Vlastnosti bambuckého masla a domáce použitie

Bambucké maslo - najdôležitejšie kozmetické. Získava sa z plodov afrického stromu carite. Použil sa rafinovaný a nerafinovaný olej. Ten je úplne prirodzený a obsahuje viac živín. Poďme sa naučiť, ako používať bambucké maslo na vlasy a prečítať si o ňom.

Vlastnosti a použitie bambuckého masla

Tento nepostrádateľný kozmetický výrobok má jednu vlastnosť. Jeho zloženie je 80% triglyceridov. Zvyšok tvorí tuk z nenasýtených skupín. Viac ovocia afrického stromu má vitamín E, F a A. Nanešťastie, kozmetológia vyhnala bambucký strom z medicínskej oblasti. Starostlivosť o pleť je však v tomto prípade užitočná aj kvôli jej liečivým vlastnostiam:

  • protizápalové;
  • hojenie;
  • zmäkčenie;
  • hydratačný;
  • ochrana;
  • zníženie.

Beater éter sa používa ako v nezriedenej forme, tak v beztukových zmesiach. Rozsah použitia je pomerne široký. Spracované karitové ovocie sa pridávajú do krémov na tvár a telo, vlasové masky, šampóny, balzamy a sprchové gély. Spoločnosť Avon vyrába celý rad kúpeľných produktov na základe vlastností afrického stromu.

Aplikácia bambuckého masla na vlasy

Šampón, balzam alebo vlasová maska ​​obnovuje jeho štruktúru a chráni ho pred UV žiarením. V prípade suchej pokožky hlavy a rozštiepených vlasov sa pripraví maska ​​s éterom bamby a jojoby v rovnakom množstve. Použite ho lepšie v noci. Recenzie odporúča používať túto metódu celé leto.

Účinná bude maska ​​proti zlomeným vlasom vajcom. V bití vajcia, dal na 2 polievkové lyžice. l. roztavenej bamby a mandľového éteru. Dobre poraziť a kvapkať niekoľko kvapiek ylang-ylang. Produkt naneste na poškodené vlasy, zahrejte filmom a podržte ho aspoň hodinu.

Vynikajúce výsledky dodajú maske ich tandemových rastlinných tukov. Pripojte 1 lyžičku. l. lopúch, marhule, olej vitamín E a 2 polievkové lyžice. l. ľan. Samostatne musíte roztaviť 40 g. mliečnu bambuku a pridajte k zvyšku zmesi. Použite vyššie uvedenú metódu. Niektoré recenzie hovoria, že africké ovocné mlieko by malo byť pridané do detského šampónu.

Recepty na tvár a telo

Kozmetika z terapeutických vlastností bambuckého masla dokonale zjemňuje a vyživuje pokožku. Recenzie hovoria, že pleťový krém na základe neho je ideálny pre citlivú pokožku. Môžu utrieť viečka a liečiť pery. Používajte nerafinované suroviny a kombinujte ich s inými estermi. Môže to byť kakaový éter, marhule, ylang-ylang a harmanček. Bambucké maslo na tvár a telo v krémoch nájdete v katalógu Avon.

Na prípravu krému na citlivú a vyblednutú pokožku použite tento recept. Pripojiť 2 lyžičky. bambucké maslo a 4 lyžičky. mandle. Pridajte 2 kvapky levanduľového éteru a 3 kvapky. harmanček. Aplikujte denne 30 minút. Obrovské výhody z bambu na zrelý tvár. Vo vodnom kúpeli, rozpustiť 2 lyžičky. nerafinovanú bambuku a zmiešajte s rovnakým množstvom makadamie. Stále je potrebné zasiahnuť v 1 lyžičky. kakaový éter a avokádo. Zmes sa vyberie z kúpeľa a ochladí sa. Po odkvapkaní pár kvapiek ružového oleja. Recenzia vám odporúča použiť tento krém na tvár maximálne 3 p. za týždeň.

Na suchú a drsnú pokožku tváre a tela je vhodná maska ​​s banánovou dužinou. Make pyré z banánov (budete potrebovať 2 polievkové lyžice. L.) A pridajte 1 lyžičku. tekutá bambačka. Tiež dať 1 lyžička. pšeničné klíčky a pečený med. Ak je liek veľmi hrubý, dajte tam polovicu žĺtku. Namažte problémové oblasti zmesou a držte 20 minút.

Veľmi dobrý balzam na pery z našej zložky. Rozpustí sa na 0,5 tsp. včelí vosk a bambucké maslo. V teplej hmote dajte 0,5 lyžičky. med a kakaový éter. Keď sú všetky zložky roztavené, môžete pridať kvapku éterického balzamu alebo harmančeka na vytrvalosť vône. Tento nástroj sa používa pred spaním a vo veternom počasí. Recenzie píšu, že jeho činnosť je oveľa silnejšia ako hygienická rúž. Mnohí ho používali na liečenie rúk po popáleninách.

Ako si vybrať krém s bambuckým maslom?

Treba poznamenať, že táto surovina sa nedá ľahko ťažiť. Mnohí výrobcovia s cieľom ušetriť sami používajú nízko kvalitný (zriedený) olej. Priemysel definuje 5 tried bambuky. S cieľom využiť, krém, mydlo, sprej alebo šampón, vyberte produkt, ktorý obsahuje nožnice triedy A alebo B. Recenzie komerčných odrôd nie sú dobré.

Ktorý olej je lepšie rafinovaný alebo nerafinovaný?

Rafinované suroviny sú recyklované. Nerafinované použitie vody. Udržiava všetky prospešné látky, takže to bude oveľa užitočnejšie.

Domáce balzam a šampón

Výrobky na starostlivosť o vlasy pre domácu kuchyňu sú jednoduché. Pre balzam bude potrebovať 250 gramov. karit, 50 g. ricínový olej a 5 viečok. kakaový éter, marhule. Float mastné oleje, a potom zalejeme základné. Massa namastí pokožku hlavy a mokré vlasy 30 minút.

Pri umývaní hlavy v obvyklej časti základný šampón zalejeme 1 lyžičku. pečený karit. Tento šampón a posilňuje žiarovky, a dá vlhkosť kučery.

Bambucké maslo na hodnotenie vlasov

Spätná väzba od ľudí o tejto surovine je veľmi dobrá. Dievčatá chvália šampón plodmi firmy pošvy Planet Organic. Tiež v dopyte po obnove prameňov je šampón z bambuckého masla a marhuľová spoločnosť Avon. Recenzia hovorí, že tento produkt výrazne znižuje vypadávanie vlasov, robí vlasy hrubé a zdravé.
Žiadny krém alebo maska ​​z bambuckej kože nie je zranená. Ich skutočné použitie kedykoľvek. Avon dokonca produkuje opaľovací krém s plodmi africkej rastliny.