Alginátové recepty na tvárovú masku

Alginátové masky sú široko používané v kozmetike. Sú dokonale aplikované nielen na tvár, ale aj na telo, majú tiež zdvíhací účinok a riešia mnohé rôzne kožné problémy.

Produkty majú jedinečné stimulačné vlastnosti a sú vhodné pre akúkoľvek pokožku.
Špeciálne liečivé vlastnosti a všestrannosť možno vysvetliť tým, že ich hlavnou zložkou sú riasy. Moderný svet ich označil za jednu z najkvalitnejších prírodných surovín pre kozmetiku.

Stimulačná maska ​​alginátová tváre

Alginátové masky zabraňujú predčasnému starnutiu pokožky, majú zdvíhací účinok, póry rastlín a tiež zlepšujú pleť. Na ten istý účel môžu byť použité na krk, hrudník a dekolt.
Okrem toho, fondy sú široko používané pre telo a ako anti-celulitída agent.

Alginátová maska. Čo to je a na čo slúži?

Alginátové masky sú vhodné pre všetky typy pleti. Sú k dispozícii suchý prášok, ktorý sa musí pred použitím rozpustiť.
Je ťažké vynechať účinok použitia. Môže byť vyjadrená v:
- zachovanie vlhkosti v koži;
- odstránenie suchosti;
- zlepšiť dýchanie pokožky;
- uvoľňovanie škodlivých látok;
- zdvíhanie a korekcia rysov tváre;
- vyhladenie vrások;
- odstránenie rozšírených plavidiel;
- póry.
Navyše, masky môžu opakovane zvyšovať účinok akéhokoľvek krému.

Ako často môžete robiť?

Ak chcete získať dobré výsledky, pomocou stimulačnej masky raz nestačí. Vyžaduje sa absolvovanie postupov. Odporúča sa postupovať jeden až štyrikrát týždenne, v závislosti od stavu pokožky, ako aj od problému, ktorý sa rieši.

Ako aplikovať alginátovú masku a koľko udržať?

V zásade tento proces nemá žiadne nezvyčajné vlastnosti. Pred aplikáciou výrobku dôkladne očistite pokožku, odstráňte make-up a mastnotu očistite obočím a mihalnicami. Mimochodom, na prvej koži môže byť rozmazaný ošetrujúcim prostriedkom.

Keď aplikujete produkt a absorbuje sa, aplikujte alginátovú masku. Prášok sa najskôr zriedi vodou v pomere 1: 1. Nemalo by zostať kocky, a to by malo byť aplikované rýchlo, aby nemrzlo.
Po pol hodine odstráňte masku. To sa robí ľahko, pretože sa stáva mäkkou a plastovou. Strieľajte jedným pohybom od brady.

Po odstránení naneste na tvár tonikum. Ak ste nepoužili žiadne ďalšie prostriedky, môžete ich použiť.

Ako variť doma?

Hotové masky ako Liberderm, Faberlik, Anskin, Velinia, Tiana, Malavit, Belita, Meitan, Ecolab, Mirra, Christie, Beauty Style, Tentorium, kórejské výrobky a tak ďalej, samozrejme, sú dobré, ale aj keď vám názov nevyhovuje, ich kvalita alebo nemáte kam kúpiť, môžete si urobiť takýto nástroj sami. Najjednoduchší recept na obyčajnú alginátovú masku je:
- alginát - 25 - 30% celkovej hmotnosti hotového výrobku;
- diatomit - 70-75%;
- plastifikátor - síran vápenatý alebo chlorid vápenatý - 1-2%;
- minerálna voda.

Diatomite sa nepredáva všade, takže ho môžete nahradiť kozmetickým ílom alebo práškom z perál. Hotové masky nie je možné skladovať, pretože majú tendenciu rýchlo stvrdnúť, takže po varení by ste mali produkt ihneď použiť. Neumiestňujte ich ani na slnečné svetlo, pretože schne rýchlejšie. V závislosti od typu pleti a problémov, ktoré plánujete riešiť, môžete do kompozície pridať rôzne zložky - spirulinu, riasy, extrakty, vitamíny, ktoré dodávajú extra výživu, hydratáciu a omladenie, kosmos, sakura.

(Veľké množstvo účinných masiek, ktoré možno ľahko a rýchlo vykonať doma, nájdete tu // mysekret.ru/tag/maska-dlya-lica)

Alginátová maska ​​na tvár - recenzie

Autor posudku Kristina, 25, Saratov
"... Zdá sa, že je oveľa jednoduchšie kúpiť hotový výrobok, ako sa obťažovať s jeho prípravou." Nie každá zložka sa dá ľahko dostať do lekárne a môžete stráviť veľa času hľadaním a prípravou. Mimochodom, hotové výrobky majú okamžitý účinok Botox a môžete si vybrať termín používania sami. Len to nerobte príliš často. Stimuluje obnovu kožných buniek, ale nepreháňajte to ... "

Autor posudku Lilia, 29, Cherepovets
„... Je ťažké nájsť komponenty pre masky, ale dnes je otvorených mnoho internetových obchodov, kde môžete ľahko nájsť všetko, čo potrebujete. Ak potrebujete dodať aj domov. A starostlivosť o seba je veľmi dôležitá vec, pretože krása vyžaduje investície ... "

Autor posudku Evgenia, 34, Moscow

„... Alginátové stimulačné procedúry v kabíne. To je približne niekoľko sedení každých 6 mesiacov. Ak chcete byť úprimný, žiadny iný postup pomohol obnoviť kožu. Efekt je fantastický! ... "

Posúdené hosťami spoločnosti Hotels.com dňa 31, Ekaterinburg

„... Snažil som sa vyrobiť alginátové masky, ale naozaj chcem. I keď zvyčajne nemám dosť na mnoho postupov. Doma je dosť ťažké robiť niečo pravidelne. Zvykla som si na miešanie rôznych zložiek (napríklad espresso, med, soľ, oleje) ... "

Autor posudku Natalia, 26, Vladimir
"... Snažil som sa urobiť masku s analgin sám." Prvýkrát ho zle rozpustil a urobil masku s hrčkami))))) Potom som sa to naučil a všetko sa stalo normálnym. Najdôležitejšia vec je trpezlivosť))) ... "

Alginát tváre - tipy kozmetika

Kozmetičky odporúčajú použiť niekoľko malých trikov.
Pred aplikáciou masky pripravte kožu. Ošetrenie obočia a rias tvrdým krémom. Na zlepšenie výsledku rozotrite tvár sérom, ktorý obsahuje veľa účinných látok. Tieto produkty zvyčajne obsahujú látky šetrné k pokožke. Aldehydová maska ​​pomáha zlepšiť ich účinok a pomáha jej hlbokému prieniku.

Vzhľadom k tomu, maska ​​by mala byť použitá rýchlo, je lepšie požiadať niekoho o pomoc. Na rovnomerné a rýchle rozloženie masky na tvár pomôže špeciálna kozmetická stierka. Pohyb by sa mal robiť zhora nadol. Odporúča sa, aby boli hrany hustejšie ako vo všeobecnej oblasti pokrytia. Takže maska ​​bude ľahšie odstrániteľná. Tiež, aby zmes príliš tekuté, pretože tam bude šmuhy.
Spláchnutie nie je potrebné. Dá sa odstrániť. Po pol hodine na tvári hustý plášť, ktorý možno bezpečne odstrániť. Za týmto účelom vypáčte spodný okraj masky a vytiahnite ho na čelo.

Čo hovoria jednoduché ženy o alginátovej maske

Mnohí používatelia experimentujú a pridávajú ďalšie komponenty do bežnej masky. Napríklad, harmanček, aloe, ruže, múmie, muškátový oriešok alebo riasy prášok. Látky sa pridávajú počas prípravy diatomitu a potom sa zmiešajú s inými zložkami.

Mimochodom, väčšina ľudí priznáva, že robiť takýto liek doma je dosť nepríjemné. Okrem toho nie je vždy vhodné správne vypočítať dávku a nie je známe, ako na to bude vaša koža reagovať. Pamätajte tiež na bezpečnosť. Alginát sa nesmie použiť, ak je na tvári zápal, škrabance alebo rany. Okrem toho sa tento postup nemôže vykonávať v prítomnosti onkológie.

Najlepšie recepty pre alginátové masky

Keďže alginát sodný je základnou zložkou masky a môže byť takmer všade, nebude ťažké ho vyrobiť sami. Recepty umožňujú vykonávať rôzne experimenty a pridávať rôzne zložky, ktoré vyhovujú vašej pleti. Pred aplikáciou sa musí pripraviť maska. Ak chcete vybrať správne a získať veľa šťastia, musíte určiť typ kože. Hovorme o populárnych receptoch pre rôzne prípady.

Pre citlivú a problémovú pokožku

Ak máte určité problémy s kožou, musíte sa množiť:
- 30 g obvyklej alginátovej masky;
- 2 g Botamixu (hydratačný komplex s ľanovými semienkami, figom a extraktom z bavlny);
- 2 g arganového oleja;
- 0,2 g alantoínu;
- 90 ml vody;
- 1 ampulka chloridu vápenatého.

(Oblasť okolo očí je veľmi citlivá, preto ju skúste rozmazať).

Alginátová maska ​​proti starnutiu proti starnutiu a proti vráskam

Nasledujúca zmes pomáha predčasnému starnutiu pokožky:
- 6 g sodíka;
- 60 ml vody.
Zmes vylúhujte 5-6 hodín.

Pre ďalší mix budete potrebovať:
- 2 lyžičky. prášok z kelp;
- 15 g kozmetickej hliny (vyberte si typ pleti).
Všetko premiešajte a pridajte chlorid vápenatý v množstve 1 ampulky.

V boji proti vráskam pomáha zmes, podobne ako v predchádzajúcom recepte.
Druhá zmes sa pripraví z:
- 5 g kaolínu;
- 2 g hubového prášku shiitake;
- 25 ml vody.
Oba roztoky sa musia kombinovať a pridať injekčnú liekovku s chloridom vápenatým. Masky budú vhodné aj na hydratáciu suchej, dotiahnutej, dehydratovanej pokožky.

Je lepšie nepoužívať pre oblasť okolo očí.

Exfoliačná maska

Na odlupovanie suchej a normálnej kože budete potrebovať alginátový roztok zmiešaný s druhou zmesou, ktorá sa pripraví z perlového prášku a rozdrví (6 g každý) a zriedi sa v 25 ml vody. Na konci sa pridá chlorid vápenatý.

Vyhnite sa oblasti okolo očí!

Ak chcete získať drhnutie, môžete pridať zvyšky kávy espresso. Espresso má zázračné vlastnosti, ktoré sa dobre hodia k alginátu.

Všetky profesionálne masky a tiež domáce masky sú účinným kozmetickým nástrojom. Je to omladzujúci, čistiaci, super-zvlhčujúci, relaxačný, kompresný, modelovací, hyaluronický a kolagénový postup, ktorý má doma nízke náklady. Dá sa povedať, že prostriedky sa môžu riediť chlorofylom, eukalyptom, ktorý nebude ani horší ako francúzske prémiové masky. Mimochodom, na internete môžete nájsť fotografie, obrázky, videá na YouTube od Olga Seymour Ruska a uvidíte, ako správne očistiť, ošúpať, matovať, pripraviť masky, ako aj to, ako aplikovať tento čarovný kokteil. Vďaka maskám s kyselinou, čučoriedkami, botoeffektivy, argirelinom a tak ďalej sa budete cítiť ako kráľovná.