Tvárová maska ​​kyslej smotany proti vráskam doma

O účinnosti a prospešných vlastnostiach kyslej smotany na tvár sú známe už dlho. Naši predkovia aktívne používali túto prírodnú a dostupnú zložku na zlepšenie / vyrovnanie pleti, zbavenie sa vrások a akné, atď. Z tohto dôvodu bola kompozícia obohatená o prísady ako med, petržlen, uhorka, tvaroh atď.

Ponúkame dnes pochopiť, ako je kyslá smotana užitočná, naučíme sa populárne recepty, ktoré naši predkovia robili doma. Zoznámime vás s užívateľskými recenziami a oveľa viac.

Tvárová maska ​​doma z kyslej smotany

Recepty na vrásky na tvári z kyslej smotany na sieti vo veľkých množstvách a sú skutočne účinné. Avšak, kozmetológovia dôrazne odporúčame výber komponentov na základe typu kože na tvári. Podľa ich recenzií:

• Avokádo, med, mlieko, vajcia (žĺtok), uhorka, banán a pšeničné klíčky dobre zapadajú do suchej kože (môžete ju použiť aj na suché vlasy);
• Pre kombináciu normálneho a normálneho je nevyhnutné doplniť zloženie akéhokoľvek oleja: esenciálny, rakytník, olivový alebo dokonca zeleninový;
• Vaječný žĺtok, citrón, paradajky atď.

Zakysaná smotana môže byť tiež použitá ako samostatný kozmetický výrobok. Všetko závisí od požadovaného efektu a osobných preferencií.

Tvárová maska ​​pre suchú a mastnú pleť z kyslej smotany. Aký účinok dávajú?

Vďaka jedinečnému zloženiu a prírodnému pôvodu sa kyslá smotana aktívne používa nielen v domácich receptoch krásy, ale aj v mnohých kozmetických radoch popredných výrobcov. Na jeho základe, aby kompozície, ktoré sa dokonale vyrovnať s týmito problémami, ako sú: t

• očistenie od akné a / alebo akné;
• bieliace pigmentové škvrny a / alebo pehy;
• odstránenie vrások (napríklad vekové prejavy, ochabnutosť);
• odstránenie malých jaziev, atď.

Prečo sú tieto masky užitočné?

Ako súčasť kyslej smotany existuje mnoho užitočných látok: široká škála vitamínov, mikroprvkov rôznych podskupín (draslík, horčík, jód, zinok, železo, cukor atď.), Organické kyseliny atď. účinky ako: vyhladenie vrások a jaziev, zbavenie sa akné a čiernych škvŕn, sprísnenie, hydratácia a vyživenie každej bunky, odstraňuje soli a toxíny.

Liečba očných vrások

Najjednoduchší spôsob, ako pripraviť masku: kyslá smotana a mlieko v rovnakom množstve. Táto možnosť pomôže zbaviť sa mimických vrások. U žien nad 40 rokov sa odporúča pridať malé množstvo ovsených vločiek alebo škrobu a suchú pleť - uhorka. Tak je možné masku okolo očí (aplikovať na niekoľko minút). Táto kompozícia sa môže aplikovať nielen na oblasť okolo očí, ale aj na celú kožu: tvár, krk, ruky a telo. Ale nerobte to príliš často, pre dobre zavedené expozície je dosť raz alebo dvakrát týždenne.

Maska kyslej smotany - účinný nástroj v boji proti akné

Najlepšou voľbou pre boj proti akné doma je pridanie modrej hliny a medu do masky, čo zvyšuje antibakteriálny účinok kyslej smotany (2 polievkové lyžice ílu na 2 polievkové lyžice ílu). Odporúča sa uchovávať, kým nie je úplne suchý, potom opláchnite tvár trochou teplej vody a naneste krém (podľa prehľadov kozmetológov je lepšie byť neutrálny).

Zakysaná krémová maska ​​v noci (recept)

Nočná liečba sa považuje za najefektívnejšiu. Podobne ako iné variácie majú mnoho receptov s pridaním rôznych produktov:

• môže mať hydratačný účinok: základ kyslej smotany (1 polievková lyžica), žĺtok, 1 polievková lyžica. olej (akýkoľvek), 1 lyžička infúzia čaju (môže byť z bylín);

• pre mastnú pleť: kyslá smotana (1 polievková lyžica), vaječný bielok a biely íl;

• na akné: kyslá smotanová báza (môžete nahradiť kefír), suchý čaj (mletý zelený čaj), múka (najlepšie ovsené vločky) a olivový olej;

• uťahuje pokožku (od vrások akéhokoľvek typu): banán (zelený), základ kyslej smotany a med (musí sa miešať v rovnakom množstve).

Maskovské odrody

Odporúčame, aby ste sa zoznámili s niektorými variantmi použitia masiek smetannykh doma (ľudové a moderné recepty).

Recept s kyslou smotanou a uhorkou

Použitie uhorky a kyslej smotany pomôže bielenie kože, dokonca aj pleť, odstrániť vrásky a zbaviť sa akné. Odporúča sa pripraviť kompozíciu kurkuma a čerstvé zemiaky (strúhané alebo nasekané na mixéri).

Zakysaná smotana a banán - recenzie

Valentina (47-ročná) si spomína: „Maska s banánom a odhadom pomohla vyhladiť vrásky. Pravidelne používam rôzne možnosti a odporúčam ju všetkým.“

Inessa (38 rokov) si spomína: „Keď sa začala akné, zachránila ma iba kyslá smotana, pretože nespôsobovala alergie. V boji proti akné odporúčam každému, kto je lacný a ako sa ukázalo, účinný liek.“

Egor (13 rokov) si spomína: "Mal som obrovské množstvo akné po celej tvári. Babička mi odporučila, aby som na noc urobila masky kyslej smotany. Odporúčam ju všetkým. Je to naozaj užitočné!"

Catherine (45 rokov): "Vďaka procedúram smetannyh som sa zbavila pigmentácie, ktorá sa objavila po narodení."

Svetlana (51): "Vďaka kyslej smotane sa vrásky vyhladili a ja som začal vyzerať o 10-15 rokov mladšie. Odporúčam ju všetkým!"

Lyudmila (60 rokov): "Používam masky smetana mnoho rokov, vyzerám oveľa mladšie ako moji rovesníci. Vrásky sú dokonale vyhladené a zápaly sú odstránené."

Elena (53 rokov): "Odporúčam ju všetkým! Je to naozaj pomáha vyrovnať sa so starnutím, odstraňuje vrásky a napína pokožku!"

Masky kyslej smotany s prídavkom: tvaroh, med, petržlen, citrón a ovsené vločky

Ide o bieliaci postup s uťahovacím účinkom. To vám umožní zbaviť sa pigmentácie a pehy, odstrániť tašky a stmavnutie pod očami, vyhladiť vrásky a dať pleti zdravý vzhľad. Pre suchú pokožku odporúčame nahradiť citrónovú šťavu šťavou z chrenu, aloe vera alebo banánovou šťavou, aby ste zabránili vysychaniu.

Ako urobiť masku kyslej smotany a kávy?

V kávovej maske pridajte mletú kávu, ktorá sa môže použiť (už varí). Táto možnosť vykonáva dvojitú funkciu - scrub a mask. Výživná, hydratačná a tonizujúca možnosť. Najvhodnejšie na odstránenie efektu "unavenej tváre". Posilniť nutričnú funkciu môže byť pridaná do zloženia medu, tvarohu, vareného vaječného žĺtka (žĺtok musí byť búšil, a med musí byť roztavený). Po aplikácii (pol hodiny), opláchnite kontrastnou kombináciou teplôt.

Pre tvár: aspirín a kyslá smotana

V tejto kompozícii je žiaduce pridať olej (najvhodnejší pre čajovník), najmä pre majiteľov suchej kože. Dokonale dopĺňajú účinok medu, banánov a tvarohu. Maslo a kyslá smotana sa pridávajú v rovnakom množstve, aspirín bude potrebovať dve tablety / kapsuly. Toto zloženie je dovolené ponechať cez noc. Na dosiahnutie najlepšieho efektu sa odporúča (pred aplikáciou) paru tváriť parou. Toto zloženie pomôže v krátkom čase vrátiť mladosť a krásu, ako aj zlepšiť stav pokožky ako celku.

Gélová maska ​​Film

Táto možnosť je najlepším riešením pre utiahnutie pokožky (pri pravidelnom používaní je schopná omladiť). Želatína pred použitím trvať v malom množstve vody (1 stôl. L želatíny 3 lyžice vody), aby sa rozpustila, a potom sa spojiť so zakysanou smotanou (rovnaké množstvo v zmesi, odporúča sa rozriediť zmes medom). Pre suchú pokožku sa odporúča pridať ovsené vločky alebo múku.

V boji proti vädnutiu kože - s mrkvou alebo jablkom?

Obidve masky sa veľmi rýchlo a ľahko vyrovnávajú s problémom starnutia pokožky (ochabnutosť, previsnutie líca, vrások, atď.), Ale malická je lepšia pre typ tuku a mrkvu pre suchý typ. Odporúča sa pridávanie banánov, medu a tvarohu do zmesi. Podrobný recept je možné vidieť na videu (na YouTube) z programu „Všetko bude dobré“. Kozmetičky odporúčajú začať používať kozmetiku na starostlivosť o pleť bez čakania na nástup vekových prejavov.