Tvar pier, v závislosti na technike zvyšovania

Šťavnaté, bacuľaté a čisté pery - to je štandard krásy a ženskosti. Ženy sa už dlho tešili z rôznych kozmetických prípravkov na zväčšovanie pier, napríklad pomocou kontúry, lesku a rúže. Ale chcem dlhodobo opraviť výsledok a nemyslím si, že by som sa denne nemýlil.

Postup zväčšovania pier a zmena ich tvaru je jedným z najpopulárnejších a často objednaných v chirurgii a kozmetológii. Metódy pre korekciu existuje niekoľko, takže si môžete vybrať najvhodnejší pre vás. Môžete tiež zvoliť požadovaný tvar pier. Ako to urobiť a čo by sa malo uprednostniť, ak sa rozhodnete urobiť tento krok - prečítajte si článok.

Aký tvar pery si vyberiete?

Hrúbka našich pier závisí od množstva uvoľneného spojivového tkaniva, tvaru - na genetike a kruhových svaloch úst. Tieto dve charakteristiky sú individuálne. Vo väčšine prípadov horná pera vyčnieva vpredu a mierne pokrýva dno. Vo všeobecnosti, v kombinácii s výrazmi tváre, sa rty podieľajú na formovaní výrazu tváre.

Zrakové defekty sú v tvare pier, ktoré z estetických dôvodov alebo fyzikálnych štandardov sťažujú pocit plnohodnotnej atraktívnej ženy. Medzi ne patria: veľmi veľké pery alebo „makro-hélium“, silne malé pery - „mikro-heilie“ alebo potopené pery - „opistoheilia“ atď. Zvyčajne sú takéto chyby indikáciami pre korekciu.

Ženy sú často požiadané, aby urobili presnú kópiu pier svojich hviezdnych idolov. Najbežnejším znakom je Angelina Jolie. Samozrejme, odborníci môžu robiť rovnaké pery, ale nie skutočnosť, že budú vyzerať harmonicky na tvári pacienta. Pre každú ženu sa vyberie čo najbližšie. Je potrebné rozumne posúdiť situáciu a vypočuť si radu kozmetológa alebo chirurga.

Existuje niekoľko základných štýlov pier. Váš lekár alebo kozmetológ môže mať pre tieto trendy vlastné mená, ale podstata sa nemení. Hlavnou vecou je vybrať si tú, ktorá sa hodí k vašim rysom tváre.

„Klasické“ pery - to je normálne. Nazývajú sa aj „lukom Venuše“. Majú zreteľný obrys a sú na šírke rovnomerné.

„Klasický“ tvar pery

„Ruby“ alebo „Sexy-pery“ - Je to šťavnaté a objemné pery. Poskytuje maximálny prirodzený objem horných a dolných pier. Vhodné len pre ženy, ktoré majú veľkú vzdialenosť od základne nosa k brade.

„Sexy pery“

„Cupid alebo Cupid arc“ pery - Toto je jasná čiara horného pera s čistou drážkou v strede.

Cupid Arch

Perleťové pery - Tento štýl kladie dôraz na obrys a objem spodnej pery, vďaka čomu sa stávajú jemnými a zmyselnými.

"Perlové" pery

„Francúzske“ pery - Toto je jedna z najpopulárnejších foriem. Úlohou tohto postupu je pridať do obrazu zmyselnosť, čo najbližšie k prirodzenému „opuchu“ horného pery. Ukázalo sa, že špongia alebo O-tvar.

Francúzske pery

„Anjelské“ pery - táto forma pripomína anjelské krídla. Počas korekčnej procedúry sú bočné okraje horného pera jasnejšie. Vhodné pre pacientov s objemovou strednou časťou hornej pery a zúženými na bokoch.

„Anjelské“ pery

„Mona Lisa“ - Podstata spočíva v miernom opuchnutí pier a zvýšení rohov v ústach.

Tvar pier "Mona Lisa"

Metódy zväčšovania pier

Teraz na trhu kozmetických služieb nájdete najvhodnejšiu, individuálnu a pohodlnú techniku ​​korekcie pier. Najpopulárnejšie metódy korekcie pier sú opísané nižšie. Líšia sa nielen technickým výkonom, ale aj vizuálnym efektom, ako aj nákladmi.

injekcie

Chirurgickou technikou je vyplnenie objemu a výber obrysu pier pomocou injekcií biokompatibilných plnív alebo inými slovami, výplní. Ide väčšinou o gél na báze kyseliny hyalurónovej alebo tukových buniek pacienta (lipofilling), ktorý je jednoduchý na vykonávanie a s minimálnymi možnými komplikáciami, ako aj s účinkom biorevitalizácie. Injekčné výplne môžu vytvoriť takmer akýkoľvek tvar a hrúbku pier.

Predtým intenzívne zavádzané biopolymérne plnivo (silikón). Dnes už nie je v móde, pretože je odstránená len chirurgicky a je tu množstvo deformácií, ktoré nakoniec znetvorujú exteriér.

Aby sa naplnil zvolený tvar pier perom, používajú sa opakované piercing pier. Každá punkcia zahŕňa injekciu lieku. Existuje tiež spôsob podávania liečiva kanylou pomocou tenkej ihly. Prostredníctvom jediného vpichu nastavte kanylu, ktorá vtlačí tkanivo dovnútra a umožní vám distribuovať liek.

Používa sa na takéto postupy hlavne také populárne výplne ako:

 • Juvéderm;
 • Restylane;
 • princeznej;
 • Teosial;
 • Surdzhiderm.

Jedným z pozitívnych aspektov injekčnej techniky je rýchle zotavenie, a ak sa koriguje len obrys pier bez výplne, potom obdobie zotavenia je prakticky neprítomné. Obvykle po dvoch alebo troch dňoch nie je žiadna stopa.

Pre viditeľný efekt je potrebných niekoľko postupov. Jeden cyklus pozostáva z 3 postupov. Vykonajte 1 postup každé 3-4 týždne. Druhý kurz sa uskutoční po šiestich mesiacoch. Cenové rozpätie pre takéto postupy sa pohybuje od 7 tisíc rubľov. to závisí od nákladov na zvolený liek, zónu a spôsob korekcie a kliniky.

Štandardná schéma postupu je nasledovná. Spôsob korekcie pier pomocou injekcie môže vykonávať bežný kozmetológ. Výsledok závisí od kvalifikácie a individuálnych reakcií pacienta. Môžu sa vyskytnúť vedľajšie účinky, ale okrem liekov na báze hyalurónu sa môžu rýchlo odstrániť z tela.

lipofilling

Lipofilling sa vzťahuje aj na injekčnú metódu korekcie pier, iba v tomto prípade sa používajú tukové bunky pacienta. Tento postup je priaznivo porovnateľný s predchádzajúcim, s ešte menej možnými vedľajšími účinkami, pretože organický materiál nie je organizmom odmietnutý. Ale všetko závisí od správneho postupu a profesionality chirurga.

Tento postup nie je vykonávaný kozmetológom, pretože lekárske vedomosti a školenia sú potrebné na extrakciu tukových buniek z oblastí stehna, brucha alebo zadku. Výsledné tukové tkanivo sa spracuje, vyčistí a poskytne požadovanú konzistenciu na vloženie do pier.

Obdobie zotavenia je o niečo dlhšie, než je postup s hyalurónovými prípravkami a trvá jeden až dva týždne. Tiež potrebujú asi 2 - 3 postupy. Výsledok však trvá oveľa dlhšie - od 2 do 5 rokov. Cenové rozpätie sa pohybuje od 15 tisíc rubľov. do 30%.

Tredlifting

Tredlifting je postup pre inštaláciu mesoniths na perách. Mesothreads sú komplexná technika korekcie pier. Táto technika je dosť bolestivá, dokonca aj pri lokálnej anestézii. Zvyčajne korigujú závažné chyby, ktoré nie je možné prispôsobiť injekcii. Tieto defekty zahŕňajú zmeny tvaru, ktoré súvisia s vekom, keď nasolabiálny trojuholník a rohy úst zostupujú a malé pery sa objavujú nad perami a priamo na nich. Tredlifting sa indikuje, ak sú pery extrémne tenké.

S pomocou mesonitov zdvihnú rohy úst, dotiahnu líca a nasolabiálny trojuholník a odstránia jemné vrásky nad perami. Vymáhanie môže trvať 2 týždne až mesiac. Tiež niekoľko dní bude sprevádzaná bolesťou, opuchom, podliatinami alebo hematómami. Výsledok tohto postupu sa udržuje od jedného do troch rokov - záleží na lekárovi, ktorý vykonal posilňovaciu operáciu, a na vybraných mesonitoch. Náklady na postup sa pohybuje od 10 do 20 tisíc rubľov, v závislosti na vybranej zóne zosilnenia.

elektroporácie

Prístrojová korekcia pier (elektroporácia) pomáha korigovať tvar, ako aj posilniť a omladiť tkanivo. Aby bol výsledok viditeľný, je potrebné absolvovať postup a udržiavať výsledok aspoň raz za 3-4 mesiace s opakovaným priebehom.

Elektroporácia s kyselinou hyalurónovou s použitím pulzného vysokofrekvenčného prúdu otvára kanály bunkových membrán na krátku dobu. V tomto čase kyselina hyalurónová preniká priamo do bunky. Tento postup je bezbolestný. Kurz pozostáva z 8-10 procedúr. Výsledok trvá od šiestich mesiacov do jedného roka v závislosti od veku a typu pokožky. Náklady sa môžu pohybovať od 10 do 50 tisíc rubľov.

chiloplasty

Chirurgická korekcia pier alebo cheiloplastika nie je veľmi populárna technika. Používa sa vtedy, keď má človek zjavné chyby, ktoré nie je možné napraviť bez použitia chirurgického zákroku.

Chirurgická metóda korekcie tvaru pier má obrovské množstvo kontraindikácií, ako aj dlhodobé zotavenie a časté komplikácie.

Priemerné náklady sa môžu líšiť od 25 tisíc rubľov. až 50-60 tisíc rubľov. Opäť všetko závisí od oblasti, zložitosti a kliniky. Výsledok je dosiahnutý v jednej operácii a trvá 5-10 rokov. Chirurgická korekcia zahŕňa tri metódy, ktoré sú opísané nižšie.

Operácia Bulhorn (Bullhorn) navrhuje horné zdvihnutie pier. Počas operácie znížte výšku kože nad horným perom. Pomocou rezov pod spodnou časťou nosovej priehradky a krídel nosa, pokožky cez napätie, a tým aj horného pery sa zdvihne. Keďže rezy sa robia na prirodzených záhyboch, po resorpcii budú takmer neviditeľné.

Operácia Bulhorn

VY plastyzvýšenie objemu pier. Za týmto účelom chirurg na povrchu sliznice robí niekoľko rezov v tvare V. Látky sa redistribuujú, čím sa zväčšuje šírka a objem a v požadovanom vytvorenom stave sa šijú v tvare Y. Takéto manipulácie sa vykonávajú na hornom a dolnom peru v závislosti od dôkazov.

VY plast

Rohový výťah má za cieľ zdvihnúť rohy pier. Tkanivá sú vyrezané nad rohy horného pery, ktoré smerujú líniu, a sú fixované stehom.

Rohový výťah

Lipové implantáty syntetické (silikónové) alebo bioimplantáty. Predstavujú pruhy pripravené na inštaláciu. Rezy sa robia v rohoch úst a ukladajú sa tunely, ktorými sa implantáty ťahajú a distribuujú. Potom sa použijú švy. Nevýhoda tohto postupu môže byť potom považovaná za neprirodzenú. Výsledok zmeny tvaru pier je celoživotný, ale po šiestich mesiacoch implantáty rastú do mäkkých tkanív a účinok zväčšovania pier sa znižuje.

Použitie implantátu

Pokiaľ ide o bioimplantáty, v poslednej dobe, aby sa zabránilo jazvy v oblastiach, kde je odstránený tukového tkaniva, použite materiál AlloDerm. Je to nesyntetický materiál bezbunkového základu dermis. Bezbunková báza rastie do mäkkých tkanív a vyvoláva aktívnu reprodukciu buniek a kolonizáciu „bázy“. Ukázalo sa, že rám, ktorý je zarastený novou tkaninou. Injekčná metóda na zavedenie AlloDermu už bola vyvinutá, ale doteraz je vo fáze výskumu a testovania.

Populárne tvary pier

Móda nám diktuje nielen farbu vlasov, štýly oblečenia, tvar a farbu nechtov, ale aj tvar pier, ako aj techniku ​​ich realizácie. Najobľúbenejšie tvary pier sú nasledovné:

 • Pery „Angelina Jolie“ alebo „Angel“. Aby ich kozmetológovia používali, používajú lineárnu technológiu s rovnomerným plnením kontúr. Liek sa podáva v malých dávkach pozdĺž hraníc červeného okraja. Pery nadobúdajú jasné hranice a zvyšujú sa. Vizuálne sa dosiahne účinok rovnomerného opuchu, ako je účinok slávnej herečky.
 • „Sexy pery“ navrhnúť úplnú korekciu tvaru a objemu. Kozmetička používa dve techniky - bolusovú injekciu a lineárnu retrográdnu techniku. Bolusová technika zahŕňa hlboké ponorenie ihly a zavedenie liečiva vo veľkom objeme. Pri lineárno-retrográdnej technike sa ihla vloží do kože v celej dĺžke v uhle 30-40 stupňov rovnobežne s kožou, v procese opúšťania ihly sa priestor naplní prípravkom. To znamená, že liek sa rovnomerne rozloží pri pohybe ihly. Pracujte lineárne alebo kolmo. Použitie tejto technológie poskytuje šťavnaté, objemné a výrazné pery.
 • "Hollywood" Kombinujte lineárnu a bolusovú technológiu. Tu sa snažia jasnejšie zdôrazniť „Amorův oblúk“ a pridať prirodzený opuch.
 • francúzsky " kozmetológovia vytvoria pomocou lineárneho kolmého podávania liečiva, pričom pracujú na strede pier a rohy sa nedotýkajú. Toto je veľmi populárna metóda. Obraz dievčatá je prirodzený a zmyselný.
 • Pery "Mona Lisa" - to sú vyvýšené rohy, vďaka ktorým sa celá tvár mení. V tomto prípade sa liek zavedie technikou „ventilátora“ do tukovej náplne pod spodným perom.

Starostlivosť o pery po ich zvýšení

V postupe zväčšovania a korekcie pier je dôležité správne umiestniť akcenty a vybrať tvar, veľkosť, šírku a výšku, ktorá bude vyhovovať vašim vlastnostiam a typu. Mali by ste tiež pochopiť, že je dôležité vykonať adekvátne zväčšenie pier a nie často sa uchyľovať k postupom. Dokonca aj mikrotrauma vo veľkých množstvách môže spôsobiť nenapraviteľné poškodenie, napríklad fibrózu.

Je dôležité vykonávať postupy u špecialistov s certifikovanými materiálmi. Aby sa predišlo vedľajším účinkom a nepríjemným následkom, odporúča sa, aby sa po korekcii manipulovali s perami.

Starostlivosť zahŕňa:

 • Ak chcete odstrániť opuch, ktorý sprevádza takmer všetky nápravné postupy, musíte použiť hydratačné a výživné krémy;
 • Studené modriny alebo harmančekové studené obklady pomôžu odstrániť modriny a hematómy;
 • Ak sa vytvoria hrbole, potom je potrebná akupresúrna masáž. Môžete masáž pomocou zubnej kefky;
 • Ak máte herpes alebo zápal, potom by ste sa mali poradiť s lekárom. Zvyčajne sa predpisuje antifungálna alebo antivírusová masť (napríklad Acyklovir);
 • Aby sa vaše pery zotavili rýchlejšie a stali sa zamatovými, môžete ich 20-30 minút rozmazať medom;
 • Pomáha hydratovať pery počas rehabilitácie masla alebo olivového oleja.

Po pomliaždeniach a opuchoch zmizne, používajte jemný peeling 1-2 krát týždenne, ako aj výživné masky. Je potrebné použiť výživný a hydratačný krém alebo hygienickú rúž s ostrými teplotnými poklesmi.