Ako urobiť make-up veku?

Nádherný obraz modernej ženy je ťažké si predstaviť bez make-upu. S ním môžete nielen zdôrazniť vynikajúce rysy tváre, ale aj skryť vekom súvisiace chyby: vrásky na tvári, kruhy pod očami, znížený kontúr tváre atď. Zdvíhací make-up, Pomôže svojmu majiteľovi stratiť až 20 rokov a dať mu tvár prirodzený žiarivý odtieň.

Základné pravidlá pre aplikáciu vekového make-upu

Ženy v každom veku sa chcú cítiť atraktívne a dobre upravené a kozmetika im v tom pomáha. Kompetentne vybrané produkty starostlivosti o pleť dodávajú tváru sviežosť a žiarivosť a dekoratívne odtiene a rúž - jas a eleganciu obrazu.

Prvá vec, ktorá vždy dáva vek žien je vonkajší stav kože. V priebehu rokov sa objavujú vrásky, obrysy tváre padajú, očné viečka sa zväčšujú a prehýbajú. Tieto problémy sa dajú ľahko riešiť pomocou moderných kozmetických postupov - peelingu, injekcií. Jednou z možností je aj anti-age make-up alebo zdvíhací make-up.

Zdvíhací make-up - technika aplikácie dekoratívnej kozmetiky na vytvorenie efektu tónovanej a elastickej kože.

Make-up pre ženy vo veku musí vyzerať zdržanlivo a elegantne. Príliš svetlé odtiene a rúž nielen zdôrazňujú nerovnosti pokožky, ale aj vulgárny obraz. Hlavné úlohy vykonávané zdvíhaním make-upu sú:

 • Eliminácia prvých príznakov starnutia u žien mladších ako 50 rokov;
 • Vizuálne uťahovanie kože a kontúry tváre u žien po 50 rokoch;
 • Vytvorte elegantný vzhľad.

Tieto úlohy sa dosahujú vytváraním ľahkých svetiel na tvári pomocou kozmetiky:

 • broskyňový ruměnec;
 • zvýrazňovač;
 • tmavý a ľahký korektor;
 • výživný základ s reflexnými časticami.

Po 30 rokoch postupne stráca pevnosť a pružnosť. Toľko žien čelí problému suchosti a ochabnutia očných viečok. Preto je obzvlášť dôležité aplikovať denný hydratačný krém a výživný pred spaním. Toto je prvé pravidlo prípravy tváre na zdvíhanie make-upu.

Kozmetika leží na dobre upravenej pokožke rovnomerne, vydrží dlhšie a vyzerá prirodzenejšie.

Ako základ (základ) pre make-up sa používa liftingový krém. Aplikuje sa na celú tvár s pohybmi. Nadbytočné prostriedky možno odstrániť suchou handričkou. Potom sa na problémové oblasti kože (T-zóna) aplikuje matovacie činidlo a aplikuje sa vyživujúci základ na vrásčité a previsnuté (očné viečka, kontúra tváre, krk).

Pred použitím základu sa vykoná farebná korekcia tváre. Na tento účel sa používajú špeciálne prípravky proti starnutiu - svetlé a tmavé korektory s reflexnými časticami. Zvýraznenie zvýrazní prominentné vlastnosti. Vizuálne odstraňujú pigmentové škvrny, vyrovnávajú tón pleti a zároveň ho nevážu.

Osobitná pozornosť je venovaná veku make-up obočie. Elegantný tvar s vyvýšeným koncom robí vzhľad mladším a výraznejším.

Nadácia pre ženy po 50 rokoch sa vyberá na základe prirodzeného odtieňa pokožky. Dôležitým nástrojom pri zdvíhaní make-upu je aj bronzer. Tmavá farba stmavne nežiaduce miesta na tvári - masívny obrys, prehnutú bradu, opuchnuté očné viečka. Jasný zvýrazňovač sa používa na maskovanie vrások, nasolabiálnych záhybov, rohov pier a stredu čela.

Vek make-up sa vykonáva v neutrálnych, zdržanlivých tónoch. Tiene a rúž sa vyberajú na základe typu farby vzhľadu. Je potrebné mať na pamäti, že teplé farby (béžová, broskyňová a svetloružová) vizuálne omladzujú pokožku a sú studené (strieborné, modré, fialové) - vek.

Pery sa často používajú lesk. Nie sú zatĺkané do vrások, ale skôr ich vyhladzujú, poskytujú šťavnatý a trblietavý vzhľad. Najvhodnejšie pre make-up make-up je transparentný lesk na pery, a na večer - ružová.

Vykonávanie make-upu s efektom zdvíhania doma nie je ťažké. Na tento účel by ste sa mali oboznámiť s pravidlami a technikami, ako aj s nákupom vhodnej kozmetiky.

Základné pravidlá pre aplikáciu vekového make-upu:

 • Zakladače a korektory na vyblednutie pokožky by mali byť tekuté;
 • Je lepšie odmietnuť ceruzky, pretože hustá textúra je vrásky a vizuálne ich zvyšuje;
 • Základ by mal byť mierne žltkastý subtón. Obsahujú pigmenty s teplou farbou, ktoré opticky omladzujú pokožku;
 • Ak kefka na make-up nedosiahne hladký povlak, odporúča sa použiť špongiu navlhčenú vo vode. Odstraňuje prebytočné prostriedky a umožňuje rovnomerné rozloženie make-upu po celej tvári;
 • Ženy nad 50 rokov sa dôrazne odporúča, aby odmietli prášok. Zanáša jemné vrásky a robí ich vizuálne viditeľnejším. Ak je koža mastná a prášok nestačí, použije sa transparentný nástroj;
 • Ceruzka na obočie je zladená o 1 tón ľahší ako vlasy (pre brunetky) a 1 tón tmavší (pre blondínky). Je lepšie aplikovať s ľahkými ťahmi, držiac ceruzku v uhle 45 °. Tým sa dosahuje najprirodzenejší výsledok;
 • S vekom, riasy viac a viac "narovnal". Túto chybu môžete opraviť pomocou kulinárky. Svetlé kučeranie urobí vzhľad hlbším a výraznejším;
 • Čierne očné linky je lepšie nahradiť hnedé. Táto farba na očiach vyzerá viac nasýtená, ale priťahuje menej pozornosti.

Vhodná technológia

Technológia na vykonávanie vekového make-upu je založená na princípe zdvíhacieho efektu - vytvorenie kontúry, utiahnutie očných viečok, odstránenie pigmentácie pokožky a vyhladenie pleti. Tieto úlohy sa dosahujú rôznymi technikami. Najbežnejšie je kontúrovanie.

Konturing

Konturing - modelovanie tváre tváre dekoratívnou kozmetikou. Táto technika je základom make-upu a môže byť použitá v deň aj večer. Tvarovanie je založené na nasledujúcom princípe činnosti:

 • maskovanie kožných škvŕn tmavými matnými korektormi;
 • zvýraznenie konvexných rysov tváre svetlými zvýrazňovačmi.

Takže s pomocou make-upu, môžete vizuálne predĺžiť alebo skrátiť nos, aby tváre kontúry symetrické, zvýrazniť lícne kosti, odstrániť líca, druhá brada, atď t

Pravidlá pre aplikáciu kontúrovania - make-up:

 • tmavé tmavé korekčné korekčné činidlo: horná časť čela na spodnej strane vlasov, lícnych kostí, dolného oválu tváre, brady, ušných lalokov, krídel a špičky nosa;
 • na zvýraznenie použite svetlý zvýrazňovač: stred čela, tváre v strede tváre, hornú časť lícnych kostí, horný bod pod a nad obočím, stred nosa, dva nasolabiálne záhyby;
 • opatrne zastiňte okraje;
 • fixujte kozmetiku sypkým práškom alebo sprejom.

Všetky výrobky, vrátane make-upu, by mali byť špeciálne, určené na vyblednutie pokožky. Takéto kozmetické prípravky nie sú upchaté v póroch a neprejužujú pokožku tváre.

Osobitnú pozornosť pri kontúrovaní treba venovať oblasti pod očami. Môžete zamaskovať tašky a vrásky pomocou žltého korektora, ktorý je ľahší ako zvyšok textúry kože. Nástroj sa aplikuje širokým štetcom a vrch sa upevní transparentným trblietavým práškom. Ak chcete dať tvár extra sviežosť, broskyňa červenať sa aplikuje na líca.

Technika make-upu pre znížené očné viečka

Napriek zákazu používania ceruziek v anti-age líčení, tieto nástroje pomôžu „zdvihnúť“ znížené očné viečka. Je však potrebné správne vybrať kozmetiku. Ženy nad 50 rokov sa zmestia len do mäkkých textúr ceruziek, prírodných matných odtieňov.

Ak chcete korigovať pohľad pomocou ozdobných ceruziek, mal by sa na viečka aplikovať základný náter. To umožní, aby sa kozmetika rovnomerne rozložila na kožu očných viečok a aby sa nezakrývala v jemných vráskach. Potom pomocou tmavohnedej ceruzky nakreslite tenkú šípku undersilicus. Koniec by mal byť zrušený a potom v tieni v polovici storočia. Pri kresbe môžete jemne potiahnuť pokožku, aby ste rovnomerne aplikovali ceruzku. Potom použite tieň zodpovedajúci dennému alebo večernému obrázku.

Smokey Ice

Jednou z najvhodnejších metód na líčenie očných viečok je Smokey Ays. Smoky look skryje všetky vek nepravidelnosti kože, rovnako ako koriguje tvar očí.

Na vytvorenie efektu dymových očí sa na povrch viečok aplikuje tekutý základ alebo základ. Potom sa na hornom viečku nakreslí šípka s tmavohnedou alebo šedou obrysovou ceruzkou. Hranice by mali byť opatrne zatienené štetcom a mali by mať tieň tmavej farby. Vnútorný kútik očí možno odlíšiť bielym perlovým odtieňom a oči by sa mali spúšťať zdola tmavou kalaisou. Obočie očného viečka je zafarbené zvýrazňovačom.

Strombing

Strombing je kompletná verzia kontúr tváre. Pomocou tejto techniky môžete osviežiť pokožku a vizuálne vytiahnuť oválnu tvár. Ako základ sa berie kvapalný korektor s reflexnými časticami. Farba by mala byť o 1-2 tóny svetlejšia ako prirodzený tón pleti.

Ľahký korektor sa aplikuje na očné viečka a pod očami v tvare obráteného trojuholníka. Nástroj je rovnomerne rozložený na zadnej strane nosa, záhyby nad horným perom, v rohoch úst pod ním, na jamke nad bradou. Vyznačujú sa tmavé korektorové lícne kosti.

Aby ste určili hornú hranicu pre stmavnutie lícnych kostí, musíte ukazovák umiestniť po tvári. Tenká čiara sa nakreslí do vybrania, ktoré by malo byť zatienené neskôr.

Na korekciu oválneho tvaru je na spodnej strane čeľuste nakreslená tenká čiara. Tam, kde dochádza k porušeniu reliéfu, je tvár tmavá. Pre mäkké tienenie sa používa svetlý zvýrazňovač.

Farebná paleta

Farebná paleta tieňov a rúže pre vekový make-up sa vyberie v súlade s typom farby vzhľadu:

 • prirodzený tón pleti;
 • Farba vlasov;
 • farba očí.

Pre jasné oči sú vhodnejšie teplé odtiene palety od sivej po tmavomodrú. Najneutrálnejšie v každodennom make-upu budú ružové.

Pre hnedé oči a tmavé vlasy sa používajú teplé odtiene palety:

 • bronzu;
 • hnedá;
 • žltá;
 • koralov;
 • broskyňa.

Pri výbere make-up pre vek make-up, mali by ste sa zdržať jasné tóny rúže a tiene. Vizuálne zdôrazňujú vrásky.

Potrebná kozmetika

Kozmetika pre ženy nad 50 rokov je zameraná na spevnenie pokožky, jej výživu, elimináciu pigmentácie a peelingu. Správne zvolené nástroje dokážu riešiť nielen tieto úlohy. Osviežia pokožku a upravia obrys tváre, čím ju urobia mäkšou a hladšou.

Výber kozmetiky pre vekový make-up má svoje vlastné vlastnosti. Na večer použite svetlejšiu paletu s hustou textúrou. V dennom make-up sa používa ľahká rúž a očné tiene. Hlavnými nástrojmi sú:

 • základ pre základ - základný alebo výživný krém so zdvíhacím účinkom;
 • tekutý základ. Pre správny výber kozmetiky by sa malo aplikovať malé množstvo krému na oblasť nasolabiálnych záhybov. Ak sa po 30 minútach krém nevysunie alebo nevypustí, môžete si ho kúpiť;
 • krémové očné tiene. Táto textúra je hladko a rovnomerne rozložená na pokožke, nie je zanesená vráskami;
 • bronzové a zvýrazňovacie teplé farby;
 • rúž a pery na koraly alebo svetloružové. Pre denný make-up - transparentný lesk;
 • svetlé a tmavé korektory na vytvorenie kontúr tváre;
 • žltý korektor (na zakrytie sáčkov pod očami) a zelený (na maskovanie akné, kapilár, vekových škvŕn);
 • broskyňa červená alebo bledoružová;
 • rôzne farebné spektrum odtieňov teplých pastelových tónov;
 • ceruzka na obočie;
 • mäkká očná vložka;
 • niekoľko odtieňov transparentného prášku. Správne zvolené farby pomôžu vytvoriť prirodzené vrcholy na koži, vďaka čomu sú vizuálne mladšie;
 • mäkká špongia na aplikáciu kozmetiky okolo očí;
 • Kefa na obočie s uhlom;
 • Široká kefa na nanášanie červenania a prášku;
 • kučeravé riasy;

Casual Age Makeup

Vo dne by mal byť anti-age make-up preferovaný jemnými pastelovými odtieňmi tieňov a červenaním. Textúra kozmetiky by mala byť tekutá. Takže vrásčité záhyby budú menej nápadné. V lete sa odporúča používať nepremokavé trupy a tiene, najmä ak sa make-up nosí viac ako 8 hodín.

Krok 1: Korekcia tvaru obočia.Obočie nielen rám oči, ale aj dať výraz k vzhľadu. Formulár zároveň zohráva obrovskú úlohu. Príliš tenké obočie je starnutie a hrubé čiary robia obraz ťažším. Preto pri vytváraní tvaru obočia by sa mal držať zlatého priemeru. Najvhodnejší je dôraz na prirodzenosť.

Aby bolo možné nakresliť symetrický tvar, je potrebné definovať tri hlavné hranice čiary, potom ich spojiť dohromady: začiatok obočia, horná časť ohybu a koniec. Základným bodom bude imaginárna zvislá čiara vedená z krídel nosa. Ohyb (horný bod) prebieha rovnobežne so sietnicou a koniec obočia - od nosného mostíka až po koniec oka.

Závesné očné viečka môžu byť tiež maskované pomocou vhodne zvoleného tvaru obočia. Na tento účel by mal byť koniec čiary mierne zdvihnutý a extra vlasy vyčnievajúce za hranice by mali byť vytiahnuté von. Po určení tvaru obočia je potrebné zastierať hranicu matnými hnedými tieňmi. Odtieň sa volí na základe farby vlasov.

Krok 2: Použite nadáciu.Blednutie pokožky vyžaduje dodatočnú výživu a hydratáciu. Moderný krém na zdvíhanie dobre zvláda túto úlohu. Môžu byť použité namiesto základového make-upu.

Krok 3: Uplatnenie nadácie.Základ by mal byť tekutý, s reflexnými časticami. Takýto nástroj vizuálne skrýva nezrovnalosti. Naneste širokým štetcom alebo špongiou, navlhčenou vo vode. Nadbytok kozmetiky sa odstráni vložkou. Základ sa aplikuje na celú tvár, pery, očné viečka a krk a ušné lalôčiky.

Krok 4: Zakryte tmavé kruhy pod očami.Ak chcete skryť modriny, potrebujete hustý žltý korektor a skryť kapilárne siete - zelené. Aplikuje sa bodkovane, potom je tienený. Na vrch aplikuje sa ľahká prášková vrstva.

Krok 5: Dať tvár pravidelnému tvaru a tvaru.Pomocou ľahkého kontúrovania môžete vytvoriť pravidelný tvar tváre. Brown korektor by mal načrtnúť čiaru pod lícne kosti, čeľusť, nos krídla, bradu a krk, základňa na čele. Ľahký korektor zvýrazňuje konvexné časti - stred čela, nosa, nasolabiálne záhyby a bradu. Potom sú okraje starostlivo premiešané štetcom alebo mäkkou špongiou. Broskyňový rumenec sa aplikuje na lícne kosti.

Krok 6: Maľovanie očí.Vek make-up pre ovisnuté viečka začína kreslenie kontúry očí. Šípka by mala byť čo najtenšia a hladká. Je držaný čo najbližšie k línii rán. Okraj šípky na vonkajšom viečku musí byť mierne zdvihnutý.

Paleta tieňov pre denný make-up by mala byť obmedzená, pastel. Kombinácia s tmavohnedými alebo čiernymi kvetmi je povolená, ale ich množstvo by malo byť minimálne. Víťazná výhra pre denný make-up - svetlohnedé tiene. Aplikujú sa na všetky mobilné očné viečka. Na vonkajšom rohu a pod očami je aplikovaný tmavší odtieň, potom tieňovaný. Ukazuje sa teda hladký prenos tieňov zo svetla do tmavého.

Ak chcete vizuálne zväčšiť zobrazenie, môžete nakresliť čiaru rastu rias s bielym calial. Aplikuje sa tiež na vnútorné vybranie oka. Potom sa jatočné telá aplikujú na riasy a po vysušení môžete použiť kulmu.

Krok 7: Natrite pery.Jedným z hlavných rysov veku make-up je možnosť dávať pery mládež, bacuľatosť a sviežosť. Na to sa naučte kresliť správnym tvarom ceruzkou. Rohy pier by mali byť o niečo vyššie ako ich prirodzená poloha.

Obrys pier je opatrne zatienený do stredu a na vrchole je aplikovaný lesk svetloružovej alebo priehľadnej farby. V tento deň proti starnutiu make-up dokončená.

Večerný make-up

Večerný make-up pre ženy nad 50 rokov zahŕňa použitie jasnejšej a elegantnejšej palety farieb. Na tomto obrázku budete potrebovať červenú rúž alebo trvalý lesk. Jasné pery zaväzujú ženu, aby vytvorila dokonalý tón jej tváre a skryla akékoľvek chyby v jej vzhľadu. Nadácia by mala byť hustá textúra s mierne žltkastým nádychom. Lícne kosti môžu byť zvýraznené bronzerom a svetlo ružovým červenaním.

Očný make-up pri použití svetlej rúže by mal byť minimálny. Preto sa odporúča opustiť tiene a používať len maskaru. Môžete kresliť tenké šípky, s mierne zvýšenými koncami. Pred použitím svetlej rúže, musíte zamaskovať vrásky na perách pomocou svetelného korektora. Potom aplikujte kontúry ceruzky, tieň, a potom sa vaše pery s rúžom.

Hlavné chyby

Make-up bude vyzerať perfektne, len ak je koža bez chýb. Однако в зрелом возрасте добиться такого эффекта достаточно сложно. В основном сами женщины, по незнанию, совершают элементарные ошибки, которые не только портят внешний облик, но и значительно старят.

Перед нанесением анти возрастного макияжа, визажисты настоятельно рекомендуют женщинам учесть некоторые особенности возрастного макияжа, помогающие сделать образ идеальным:

 • Наносить тональный крем на лицо подушечками пальцев. Кистью или спонжем можно только растушевывать границы. Так тон кожи будет выглядеть естественнее;
 • Бровь должна иметь форму запятой - четко прорисованной округлой головкой со слегка приподнятым концом. Так взгляд будет выглядеть моложе. О тонких бровях «ниточках» лучше забыть;
 • Для того чтобы скрыть пигментные пятна, капиллярные сеточки и мешки под глазами в обязательном порядке следует закупить жидкие консилеры желтого, розового и зеленого оттенка. Эти средства следует носить в косметичке;
 • Женщинам после 50 рекомендуется не прокрашивать нижние ресницы, либо делать это, едва касаясь волосков вертикально расположенной щеточкой туши;
 • Тушь должна быть с эффектом удлинения, но не придающая объем. Зрелое лицо такие ресницы будут старить;
 • Черные тени и подводки акцентируют внимание на морщинах, поэтом лучше их заменить темно-коричневыми.

Учитывая эти советы можно без труда создать идеальный анти возрастной макияж и скинуть до 20 лет.

Pozrite si video: Make-up tipy pro ženy 50+ od Maria Galland (Október 2019).

Loading...