Maska na problémovú pokožku doma

Problémová koža vyžaduje viac času na starostlivosť. Denné masky a špeciálne vybrané krémy - to je minimum na zozname, keď sa jedná o akné, čierne škvrny, peeling a akné.

Maska na problémovú pokožku doma

Starostlivosť o problém (mastný a nadmerne suchý) povrch tváre môže spôsobiť veľa problémov. Tie sú pokryté akné, majú neustály peeling - je ťažké a neefektívne skryť pod make-up. Je čas s tým niečo urobiť! Nižšie sú uvedené najlepšie recepty na problémovú kožu.

Predpis maska ​​pre akné problém kože

Početné recenzie naznačujú, že aspirín maska ​​je ideálny spôsob, ako bojovať proti akné. V aspiríne je kyselina salicylová, ktorá priaznivo pôsobí na povrchu tváre. Urobte to doma ľahko.

Recept pre tento nástroj je:
• Tri tablety aspirínu;
• lyžica medu;
• 10 kvapiek vody;
• 10 kvapiek jojobového oleja.

Všetko okrem tabliet, miešajte a držte vo vodnom kúpeli. Aspirín sa rozotrie do prášku a pridá sa k výslednému produktu.

Na dusenej ploche tváre jemne aplikovať výsledný nástroj na boj proti akné. Po 10-15 minútach ho umyte a utrite vložkou. Recenzie tejto zmesi potvrdzujú jej účinnosť.

Čo sa týka špecializovaných produktov - ChocoLatte zmes pre problematickú mikroflóru Green Fresh sa zachráni v boji proti akné, čím vám poskytne lesk a čistotu! Spätná väzba na produkty je len pozitívna.

Vrtuľový gél, ktorý je ponechaný cez noc, je tiež žiadaný, po ňom epidermis tiež prestane byť sivý.

Zvlhčujúca maska ​​na ovsené vločky pre kombinovanú problémovú kožu

Prostriedky, pripravené doma, s jednoduchým zložením: zmiešané veľkou lyžičkou olivového oleja, medu, pomarančovej šťavy a ovsených vločiek. V recepte, môžete tiež pridať soľ, cukor, nalejte zmes oleja tea tree. Zachráni pred pigmentáciou. Zvážte: dievčatá, ktoré trpia sucho v recenzii dodal, že namiesto bielkovín si žĺtok a soľ bola nahradená cukrom.

Všetky tieto zmesi a držať pol hodiny a umyť zelený čaj.

Čistiaca maska ​​pre problematickú suchú a kombinovanú pokožku

Účinné prípravky sú zmesi na báze špeciálnej hlinky, ktoré majú antianečný účinok a dostávajú prevažne pozitívnu spätnú väzbu od užívateľov. Použitie takýchto zmesí dvojitého pôsobenia (zvlhčovanie a čistenie) bude mať pozitívny vplyv na váš vzhľad.

Analyzujme účinné typy ílu:
Biela (kaolín), zelená alebo modrá hlina bude vhodná pre mastnú a problematickú tvár. Ružová hlina sa používa na čistenie oblastí kombinovanej (zmiešanej) kože.

V domácnosti je suchý a citlivý povrch ošetrený červenou hlínou a na starnutie pokožky by ste mali zvoliť žltú.

Ako hovoria recenzie, najjednoduchším čistiacim receptom z hliny je zriediť ju vodou, získať homogénnu hmotu, aplikovať. Udržujte ho potrebné asi 15 minút, po ktorom je čas dôkladne umyť a ošetriť hydratačným krémom.

(Viac tvárových masiek nájdete tu //mysekret.ru/tag/maska-dlya-lica)

Medové recepty

Obličejové masky doma pre problematickú pleť je obzvlášť ľahké robiť pomocou medu.

Táto maska ​​je užitočná pre problémovú kožu:
Východná maska ​​prasiatok z medu a tomel pomohla južným krásam starať sa o seba. Musíte rozdrviť ovocie a zmiešať s medom. Naneste na hustú hmotu na tvár, držte po dobu 40 minút, potom vyčistite vodou. Živiny obsiahnuté v tejto zmesi pomôžu v domácnosti zlepšiť váš vzhľad.

Masochka pre mastnú pleť s prídavkom ílu

Odporúča sa, aby ste si kúpili krémovú masku sebobalans s prebiotikom pre mastný problém a kombinovanú pleť. Ona bude čistiť póry a bojovať proti akné.

V prípade, že nie sú žiadne prostriedky na nákup kozmetického výrobku v obchode, použite recept na podobný domáci výrobok - masku alginátu.

Pripravte si ho celkom jednoducho zmiešaním:
2 g alginátu sodného;
• 4 g kaolínového ílu;
• 2 g prášku shiitake;
• 45 ml vody;
• Ampulka vápenatej soli kyseliny chlorovodíkovej.

Povrch tváre prestane byť mastný a nebude príliš suchý. Recenzie na tento recept sú len pozitívne - takže je čas začať vzorkovanie!

Nočná hydratačná tvárová maska ​​doma pre problémovú kožu

Nočná zmes pre tvár, ktorá sa ľahko robí doma, pomôže zachovať krásu a zdravie. Odpovede na nasledujúci recept sú čisto pozitívne.

Klasická maska ​​sódy + soľ:
Pridajte do mlieka na umývanie (2 lyžice) lyžičku vody a štipku soli a sódy a rozšľahajte zmes do peny. Táto maska ​​na tvár vyčistí povrch a bojuje proti akné.

Dubová kôra je zaujímavá zložka, ktorá má efekt sušenia. Vyskúšajte recept: variť a držať po dobu najmenej jednej hodiny, potom si lyžicu vývar a pridajte k nej lyžičku ovsených vločiek a medu. Použiť pred spaním.

Ak ste príliš leniví opakovať recepty doma - môžete si kúpiť nejaký účinný krém Yves Rocher alebo porcelán na liečbu problémovej kože. To pomôže v boji proti akné a akné, takže povrch mäkký a elastický. Je čas, aby ste sa stali krásnymi!