Ako sa zbaviť jaziev po akné na tvári

Ako sa zbaviť jaziev, jaziev a škvŕn na tvári starosti všetci, pretože akné, akné sa nachádza takmer v každej osobe, aspoň v období dospievania, a ako maximum sprevádzajú celý svoj život, pričom zanecháva škaredé stopy aj po ich vyliečení a na tvári a na chrbte.

Bez stopy, neprejdú, najmä ak sa pokúsite stlačiť, poškriabať, vyzdvihnúť úhor sám, a zároveň zanedbávať pravidlá dezinfekcie.

Ako sa zbaviť červených škvŕn z akné na tvári

Stopy a škvrny zostávajú po vykonaní procedúr v kabíne, ak sa vykonávajú zle alebo osoba nedodržiava bezpečnostné pravidlá, napríklad po peelingu, vyšiel na slnko. V tomto prípade sa škvrny nielenže nezmiznú, ale môžu sa objaviť aj nové a tie staré budú viditeľnejšie.

Pigmentové škvrny môžu byť na rukách, nohách, na hlave, na tvári, na celom tele, v dôsledku:
• poruchy pečene
• z rezov
• z ovčích kiahní
• proti popáleninám
• s vekom
• z herpesu a iných vredov, vrátane pier
• zo zarastených chĺpkov, najmä v oblasti bikín
• od poškriabania komára
• v dôsledku poranenia čepele počas holenia
• po piercingu.

Všeobecne platí, že zoznam rôznych dôvodov výskytu pigmentových škvŕn je pomerne veľký.
Vyvstáva otázka: čo robiť, čo je liečba a metódy, ako zabrániť vzniku nových škvŕn a ako sa zbaviť červených škvŕn z akné na tvári)? Je to fenomén ako akné, vyrážka, na ich mieste už nie je príjemnejšie - škvrna. Ako sa vysporiadať s dôsledkami a existuje univerzálny liek na takéto kozmetické defekty?

Po zistení príčiny ich vzniku sa okrem interného ošetrenia pri chorobách navrhujú aj moderné metódy ich vonkajšej eliminácie, ktoré robia miesta menej viditeľné, ako aj recepty pre domáce metódy bielenia stôp na koži. Koniec koncov, bez ohľadu na to, či muž alebo žena, prítomnosť postihnutej kože ovplyvňuje sebaúctu, vytvára veľa komplexov.

Existuje mnoho kozmetických postupov, a to ako salón a doma, čo umožňuje zbaviť sa červených, hnedých pigmentových škvŕn, pričom rozdiel medzi všetkými navrhovanými postupmi je v intenzite účinku na kožu, v účinku, trvaní zákroku a obnovení pokožky a samozrejme v cene.

Na základe vyššie uvedených kritérií si môžete vybrať najvhodnejšie pre vás, aj keď je lepšie zveriť liečbu osobe so špeciálnym vzdelaním.
Treba poznamenať, že stojí za to robiť akékoľvek bieliace procedúry v období neskorej jesene - zimy, extrémny prípad - skoro na jar, keď slnko nie je tak agresívne, nepoškodí kožu zriedenú procedúrami a nebude zasahovať do dosiahnutia konečného výsledku. V prípade jemného bielenia by ste nemali v ten istý deň ísť von a dostať sa na priame slnečné svetlo.

Najefektívnejšie a najrýchlejšie, prirodzene, sú salónové procedúry - laserové odstránenie, fotorejuvenizácia, bieliace šupky, laserové, ultrazvukové a chemické šupky, ako aj kryoterapia.
Odstránenie lasera je založené na zničení pigmentového bodu, zatiaľ čo zdravá koža nie je ovplyvnená.

Fotorejuvenizácia zahŕňa vystavenie teplu a svetlu, čo tiež pomáha zbaviť sa pigmentácie.
Pôsobenie šupiek je založené na odlupovaní hornej vrstvy epidermy a stimulácii rastu nových zdravých buniek, v dôsledku čoho sa koža stáva čistou a škvrny miznú. Hlboké a stredné šupky dávajú dobrý účinok.

Ako sa zbaviť jaziev po akné na tvári doma

Ako sa zbaviť škvŕn po akné na tvári doma - informácie pre tých, ktorí si nemôžu dovoliť salon postupy, ktorí neveria v nesprávne ruky, alebo ktorí majú kontraindikácie na takéto účinky na kožu. Na záchranu prídu domáce recepty a ľudové prostriedky. Majú mäkší účinok na pokožku, na dosiahnutie výsledku je potrebný dlhší čas, a preto bude musieť účinok počkať o niečo dlhšie, ale bude mať, a predovšetkým, zdravé zložky, ktoré liečia pokožku ako celok, pomáhajú omladzovať a zlepšujú vzhľad, zabraňujú následným erupciám.

Z domáce opravné prostriedky účinné masky, obklady, pleťové vody, vody a domáce kroviny, šupky.

Citrón, petržlen, uhorka, ako aj čerstvé bobule s vysokým obsahom vitamínu C (kyslé) ​​- jahody, ríbezle sú najznámejšie svojimi bieliacimi schopnosťami.
Kompresie sú vyrobené z bylín, jogurtu, kefíru, citrónovej šťavy - namočte handričku a aplikujte 10-15 minút.

Mlieko tiež pomáha zbaviť sa vekových škvŕn. Na jeho prípravu použite citrónovú šťavu, petržlenovú vňať, uhorkovú šťavu.

V boji proti pigmentácii pomáhajú aj mlieko vyrobené zo zmiešaných alebo nasekaných petržlenových vňaťí, šťouchanej uhorky alebo surových zemiakov.

Masky zelenej hliny s prídavkom rozmarínového esenciálneho oleja, medu a škorice v pomere 2: 1 sa pozitívne osvedčili, čo umožňuje odľahčenie škvŕn a poskytnutie červenania, masiek búšených bobúľ.

Radšej si poradia s úlohou masky z bodyagi - silnejšieho efektu, ktorý nie je vhodný pre majiteľov citlivej pokožky. Treba poznamenať, že masky z bodyagi sú užitočné na elimináciu stôp po zraneniach, od obrusov, odrezkov, odrezkov, od modrín počas varixových distenzií žíl, rozpúšťajú škvrny a stopy.

Nezabudnite na hirudoterapiu - liečbu škvŕn pomocou pijavíc, ktoré pijú časť krvi, zabraňujú jej stagnácii týmto spôsobom a stav kože sa po niekoľkých zákrokoch zlepšuje.

Čo robiť, aby sa zbavili veľkých jaziev

Akné, varu zanecháva nielen škvrny, ale aj jazvy. Veľké jazvy môžu byť po operácii apendicitídy, od poškriabania mačiek, po zlomených kolenách, čele a iných častiach tela, kde sú najviac viditeľné. Jazvy a jazvy sa môžu vytvoriť z rôznych dôvodov: na bruchu po cisárskom rezu, po operácii, po odstránení tetovania alebo tetovaní (napríklad na zápästí). Môže sa objaviť u dieťaťa po prešití. A ak sú na hlave takéto jazvy a jazvy takmer nepostrehnuteľné, potom na líci, na nose alebo na oku dávajú veľa komplexov.

Rovnaké chyby možno pripísať a strie. Slzy kože, poškodené kolagénové vlákna, ktoré vedú k tvorbe dutín červenej, bielej, modrej (fialovej) farby. Zastarané rozšírenia môžu byť vo forme jamiek a rúrok rôznych veľkostí.

Ak sa chcete zbaviť jaziev, vrátane atrofických, môžete opäť pomocou salónnych procedúr - peeling, brúsenie, laser, dokonca aj transplantáciu kože, a môžete použiť domáce opravné prostriedky. Je potrebné vziať do úvahy oblasť kože, na ktorej jazva, a preto zvoliť spôsob eliminácie. Napokon, skutočnosť, že je na kolene alebo na oku, ako aj typ a stav kože samotnej, má mimoriadny význam.

Je potrebné poznamenať, že čerstvé jazvy a jazvy sa ľahšie odstraňujú. Majú svetlo ružovú alebo červenú farbu, časom získavajú modrý odtieň a potom sa rozjasňujú, stávajú sa bielymi.

No z jazvy po furuncles, post-akné a iný pôvod, rovnaký badaga sa osvedčila, existuje mnoho pozitívnych recenzií o modrej hlinenej masky s rozmarínom oleja, rovnako ako maska ​​drveného muškátu v kombinácii s medom alebo mliekom. Dobrým bojovníkom s jazvami je cibuľa, jej extrakt je zahrnutý v mnohých drahých jazvách masť. Extrakt z Aloe vera hydratuje a regeneruje pokožku.

Pomerne účinný je trenie olejového roztoku vitamínu E do jazvy.
Okrem toho sa v lekárňach predávajú krémy a masti na jazvy, ktoré pomáhajú účinne sa zbaviť škrtov.

Ako rýchlo sa zbaviť tmavých škvŕn po odstránení krtkov

Odstránenie škvŕn po odstránení krtkov na tele môže byť rovnaká metóda ako pigmentácia kože. Po odstránení móla by ste mali prísne dodržiavať odporúčania lekára a vyhnúť sa slnečnému žiareniu. Poškodené miesto by nemalo byť spočiatku vystavené agresívnym šupkám. Môžete si vybrať šetriace oleje, vitamín E, aloe extrakt, ktoré prispievajú k regenerácii epidermálnych buniek.