Ako žiť s alkoholickou poradou psychológa

Keď alkoholizmus príde k rodine, mier končí. Veľa žien vie, ako je to žiť s alkoholickým manželom, ktorý nie je ochotný alebo schopný bojovať proti svojej závislosti.

Tam sú časté konflikty v dome, problémy pri práci začať, a útok sa často pridáva k tomu. Ovplyvňuje nielen dospelých, ale aj najmladších členov rodiny, ktorí musia žiť v neustálom strachu.

Ako poraziť manžela alkoholizmu, čo robiť, aby sa človek raz a navždy zbavil svojej závislosti? Tento článok vám pomôže pochopiť.

Ako žiť so svojím manželom alkoholikom a nezabudni

Ako sa vyrovnať so závislosťou jej manžela na alkohole - na túto otázku vám pomôže poradiť psychológ. Ako viete, keď príde podobná nešťastie do domu, život rodiny sa môže drasticky zmeniť. Ak človek pravidelne chodí do binges, musí neustále získať peniaze na nápoje.

Po nejakom čase si príbuzní začnú všimnúť, že z domu chýbajú veci, hovoria ľudia a hovoria z práce v práci, susedia sťažujú.

Mnoho žien, ktoré sa ospravedlňujú za svojho opitého manžela, sa pokúšajú vyriešiť všetky svoje problémy sami - ospravedlňujú sa autoritám veriacich, dávajú mu späť dlhy, platia škody susedom.

Takéto obetné správanie nie je schopné nejako sa dotknúť opilca, alebo prebudiť v ňom pocit hanby a výčitky. Nemôžete hľadať ospravedlnenia za svoje činy a vyrovnať sa s nimi. Potreba konať čo najskôr.

Čo robiť, ak je manžel alkoholik?

Čo robiť, ak je manžel alkoholik, čo robiť so ženou, pomôcť psychológovi, aby situáciu pod kontrolou. Prvá vec, ktorú by žena mala urobiť, je pochopiť, že závislosť jej manžela od alkoholu nie je spôsobená žiadnymi vonkajšími príčinami.

Navyše by ste sa nemali obviňovať za problém alebo nájsť iné opitácie pre opilca. Problém je v tom, že alkoholické nápoje sú len preto, že sú alkoholici. To znamená, že sa musí liečiť.

Táto otázka je veľmi vážna, pretože choroba ničí život nielen samotného opilca, ale všetkých ľudí, ktorí sú blízko k nemu. Najhoršie zo všetkého sú členovia rodiny.

Ako žiť s alkoholikom v jednom apartmáne tipov psychológa

Bez ohľadu na štádium ochorenia je život s opitým manželom mimoriadne ťažký, a to ako morálne, tak aj fyzicky. Nie každá žena sa môže obrátiť a odísť.

Najmä v rukách dieťaťa nie je miesto na odchod. Ako sa zblázniť, žijete s takýmto bytím?

• Začnite len pripustiť, že vo svojom dome žijete s chronickým alkoholom, ktorého ochorenie samo o sebe nezmizne.

• Snažte sa chrániť ostatných členov rodiny pred možnou agresiou manžela. Ak je takáto príležitosť, počkajte deti na chvíľu príbuzným.

• V žiadnom prípade sa nesnažte ospravedlňovať záchvaty veriacich problémami alebo ťažkým životom a nevyriešite pre neho všetky problémy, ktoré vznikli kvôli jeho opilosti, nepomôžte mu, aby po jeho ďalšom zásahu a počas kocoviny prišiel k svojim zmyslom.

• Keď je manžel opitý, netrečte sa s ním a nevykonávajte škandál - stále mu nemôžete dokázať nič.

• Neuplatňujte na rôznych tradičných liečiteľov a lekárov, iba profesionálny narcolog vám môže pomôcť.

• Získajte podporu outsiderov, ktorí sa starajú o osud vášho manžela.

Žijúci s alkoholickými dôsledkami

Ak váš manžel / manželka pili počas jedného alebo niekoľkých rokov, s najväčšou pravdepodobnosťou sa budete zamýšľať nad tým, či by ste mali žiť s alkoholikom, alebo je ľahšie vzdať sa všetkého a pokúsiť sa začať od začiatku, len bez neho.

Premýšľajte o tom, urobili ste naozaj všetko, čo ste mohli pomôcť tejto osobe? Ak je to tak, ak nie je väčšia sila vydržať, potom bývanie s opilcom už nemá zmysel. Takíto manželia sú hádzať, aby našli požadovaný mier.

Dôsledky bývania s alkoholikom sú neatraktívne - ide o neustály nedostatok peňazí, škandály a výčitky, poškodené nervy a zničené detstvo vašich detí.

Ak ste neprestali milovať svojho manžela a máte nádej ho vrátiť do normálneho života - boj, inak ho nechajte navždy.

Závislosť od alkoholu - ako bojovať

Ak neviete, ako sa zaoberať závislosťou od alkoholu, poradenstvo psychológa bude veľmi užitočné. Nie každá žena vie so ženou dlho žiť s alkoholikom a nie každý vie, ako ho vyliečiť.

Mnohé ženy v takýchto situáciách sa pokúšajú vyliečiť svojho manžela alkoholizmu bez jeho vedomia - obrátia sa na pokladníkov, psychikov a tradičných liečiteľov o pomoc, nakupujú z nich pochybné drogy a miešajú ich do jedla svojho manžela.

Toto je najhoršia vec, ktorú môžete v tejto situácii urobiť. Nielenže nedosiahnete očakávaný výsledok, ale tiež strácate čas, ktorý je potrebný na to, aby mal čas na poskytnutie skutočnej pomoci vášmu manželovi. Zbaviť sa choroby bez jeho vedomia nebude fungovať.

Ženský alkoholizmus - koľko alkoholikov žijú ženy

Ženy sú náchylné k takej chorobe ako alkoholizmus, nie menej ako muži. Táto choroba ich ohrozuje nielen cirhózou, hepatitídou, uvoľnenou kožou, skorými vráskami a všetkými druhmi patológií, ale aj predčasnou smrťou.

Ak si myslíte, že vedci výskumu, ženy trpiace touto chorobou v priemere žijú dlhšie ako 60 rokov a veľmi často ani v tomto veku nežijú.

Aby ste sa vyhli takému hroznému osudu, mali by ste viesť zdravý životný štýl a upustiť od ich škodlivých závislostí.

Koľko rokov žijú alkoholici?

Opičiaci sa zriedka premýšľajú o tom, koľko alkoholikov žijú, ak pijú každý deň - a márne, pretože štatistiky sú veľmi sklamaním.

Zástupcovia silnej polovice ľudstva, ktorí pravidelne zneužívajú alkohol, znižujú svoju vlastnú dĺžku života na 48-55 rokov.

Štvrtina chronických alkoholikov nedosahuje ani tento vek. Tieto čísla sú vážnym dôvodom na premýšľanie a rozhodovanie o tom, že už alkohol nepijete. Nikdy nie je neskoro, aby ste sa zlepšili.