Ako uviazať kravatu?

Lepšie ako krásna kravata môže byť len správne viazaná kravata. Dokonca aj tie najelegantnejšie a dobre zladené s oblečením vo farbe a vzore nie je možné viazať nešikovne, takže kazia celý obraz. Aby ste sa tejto situácii vyhli, musíte sa naučiť, ako zviazať kravatu. Toto nie je najťažšie umenie a môžete sa ho naučiť rýchlo, podľa pokynov krok za krokom.

Základné pravidlá

Pri viazaní kravat, ako pri ich nosení, existujú ich nemenné pravidlá. Aby človek vyzeral pevne a nespôsobil ostatným, aby sa cítili, že s ním niečo nie je v poriadku, človek by mal brať do úvahy nielen technológiu, ale aj kravatu kravatu.

 1. Uzol by nemal byť tesný, ale kravata by nemala visieť súčasne. Mnohí muži neradi nosia kravaty kvôli pocitu oprátky okolo krku. K tomu si trochu uvoľnite uzol a po chvíli sa zbavíte pocitu nepohodlia.
 2. Kravata nie je viazaná na jumper alebo tričko, výlučne na golieri košele.
 3. Odporúča sa uviazať uzly nie na krku, ale v rukách, na krku je kravata len utiahnutá.
 4. Široký koniec kravaty by nemal byť vyšší alebo nižší ako dva centimetre od pásu. Na tento účel natiahnite kravatu pod golier tak, aby úzky koniec visel až na polovicu dĺžky.
 5. Ak chcete uzol harmonický, musíte vziať do úvahy šírku, textílie a textúry kravaty. Veľké množstvo spôsobov, ako viazať kravatu vynašiel vzhľadom na skutočnosť, že nie každý uzol bude vyhovovať kravaty vyrobené z rôznych tkanín, rôzne šírky a rôzne stupne sklzu látky. Tak, najuniverzálnejší uzol pre akýkoľvek typ kravaty je považovaný za „Štyri v ruke“, pletené, vlnené a hrubé kravaty sú lepšie zviazané s „Kentom“ a úzke a ploché - „Victoria“ alebo „Prince Albert“.
 6. Okrem vzhľadu kravaty, mali by ste zvážiť typ udalosti, na ktorej nosíte smoking. Jednoduchý alebo klasický uzol je ideálny pre každodenné nosenie kravaty v kancelárii, ale pre formálne podujatie je lepšie zvoliť si elegantnejší uzol.

Technika kravaty

Typy kravatových uzlov sú porovnateľné so znalosťou albánčiny - nepoužívajú sa v každodennom živote, ale ak existuje šanca zažiariť, potom nebudú konkurenti. Každý človek si cení ženu, ktorá s miernym pohybom ruky dokáže na krku vytvoriť nepoškvrnený kravatový uzol ... cení si a tajne sa bojí.

Technik viazania kravaty je veľa, ale článok prezentuje najzákladnejšie a najjednoduchšie začiatočníkov: jednoduchý uzol, klasiku, Windsor a Pratt.

Jednoduchý uzol: inštrukcie krok za krokom

Tento uzol je základom základov, najjednoduchšej metódy, ktorou sa otcovia prechádzajú z generácie na generáciu. Najjednoduchší spôsob sa nazýva aj „štvornásobok“ alebo „štyri v ruke“, pretože sa vykonáva v štyroch pohyboch.

Najjednoduchší štvornásobný uzol: inštrukcie krok za krokom.

postup:

 1. Umiestnite kravatu na krk tak, aby široký koniec bol na ľavej strane a úzky na pravej strane.
 2. Hodiť široký koniec cez úzky koniec a zabaliť dno.
 3. Okamžite otočte vrch.
 4. Dostaňte koniec kravaty dovnútra a hore, narovnajte a posuňte dole.
 5. Nastavte výšku a dotiahnite.

Hotovo!

Jednoduchý klasický uzol: inštrukcie krok za krokom

Najľahší z klasických uzlov sa nazýva „polosklo“. Toto je prvý krok na ceste k naozaj zložitým kravatovým uzlom. Kravata zviazaná takýmto spôsobom je krásne nosená v každodennom živote, ale spôsobuje úctu v spoločnosti: ľahkú klasiku s twistom.

Je to podobné:

Jednoduchý klasický uzol (poluvindzor) inštrukcie krok za krokom
 1. Kravatu umiestnite na krk tak, aby široký koniec visel pod úzkym koncom.
 2. Hodiť široký koniec cez úzky.
 3. Stráviť široký koniec pod úzky.
 4. Zasuňte prekrytie do širokej časti slučky.
 5. Natiahnite sa dole a doprava.
 6. Výsledná slučka sa prekrýva.
 7. Vľavo dole ťahajte široký koniec dovnútra do slučky krku.
 8. Široký koniec vložte do vytvoreného vrecka.
 9. Utiahnite kravatu na spodnom konci.

Uzol "Windsor"

Classic Windsor - najjednoduchší z najkomplexnejších, vyzerajúci dôstojne a pevne na úkor objemného kravatového stehu, ktorý sa robí na úkor niekoľkých extra otočení. Takýto uzol dokonale dopadá na kravaty vyrobené z tenkej tkaniny, na hustom tkanive bude vyzerať príliš náročne. Okrem toho je lepšie viazať kravaty Windsor uzlov strednej šírky: príliš úzky a príliš široký, bude to vyzerať hrubý.

Pokyny pre viazanie kravaty "Windsor" uzol:

Windsorský uzol krok za krokom inštrukcie
 1. Omotajte si kravatu okolo krku.
 2. Posuňte široký koniec cez úzky.
 3. Široký koniec prevlečte do slučky.
 4. Potiahnite ho nadol a doprava.
 5. Široký koniec prevlečte za úzky.
 6. Opakujte slučku.
 7. Vytiahnite široký koniec nadol a doľava.
 8. Zabaliť ich úzky koniec.
 9. Široký koniec kravaty znova zaskrutkujte do slučky krku.
 10. Dajte kravatu do vrecka.
 11. Utiahnuť.

Pratt Knot

Táto stránka bola vynájdená Jerrym Prattom, zamestnancom Obchodnej komory Spojených štátov amerických, ktorá sa tiež nazýva „Američan“. Niekedy sa to nazýva Shelby. Takýto uzol je v Amerike veľmi obľúbený vďaka svojej všestrannosti a elegancii, vďaka čomu sa stal populárnym v kancelárii aj na spoločenských podujatiach.

Uzol "Pratt" je viazaný nasledujúcim spôsobom:

Pratt Node - Sprievodca krok za krokom
 1. Kravatu slučky cez krk s švy von, s širokým koncom vpravo, a úzky koniec vľavo. Ľavý koniec je vytiahnutý na úroveň pupka, hlavné pohyby sú široké.
 2. Široký koniec pod úzkym, tvoriacim kríž.
 3. Široký koniec prevlečte z tejto pozície pod slučku kravaty na golieri.
 4. Zabalte pod golier a vytiahnite doľava.
 5. Posunutím širokého konca zľava doprava vytvorte prednú stranu uzla.
 6. Široký koniec opäť zaskrutkujte do slučky.
 7. Široký koniec vložte do vrecka.
 8. Utiahnite kravatu.

Takže viazanie kravaty nie je veľký problém. Základné pohyby sú jednoduché a líšia sa počtom otáčok. S týmito jednoduchými inštrukciami sa môžete ľahko naučiť, ako zviazať kravatu s klasickými uzlami.

Pozrite si video: ako uviazať kravatu- jednoduchý uzol (December 2019).