Háčkovaný obrus

Pletené veci pomôžu vytvoriť útulnosť a pocit tepla v dome, a háčkované obrusy vytvárajú náladu ducha v kuchyni. Mnohí ľudia spájajú takéto výrobky s matkami a babičkami - to znamená, že majú doma, teplo a starostlivosť. Možno je na čase vytvoriť pre svojich blízkych podobný pocit? Pomôžu vám vzory háčkovania a popisy úloh krok za krokom. A aby sme sa vyhli nekonečnému hľadaniu potrebných schém a popisov v časopisoch a online, potrebujete tento článok.

Háčkované obrusy s popisom pre začiatočníkov

Existuje mnoho druhov háčkovaných obrusov: okrúhle, oválne, štvorcové, obdĺžnikové, obrusy, mini-obrusy, motívy, pevné. A štýly pletenie obrusy - ešte viac. Sú však spojené háčkovaním spôsob pletenia, takže všetky majú charakteristický rys - prelamované, vzdušnosť.

Takéto obrusy vám pomôžu vytvoriť slávnostnú náladu, ako aj krásne zariadiť stravovanie v bežnom každodennom živote. Mimochodom, učenie, ako háčkovať obrusy bude užitočná zručnosť pre všetky hostesky. Preto zvažujeme niekoľko zaujímavých modelov tohto výrobku a ako ich pliesť.

Pletenie okrúhly obrus

Okrúhly čipkový obrus sa už dávno stal klasikou. Dnešné trendy nám však umožňujú všetko prezerať moderným spôsobom, dávať nový život starým predstavám o krásnom. V interiéri dominuje jednoduchosť a minimalizmus, čo sa priamo vzťahuje na pletené výrobky. Pletený okrúhly háčkovaný obrus môže tiež vyzerať moderne a úspešne zapadá do celkového štýlu dekorácie. Vzhľadom na detailnú schopnosť viazať háčkovaný obrus je schéma na okrúhlom stole veľmi užitočná.

Veľkosti obrusov

Približne 76 x 84 cm

Materiály pre prácu

  • priadza (100% bavlna; 120 m / 50 g) - 600 g biela;
  • číslo háku 3.5.

Pletenie vzor

Táto schéma pletenia je rozdelená na dve časti: od začiatku pletenia po č. 22 a od čísla 23 až po koniec pletenia. Označenia pre háčkovanie obrus pletenie schémy.

Postup prác

Spustite reťazec 10 vp a zatvorte ho 1 konn. Art. v kruhu, potom pliesť podľa schémy 1-47 kruhových radov.

Začnite každý kruhový rad s číslom ce a dokončite spojenie. Art. Ak je to potrebné, prejdite so susedom. Art. na začiatok ďalšieho riadku alebo na 16. miesto
a 32. kruhové rady znovu pripevnia niť.

Pre lepšiu prehľadnosť je v grafe znázornená len časť obrusu, dokončovacie riadky v kruhu podľa výkresu. Celkovo bude v riadkoch 1. až 5. kola 8 správ, 32 správ v 6. až 21. rade a 64 správ v riadkoch 27. až 37. kola, počnúc od 44. okrúhleho radu - 96 rapportov.

zhromaždenia

Rozprestrite obrus, pričom každý oblúk vzduchových slučiek by mal byť uchopený nerezovým kolíkom.

Ubrus zakryte vlhkou handričkou a nechajte úplne vyschnúť.

Ako uviazať obrus motívov

Krásne hustý obrus kvetinových motívov prispeje k diverzifikácii každodenného života všetkých obyvateľov domu. Háčkovacie obrusy z motívov sú veľmi obľúbené kvôli spôsobu, akým sa robia: prvé malé prvky sú pletené a potom je z nich jeden kus prišitý, aj keď sú nerozdeliteľné spôsoby pletenia motívov. Ubrusy motívov vyzerajú veľmi dobre na stoloch svetlých kuchýň, balkónov, obývacích izieb.

Veľkosti obrusov

Približne 76 x 84 cm

Materiály pre prácu

  • priadza (100% bavlna; 85 m / 50 g) - 300 g prírodná biela, 150 g sivá, 100 g ružová = 1. dekoratívna farba a 50 g modrá = 2. dekoratívna farba;
  • číslo háku 6.

Knit hexagon podľa schémy

Závit dekoratívna farba dokončiť reťaz 5 vp a zatvorte krúžok s 1 konn. Art. Pokračujte v práci podľa kruhový vzor. Každý kruhový rad začína počiatočným ce acc. a dokončiť 1 pripojenie. Art. v poslednom počiatočnom vp alebo v prvej slučke kruhového radu.

Spustiť 1-krát 1-5 kruhové riadky s počiatočným riadkom a 1. + 2. kruhovými radmi vykonajú vlákno dekoratívnej farby, 3. kruhový rad - sivý závit, 4. + 5. kruhový rad - biely závit. Pri zmene farieb upevnite nový závit pomocou 1 conn. Art. acc. schému.

Hustota pletenia

Šesťhran = 12 cm od okraja k okraju alebo 13 cm zhora nahor; Tieto rozmery sa získajú meraním modelu.

vzor

Postup prác

Beh 25 šesťuholníkov s ružovou a 12 šesťuholníkov s modrou niťou.

zhromaždenia

Usporiadať šesťuholníky podľa na morskej strane a spojiť s bielou niťou Art. b / n, zatiaľ čo zavádzanie háku je len pre predné steny závesných hrán.

Ako pliesť štvorcový vzor

Štvorcový háčkovaný obrus je vždy vhodný v dome, pretože vyzerá rovnako dobre na štvorcových stoloch, okrúhlych a obdĺžnikových, kde vyzerá ako veľký obrúsok. Zvážte, ako háčkovať štvorcový obrus v populárnej sviečkovej technike. V tomto prípade sa zameriame na čipky - mriežku. Pletenie zo sviečkovice je vytvorené zo vzduchových slučiek a stĺpikov a vzor vyšívaný na mriežke je nahradený stĺpmi vedľa seba.

Veľkosti obrusov

Približne 120 × 100 cm.

Materiály pre prácu

  • priadza "Anchor Liana 10" ružová farba číslo 794 spoločnosti "Coats";
  • číslo háku 1.5

Hustota pletenia

140 buniek x 141 riadkov.

Testovaná vzorka: 11,5 buniek. x 12,5 str. = Čipka 10 x 10 cm s umením. s / n

Pletenie vzor

Postup prác

Začnite od stredu. Vytočte 409 palcov. n., otočiť. Pokračujte podľa schémy. 1. storočie s / n každý riadok nahradí 3 v. n. Pri pridávaní a odčítaní buniek, pozri Začiatok od 59. riadku, vyplňte každý hárok ohraničenia. Po skončení prvej polovice otočte obrus 180 = a na druhej strane začiatočného reťazca b. N. plette druhú časť. Hotový obrus úhľadne dáva správny tvar.

Na obdĺžnikovom stole

Obdĺžnikové obrusy - jeden z najbežnejších modelov pletených plášťov na stoloch. Sú dobré ako pre veľké prázdninové stoly, tak aj pre každodenné použitie. Uvažujme podrobnejšie o tom, ako spojiť obrus s háčikom na obdĺžnikovom stole - schéma s popisom je užitočná pre tých, ktorí chcú vytvoriť obdĺžnikový obrus štvorcových motívov.

Veľkosti obrusov

na stole 85 × 70 cm.

Materiály pre prácu

  • Priadza Art Lily priadza (100% mercerovaná bavlna, 500 g / 225 m) - 300 g;
  • háčik číslo 2.

Hustota pletenia

8 motívov na šírku a 7 na výšku.

Vzor pletenie námestí motív

Hranica na okraji obrusu je vyrobená z jednoduchého klenutého vzoru.

Postup prác

Vytočte reťazec 6 vp, Comm. Art. zatvorte ho do krúžku, potom plette 7 kruhových radov nasledovne:

1. rad: 14 vr. z toho 4 vp - zdvíhacie slučky, * 1 st / 2n, 10 ce *. Od * do * opakovať 2 krát, 1 pripojenie. Art. pri zdvíhaní 1. slučky *.

2. rad: 4 vp z toho 3 v. - zdvíhacie slučky, * pod oblúkom od 10 vp pliesť 5 lyžice / 17, ods. 5, 5 lyžíc / n pod rovnakou arochkou, 1 bod, 1 tabuľka / deň, v hornej časti článku / 2n, 1 bod. * Od * do * Opakujte 3 krát, nahradiť posledný st / n s Comm. Art. v 3. zdvíhacej slučke.

3. riadok: 4 ce, z toho 3 ce - zdvíhacie slučky 9, takže každý ďalší riadok začína). * na vrchole pleteniny st / n 5. st / n, 15 pp, 5 st s / n, 1 pp, 1. p p / n, 1 pp *. Od * do * opakovať 3 krát, 1 pripojenie. st v poslednej slučke vzostupu.

4. rad: 4 ce, * 5 lyžice, 13 paras, 5 lyžíc, 1 pa, 1 polievkové lyžice, n, 1 pa * od * do * opakujte 3 krát.

5. riadok: 4 vp, * 5 st s / n, 6 vp, pod oblúk predchádzajúcich troch riadkov, kravata 2 st b / n, 6 ce, ​​5 st s / n, 1 v п, 1 ст с / н, 1 в.п. * Od * do * opakovať 3 krát. Dokončiť každý riadok com.

6. riadok: 4 vp, * 5 st s / n, 8 vp, 1 st b / n v hornej časti st b / n predchádzajúceho riadku, 4 ce, st b / n, 8 ce, 5 polievkových lyžíc / n, 1 ip, 1 polievková lyžica / n, 1 paras. * Od * do * opakujte 3 krát.

7. riadok: 4 vp, * 5 s s / n, 9 vp, pod oblúkom od 4 vp pletené 3 art b / n, 11 bp, 3 art b / n, 9 bp, 5 art b / n, 1 bp 1 art s / n, 1 bp * od * * opakovať 3 krát.

Pre pripojenie motívov pri pletení rohových oblúkov od 11 vr. vykonajte 6 vp, potom pripojte. Art. s oblúkom druhého motívu, 6 vp

Strany motívu sú spojené na vrcholoch sv. Ak to chcete urobiť * pred pletením st / n, odstráňte háčik z pracovnej slučky, zadajte háčik pre polovičky slučiek stĺpca iného motívu, uchopte pracovnú slučku s hákom a vytiahnite ju cez vrch stĺpika motívu, ktorý sa má spojiť.

Teraz pliesť st s / n. Potom opakujte od * a pliesť článok s / n, spájať ich s vrcholmi so stĺpcami iného motívu.

Knit hlavnú časť obrusu kombináciou motívov v procese pletenia.

Krásny čipkový obrus

Pravdepodobne, každá hosteska má krásny prelamovaný obrus v obchode pre špeciálne príležitosti. A ak nie, mali by ste si ho určite kúpiť a lepšie to urobiť sami. Uvažujme podrobnejšie, ako je krásny čipkový obrus háčkovaný.

Veľkosti obrusov

Asi 130 cm

Materiály pre prácu

  • prírodná farba priadze Ecosse № 10 - 450 g;
  • číslo háku 1.25.

Pletenie vzor

Ubrusový motív od 1 do 17 riadkov. Ubrus motív od 17 do 53 riadkov. Ubrusový motív od 53 do 85 riadkov.

Hustota pletenia

od 1. do 3. radu = 5 cm.

Postup prác

Nasaďte kolo.

1 p .: Začnite s krúžkom tvoreným na konci vlákna, opakujte 3 krát * 1 polievková lyžica. s nakid, 1 vozd. n., 1 picot, pridružená stopa. nasledujúcim spôsobom:
3 vzduchu Článok 1 čl. b / n, pletené v prvom vozd. Článok 2 Čl. s nakid, 1 vozd. n., 1 picot. 1 polievková lyžica. 6 / n, 1 ot. P. 1 picot, 1 polievková lyžica. dvojité háčkovanie * zatvorte rad pripojení. Čl., Viazaný na 3. z troch vozd. p., ktorý nahrádza prvý článok. dvojité háčkovanie

2 p .: Opakovanie 3 krát * 1.. nakidom, 5 vozd. Článok 2 Čl. nakidom, 5 vozd. Článok 1 čl. s háčkovanie, pletené v picot, 1 polievková lyžica. dvojité háčkovanie, pletené v ďalšom pico, 5 vozd. Článok 1 čl. s dvojitým háčkovaním * zatvorte rad pripojení. Čl., Viazaný na 3. z troch vozd. p., ktorý nahrádza prvý článok. s háčkovaním.

3 p .: 1 ot. Článok 1 čl. b / n, potom opakujte 8 krát * 5 tbsp. b / n v každom oblúku, 2 lyžice. b / n * 5 čl. b / nv každom nasledujúcom oblúku, zatvorte riadok 1 článku. b / n a 1 comp. Článok, úplet v vozd. n na začiatku riadku.

4-85 p .: Pokračujte v práci podľa inštrukcií schémy a sprievodného listu
symboly. Začať 4., 8., 11., 27., 34., 45., 84. a 85. riadok s dodatočným presmerovaním com. Art. pred začiatkom pletenia riadku. Zatvorte každé spojenie riadkov. st ... úplet v vozd. l. začiatok (alebo 3. z troch vzduchu. p., nahradenie 1 polievkovej lyžice háčkovaním). Odstrihnite niť na konci 85. riadku.

Video lekcia

Je to vždy jednoduchšie pre všetky needlewoman začať novú prácu s sledovaním majstrovských tried na pletenie. Háčkované obrusy nie sú výnimkou, pretože existuje mnoho spôsobov, ako ich pliesť, a je jednoducho nemožné poznať ich všetkých.

Video "háčkovanie obrus"

//www.youtube.com/watch?v=AVtnhZaFvWU&t=456s