Ortodoxná modlitba za strach a úzkosť

Hovoriť o príčinách ľudského strachu a úzkosti môže byť nekonečné. Faktom zostáva, že sú. Inštinkt sebazáchovy je prítomný v každej osobe v rôznej miere a strach je úplne prirodzenou reakciou na negatívny vplyv okolitého sveta. Niekedy, keď nedokážeme pochopiť dôvody jej vzniku, alebo chápeme, ale nemôžeme prevziať kontrolu nad našimi emóciami, strach sa len zvyšuje. Bezmocné pokusy prekonať to sa zmenia na paniku a zničia naše vedomie. V takýchto prípadoch ortodoxná modlitba za strach a úzkosť pomôže upokojiť sa a spojiť sa.

Čo je to strach a strach, odkiaľ pochádzajú?

Skôr alebo neskôr, v okamihu, keď je myseľ obmedzená necitlivým pocitom úzkosti, sa človek zastaví a pýta sa: prečo sa vlastne bojím?

Prekvapivo, aj keď poznáme odpoveď na túto otázku, človek stále nechápe, ako funguje mechanizmus jeho strachu a čo musí urobiť, aby „ho vypol“. Okrem toho, iní ľudia nie sú vždy, ak nie sú certifikovaní praktickí psychológovia, ktorí sú schopní pochopiť a pomôcť mu.

Obavy v klasickej psychológii dnes predstavujú asi štyristo druhov, ich klasifikácia je ešte väčšia. Zoznam fóbií, ktoré sú známe svetu, by sa mal uverejniť ako samostatná kniha.

Nebudeme citovať celú klasifikáciu, podmienečne rozdelíme obavy do niekoľkých kategórií:

  1. Vedomý strach z určitých vecí, ľudí, okolností.
  2. Strach z určitej udalosti, spáchanie nejakej akcie.
  3. Strach, náhla úzkosť pod tlakom toho, čo sa deje.
  4. Výrazný strach, fóbia, obsedantný antiide.

Aby ste pochopili príčiny strachu, musíte najprv pochopiť, čo to je.

Bolesť je reakciou tela, s ktorou dáva mozgu znamenie, že to nie je v poriadku. Strach je reakciou psychiky, čo naznačuje, že existujú problémy, ktoré je potrebné vyriešiť. A skutočná príčina vzhľadu strachu nie je vždy predmetom strachu.

Dajme príklad: malé dieťa strach z myší. Myslíte, že myš je príčinou strachu? Nie. Dôvodom strachu z myší je zvyk, napodobňovanie, fixované v detstve nastavenie: myš - je to desivé, Reakcia rodičov, rovnako ako sa báli myši v detstve, zastrašovanie "myší v noci odoberie vaše hračky, ak ich neodstránite." Niekedy - zmeškané vysvetlenie, že myši sú neškodné malé zvieratá, alebo maximalizované nebezpečenstvo (nákazlivé, uhryznutie, korisť potravín) v očiach dieťaťa. Vysvetlenie tohto dôvodu, samozrejme, pomôže, ale aby sa konečne vyrovnať s fóbiou na vlastnú päsť, človek bude potrebovať veľa sily. Dajte im úprimnú modlitbu.

Ďalší príklad: stredný manažér sa bojí ísť "na koberec", aby orgány, nevedel, čo bude povedané v kancelárii. Čo je príčinou tohto strachu: šéfa, neistota, neistota alebo vina za mylné predstavy ukryté pred autoritami, ktoré môžu byť odhalené v rozhovore? Nič z toho. Dôvodom strachu zo stredného manažéra je podvedomie podľa princípu "slabých sa bojí silných", Počas svojho života sa manažér nikdy nenaučil vysporiadať sa s neistotou a vzostupom, padajúc z otrasov osudu. Takýto strach v ňom vznikne už mnoho rokov, a to nielen s šéfmi, až kým človek neporozumie, ako s nimi zaobchádzať. Alebo nenájde spôsob, ako sa proti nej chrániť. Napríklad prostredníctvom modlitieb.

Dáme tretiučo najviac odlišné od prvých dvoch príkladov: prebudenie uprostred noci z nočnej mory, ktorá na prvý pohľad nesúvisí so životnými okolnosťami. Nočná mora nejde preč, srdce búši, myseľ je obmedzená nedostatkom pochopenia toho, čo sa deje. Takéto obavy sú čistá hra podvedomia a nehovorí o nebezpečenstve: je to len uvoľnenie emocionálnej energie, ako sú slzy alebo zlosť, Ďalším takýmto stavom nemusí byť strach, ale úzkosť - emocionálne zaostrený pocit blížiacej sa hrozby. Myseľ vám povie o nadchádzajúcej udalosti, ktorá prináša nepríjemné dojmy a nie vždy je možné túto udalosť predpovedať. Úzkosť je skôr intuitívny reflex, jeho príčiny sa musia tiež snažiť pochopiť, zatiaľ čo strach je jasnou emóciou. Na to, aby sme sa s tým vyrovnali, sa odporúča relaxovať a šepkať text dlhej modlitby, na konci ktorej alarm zmizne.

A nakoniec fóbie, Strach z myší, do určitej miery dokonca strach z rozhovoru s orgánmi - to je fóbia. Niektorí z nich majú vysvetlenie, niektoré dôvody sú skryté (napríklad len málokto vie, že sa bojí myší kvôli situácii v detstve), niektoré sú absolútne bezvýznamné. Napríklad, luposlipofobiya - strach z chôdze na podlahe, voskované ponožky. Tetraphobia - strach z čísla štyri, alebo Hippopotomonstrosesquipedaliophobia - strach z dlhých slov, uhádli ste to. Alebo maheirokofobiya - strach z varenia a kontakt s kuchármi. Na rozdiel od strachu alebo jednoduchého strachu sú fóbie sprevádzané zhoršením fyzického stavu, zvracaním, stratou vedomia alebo dokonca smrťou. Dôvody pre takéto podivné reakcie tela sú zakorenené v podvedomí a klasifikované podľa medicíny ako duševná porucha. V tomto prípade pomôže séria priznaní, rituálov očistenia, cesty na posvätné miesto a každodenných modlitieb.

Podvedomie filtruje udalosti, ktoré sa nám dejú oveľa rýchlejšie ako myseľ. Kým myseľ sa len snaží rozpoznať a vysvetliť naše reakcie na nás, podvedomie už dokončuje balík nových udalostí, pričom pečiatku „nebezpečne“ alebo „nie je nebezpečné“. Keď sa opäť stretneme s predtým analyzovanou podvedomou situáciou, automaticky sa zapne obranná reakcia: strach. Dôvody pre toto správanie podvedomia sú rôzne: porušenie komfortnej zóny, fyzický stres, ostré prekvapenie a hádzanie adrenalínu do krvi, a tak ďalej.

Zhrňme trochu vhľad do psychológie strachu: nie každý strach je nebezpečný, nie každý má jasnú príčinu. Niekedy je to prirodzená emócia, ako smiech alebo potešenie. Ak by neexistoval strach, ľudia by v tomto svete nemohli žiť ani týždne, kde by aj jednoduchý zápas mohol byť nebezpečný. Strach je navrhnutý tak, aby mobilizoval telo pred neutečenou reakciou alebo narazil na problém v kruhu.

Boh nás z toho stvoril tak zložito - v ľudskom tele nie je nič nerozumné, všetko je dôležité a nevyhnutné, všetko je prepojené.

Pomáha modlitba od fóbií?

Psychológia je v solidarite s cirkvou na pravú príčinu strachu. Strach, ako každý neúspech, smútok alebo bolesť - je test zaslaný osobe tak, že cez jeho prekonanie sa vymaže a stane sa ľahším a lepším.

Preto je záver, že akýkoľvek strach je užitočný, pretože ho prekonať, stávame sa silnejšími.

Modlitby majú najsilnejšiu energetickú vlastnosť, aby poskytovali oduševnený vzostup, dávali sebavedomie a silu bojovať s negatívnou energiou. A ich užitočnosť pri riešení strachu je nepochybne skvelá. Existuje málo pravidiel na čítanie takýchto modlitieb, pretože strach sa najčastejšie objavuje náhle a je ťažké sa naň pripraviť. Potreba modlitby z úzkosti je naliehavá a okamžitá, preto nie je potrebné sa na ňu pripraviť.

Čítanie takejto modlitby má však svoje vlastné nuansy:

  1. Začnite čítať modlitbu v čase vrcholu emocionálneho stavu, keď je strach už veľký, ale myseľ je stále schopná vysloviť súvisiace vety.
  2. Nestrácajte strach a neskrývajte emócie, čítajte modlitbu - nech strach do svojej duše, nech sa objaví pred vami v celej jeho sláve. Uvedomte si jeho veľkosť a hĺbku, prijmite ho a uvoľnite.
  3. Ak sa modlitba nepomohla prvýkrát, prečítajte si druhú, tretiu a tak ďalej, až kým strach nezmizne alebo sa stane takmer nepostrehnuteľným.
  4. Pochopte, čo hovoríte. Pred zapamätaním si modlitby zistite význam každého riadku, prečítajte si históriu jeho stvorenia, ak mnohé veci nie sú jasné. Úplné pochopenie toho, čo modlitba nesie, je kľúčom k úspechu.
  5. Získať predmet sily, alebo slovo kotva. Môže to byť kríž alebo fráza „nie dnes“, môžete sa dotknúť kríža a môžete povedať frázu zakaždým, keď sa strach vráti.

Krátke modlitby od strachu a zlých myšlienok

Odporúča sa, aby ste si prečítali „Náš Otec“ pred čítaním akejkoľvek modlitby, ale je to dosť dlhé a myseľ nie je vždy schopná vysloviť celý text. V tomto prípade existujú kratšie a silnejšie modlitby, ako napríklad „Pieseň Panny Márie“, „Modlitba k Čestnému krížu“, „Modlitba Ježiša“, „Modlitba k Všemohúcemu zo strachu a úzkosti“.

Okrem toho, ľudová modlitba za strach a úzkosť ku všetkým svätým, jednoduchá a jasná:

„V mene všetkých svätých, ktorí ma zachovávajú, v mene Pána, ktorý ďakuje, chráňte ma Najvyššieho zo strachu a zla, nenechávajte svojho sluhu (vaše meno) a neopúšťajte. Amen. "

Silnejšia modlitba v momente ostrej hrôzy je:

"Pane, zachráň a daj milosrdenstvo, daj démonovi, daj ho na svetlo, vo mne nie je strach, niet bolesti vo mne, Amen!"

Malo by sa čítať aspoň trikrát.

Pieseň Panny Márie

Krásna modlitba zo strachu z budúcich udalostí pre ženu bude „Pieseň Panny Márie“, známa aj ako „Panna Mária, Panna Mária, Raduj sa“.

Pomáha v mnohých prípadoch a zachráni sa pred strachom, úzkosťou pre deti, manželom, vlastným zdravím a zdravím blízkych. To môže byť tiež čítať na dieťa, ktoré spí nepokojne a často sa prebudí zo zlých snov.

Modlitba k Svätému Krížu

Takáto modlitba zo zlých myšlienok sa odporúča čítať počas akútnych a nebezpečných životných situácií, prírodných katastrof, katastrof alebo núdzových situácií. Aj keď sa vám niečo nedeje, ale ste svedkom toho, čo sa deje - odporúča sa prečítať si krátku verziu modlitby. Čierny kríž dávajúci život pomáha chrániť pred opakovaním tragédie s vami. Pri modlitbe by ste samozrejme mali krstiť ľavou rukou.

Guardian Angel

Každá osoba má osobného nebeského patróna - Guardian Angel. Modlitba ho povzbudzuje, aby sa sústredil na ochranu pred nešťastím, na odstránenie fóbií a rozptýlenie strachu.

Prečítajte si to by malo byť v okamihoch, keď ste prekonaní úzkosťou, rovnako ako pred spaním.

„Ježiš anjel, strážca posvätného, ​​ochrancu duše a spasiteľa tela, odpustí tvojmu otrokovi (meno) za všetky chyby, za všetky previnenia a hriechy. Od zlého, od zla, od zlého, zachraňuj a zachraň. Neviem ma strach s vašou pomocou, necítite úzkosť pod krídlami. Modlím sa v mene nášho Pána, Najsvätejšieho, Najsvätejšej Matky Božej, Najsvätejšej Trojice a všetkých svätých, žiadam o vaše požehnanie a pokoj mysle. Amen. "

K dispozícii je kratšia verzia modlitby k Strážnemu anjelovi z strachu, bude to vyhovovať aj deťom kvôli svojej ľahkosti a poetickej forme.

„Môj strážny anjel, zachráň niekoho pred nepriazňou. Vezmite si môj strach, postriekajte ho na zem a očistite ma. Amen. "

Žalm 90

Čítanie silného žalmu číslo 90, tiež nazývaného Život v pomoci, má svoje ťažkosti. Je najúčinnejšie čítať pravú modlitbu modlitby, ale pre žalm je najdôležitejšie pravidlo porozumieť každému slovu.

Medzi nezasvätenými vo sviatostiach kňazstva je málo, ktorí správne čítajú žalm. Nestačí správne hovoriť modlitebné slovo, je tiež potrebné správne interpretovať význam, ktorý sa do neho vložil. Toto sa vyučuje na seminároch, tieto vedomosti sú povinné pre každého kňaza.

Medzi obyčajnými ľuďmi je málo ľudí, ktorí môžu správne čítať text modlitby. Iba hlboko veriaci ľudia, oddaní oddaní sviatosti posvätných cirkevných rituálov, môžu urobiť nezameniteľné čítanie a správne interpretovať význam slova modlitby.

Nie je však v tradíciách Cirkvi, aby skrývali takú mocnú modlitbu od obyčajných ľudí. Pravoslávna cirkev zostavila pre ruských veriacich zjednodušený text žalmu. Tento text, preložený do modernej ruštiny, bol zostavený v súlade s kánonmi kresťanskej cirkvi a je čitateľnejší. Je tiež vnímaná uchom a zapamätaná ľahšie ako originál.

Nižšie sú uvedené dve možnosti:

Žalm 90 je jednou z najsilnejších modlitieb a pomáha vyrovnať sa s dlhoročnými fóbiami. Pomocou „Live Help“ môžete nájsť silu, aby ste odolali najhoršiemu nepriateľovi, urobili dôležitý krok a prekonali neotrasiteľnú prekážku.

Modlitba „Nech je Boh vzkriesený“

Táto modlitba pomáha držať sa od pomsty nepriateľov, núti vás k strachu, lebo pomsta nie je pre Pána príjemná. Modlitba k Bohu má majetok inšpirovať a vštepiť dôveru, odraziť zlyhania a kritikov.

Vyberte si modlitbu za strach zo všetkých ich rozmanitosť nie je ľahké. Preto si vyberte, vedený srdcom, skúste iné. Akonáhle po modlitbe cítite pokoj mysle a vysokú náladu, zastavte sa pri tej, ktorú čítate.

Text modlitby sa odporúča zapamätať si srdcom, hoci v niektorých prípadoch cirkev odporúča opak. Ale v nebezpečných situáciách vám zapamätaný text pomôže rýchlo sa spojiť a prekonať svoj strach. Samozrejme, dlhá modlitba nie je taká ľahko zapamätateľná, najmä spletitý žalm 90. Veriaci by mal mať vždy aspoň jednu modlitbu, ktorá ho chráni pred úzkosťou v jeho arzenále.

Je lepšie ich prečítať nahlas, pomaly, inteligentne a jasne. Zároveň si predstavte svoj strach ako niečo hmatateľné a mentálne ho eliminujte pohodlným spôsobom - rozpustite vo vode, spálte ho v ohni, atď. Ak sa modlíte za sviečku, predstavte si, ako sa strach horí v plameňi tejto sviečky, upokojuje vás.

Hlavná vec, ktorá je nevyhnutná pre úspešnú modlitbu za strach, je úprimná viera v Pána, potom bude vaše posolstvo vypočuté Stvoriteľom.