre akúkoľvek farbu očí. Oni sa nerozpadajú a nerobia. Tiene sa ľahko aplikujú na viečka a vyzerajú veľkolepé.

Nadácia Shu Uemuravyhovuje akémukoľvek typu pleti. Skladá sa z 5 olejov, ktoré pomáhajú zlepšiť pokožku tváre. Tonálny základ zvlhčuje a vytvára lesk pri tvorbe japonského make-upu.

Japonský make-up: krok za krokom

Japonský make-up kombinuje tri základné farby - červenú, čiernu a bielu. Každá z farieb má svoj vlastný význam. Všetky tri odtiene symbolizujú šťastie a prosperitu.

Od staroveku boli farby získané takto:

 • biela farba bola extrahovaná zo smrtiaceho oloveného prášku a neskôr z ryžovej múky;
 • čierny roztok sa získal z ortuti a síranu železnatého;
 • červená farba bola extrahovaná z oranžovej.

Ako urobiť japonský make-up správne? Zvážte postup krok za krokom.

Vytvorenie tónu pleti

Ak chcete vytvoriť krásny a rovnomerný tón pleti:

 1. Príprava tonálneho základu pre 1-2 odtiene svetlejšie ako pleť.
 2. Všetky nepravidelnosti sú zakryté korektorom a potom sa základňa rovnomerne aplikuje.
 3. V prípade potreby môžete použiť aj prášok.

Použitie červenať

Druhý krok pri použití japonského make-upu - použitie červenať. S pomocou nich lícne kosti vyčnievajú a poskytujú úľavu.

V japonských krajinách je populárne aplikovať červenanie pod očami, ale táto metóda nie je vhodná pre všetky európske dievčatá. Ale s týmto typom make-upu, môžete experimentovať a vyskúšať, aké odtiene sú vhodné pre vytvorenie požadovaného obrazu. Odporúčané farby pre aplikáciu - ružová a broskyňová.

Kreslenie očí

Pri použití japonského make-upu sa osobitná pozornosť venuje očiam. Vykresľujú sa takto:

 1. Ľahké matné tiene sa aplikujú na horné viečko. Hue, môžete si vybrať pastel alebo biela-perla.
 2. Vonkajší roh oka sa vyznačuje tmavými tieňmi - sivou, hnedou.
 3. Potom sa pomocou očných liniek nakreslí šípka. Držia sa pozdĺž línie rias od vnútorného rohu oka až do konca.
 4. Pomocou tmavej ceruzky nakreslite tenkú čiaru na zúženie dolného viečka.
 5. Posledným krokom pri kreslení očí - použitie maskary na hornej a dolnej riasy.

Tvarovanie obočia

Obočie by malo vyzerať prirodzene a dobre upravené. Na dosiahnutie tohto cieľa používajte hnedé tiene alebo transparentný gél.

Ako si vytvoriť obočie pri vytváraní obrazu japončiny?

 1. Pomocou jemného štetca aplikujte očné tiene a zmes.
 2. Použite špeciálny štetec na vlasy a vlasy.

Pri vytváraní obrazu gejša pri aplikácii japonského make-upu obočie oholiť.

Použitie rúže

Posledným krokom pri uplatňovaní japonských make-up - kreslenie pier. Používa sa rúž alebo lesk z nepriehľadných odtieňov. Odporúčané odtiene - broskyňa alebo svetloružová.

Ak chce žena urobiť pery luk, potom bude potrebovať ceruzku. Kontúry sú nakreslené a povrch je pokrytý matnou rúžou. Ľahký lesk sa aplikuje na stred pier.

Veľké chyby

Pri použití japonskej make-up by sa mali vyhnúť chybám. Patria medzi ne:

 1. Červenanie sa aplikuje na líca, nie na lícne kosti.
 2. Obrys pier je pritiahnutý príliš jasne. Neexistuje hladký prechod na tón pleti tváre.
 3. Šípky sú nakreslené v rovnakej hrúbke. V rohu oka nie je žiadna tenká čiara.
 4. Nedostatok falošných mihalníc.

Japonský make-up je špecifický a jeho aplikácia vyžaduje špecifický dôvod. Ale môže to byť každý deň, ak používate prirodzenú paletu farieb.